پ ک ک مسئولیت قتل مقام محلی حزب حاکم ترکیه را برعهده گرفت


شورشیان کرد ترکیه روز سه شنبه در یک وبسایت نزدیک به حزب کارگران کردستان، پ ک ک، مسئولیت حمله ای که یک مقام محلی حزب حاکم آن کشور را به کشتن داد، بر عهده گرفت.

دریان آکترک مقام ارشد حزب عدالت و توسعه در شهر عمدتا کردنشین دجله، شامگاه دوشنبه در جریان تیراندازی در یک پمپ بنزین متعلق به وی، کشته شد.

این دومین حمله مرگبار به یک مقام حزب حاکم در هفته جاری است و بینالی ییلدیریم نخست وزیر ترکیه روز سه شنبه حزب کارگران کردستان را غیرقانونی خواند و گفت پ ک ک، کارزاری را برای حمله به مقامات حزب عدالت و توسعه راه انداخته است.

شبکه فرات، نهاد خبری نزدیک به پ ک ک، گفت این گروه مسئولیت حمله به آکترک را بر عهده می گیرد و او را به همکاری با حزب متهم کرد. فرات گفت آکترک به دلیل «مداخله در کتشار دولتی توسط حزب حاکم و اقدام علیه مردم کرد مجازات شده است.»

جنگ و درگیری میان پ ک ک و نیروهای امنیتی دولتی سال گذشته و به دنبال سقوط آتش بس شکننده دو سال و نیمه از سر گرفته شد. از آن زمان بیش از ۶۰۰ پرسنل امنیتی ترکیه و هزاران شبه نظامی پ ک ک کشته شده اند.

ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا حزب کارگران کردستان ترکیه را سازمانی تروریستی می دانند.

پ ک ک مسئولیت قتل مقام محلی حزب حاکم ترکیه را برعهده گرفت

این مطلب در سایت "VOA فارسی" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال