ارزش آماده سازی خوراکی با حبوبات در بین بستگان ها


با دیگران به اشتراک بگذارید

اهمیت تهیه غذا با حبوبات در میان خانواده ها

تصویر و عکس اهمیت تهیه غذا با حبوبات در میان خانواده ها

در مصرف حبوبات دقت کنید متاسفانه به این دانه های پرخاصیت اهمیتی داده نمی شود و در خانواده ها کمتر به غذاهایی که با حبوبات آماده میشوند پرداخته میشود این پروتئین‌های گیاهی برای تندرست و رشد فرزندانمان بسیار مفید و پرخاصیت هستند سعی کنید مصرف فست فود را کم کرده و مصرف حبوبات را در میان آن ها افزایش دهیدبرای طبخ کرد و مصرف حبوبات باید در خانواده ها الگوسازی شود.

 مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت از آمار پایین مصرف حبوبات در کشور در مقایسه با گوشت قرمز گزارش کرد.

زهرا عبدالهی مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به شعار روز دنیاای غذا که ۲۴ برج مهر است نقل کرد: امسال سازمان دنیاای فائو شعار روز دنیاای غذا را “آب و هوا در حال تغییر است و غذا و کشاورزی هم باید عوض شود” نامگذاری کرده است. در واقع هدف از نامگذاری شعار امسال نجات جان افراد و حمایت از امرار معاش در مواقع اضطراری، پیش گیری از گرسنگی حاد و سرمایه‌گذاری برای آمادگی در مقابل بلایای طبیعی و کاهش اثرات آن، بازگرداندن و نو سازی زندگی و امرار معیشت‌ها پس از جنگ و بلایای طبیعی، کاهش گرسنگی مزمن و کمبود‌های تغذیه‌ای، تقویت قدرتمندی ملت‌ها برای کنترل گرسنگی از طریق سیاست‌های واگذاری تولیدات داخلی است.

خانواده‌ها باید با حبوبات آشتی کنند/ بی‌رغبتی نسل تازه با پروتئین‌های گیاهی

وی ادامه داد: یکی از محور‌های شعار امسال فرهنگ‌سازی برای مصرف بیشتر پروتئین‌های گیاهی از جمله حبوبات است در حال حاضر مصرف حبوبات در خیلی از کشور‌ها به خصوص کشورمان در مقایسه با گوشت قرمز بسیار پایین است به طوری که بچه‌های نسل تازه رغبتی برای مصرف حبوبات ندارند و فقط فست‌فود‌ها را قبول دارند.

عبدالهی به مقایسه ارزش غذایی در ۱۰۰ گرم گوشت و حبوبات اشاره و عنوان کرد: ۱۰۰ گرم گوشت قرمز حاوی ۲۷۰کیلو کالری انرژی، ۱۸ گرم چربی، ۷ گرم اسید چرب اشباع، ۸۰ میلی گرم کلسترول، صفر درصد فیبر و ۲.۳ میلی گرم آهن است در صورتی که در ۱۰۰ گرم حبوبات ۱۳۰ کیلو کالری انرژی، ۸ گرم فیبر و ۲.۹ میلی‌گرم آهن وجود دارد.

مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه باید در خانوار‌های ایرانی این عقیده بوجود بیاید که پروتئین گیاهی سالم‌تر است، اظهار داشت: مصرف حبوبات به همراه غلات از نظر تأمین پروتئین مانند گوشت است همچنین حبوبات منبع عالی ای از اسید فولیک است که مصرف آن در حاملگی در بروز نقایص مادرزادی لوله عصبی در نوزادان جلو گیری می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: باید خانواده‌ها به خصوص مادران خانواده که نقش بسزایی در فرهنگ‌سازی افراد خانواده دارند طبخ کرد و مصرف حبوبات را در برنامه غذایی روزانه خانواده زیاد کنند.

سلامانه

_____________________

تهیه و تدوین : فرنوش ج.

تغذیه سالم و مناسب در بخش تغذیه و سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دلش به ناله ميازار و ختم کن حافظ
««« »»»
که رستگاری جاويد در کم آزاريست

ارزش آماده سازی خوراکی با حبوبات در بین بستگان ها

TT / 45 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال