۳۰۰ ایستگاه صلواتی در سطح شهر یزد


با دیگران به اشتراک بگذارید

۳۰۰ ایستگاه صلواتی در سطح شهر یزد

خبرگزاری فارس: 300 ایستگاه‌ صلواتی در سطح شهر یزد

شهر یزد و دیگر مناطق دارالعباده حال و هوایی عاشورایی دارد و در هر کوچه و محله‌ای نشانی از عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) است؛ ۳۰۰ ایستگاه چای صلواتی به صورت خودجوش توسط مردمان در مناطق گوناگون شهر راه‌اندازی شده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از یزد، از اول محرم تاکنون بالغ بر ۳۰۰ ایستگاه چای صلواتی به صورت خودجوش توسط مردمان در مناطق گوناگون شهر افتتاح شده و صدای نوحه و روضه خوانی از این ایستگاه ها طنین انداز است.

امشب در آستانه عاشورای حسینی، تعداد این ایستگاه ها افزایش کشف کرده و خادمان امام حسین (ع) با شوری مضاعف به پذیرایی از عزاداران حسینی توجه میکنند.

در این ایستگاه ها که توسط جوانان و مردان محله های گوناگون شهر اداره می شود، از عزاداران حسینی با چای و خرما، شیر و آب از مردمان پذیرایی می شود.

تقریبا در همه محله های شهر یزد و در نزدیکی حسینیه ها، مساجد و امامزاده ها این ایستگاه ها برپا شده و خلال پذیرایی از مردمان از آنها برای شرکت در مهمانی روضه خوانی اباعبدالله فرا خوانده میشود.

این ایستگاه ها اغلب نذر مردمی است و هر سال تعداد آنها رو به افزایش است و افتتاح این ایستگاه ها از ابتدای محرم، حال و هوای شهر را عاشورایی می کند.

در برخی از ایستگاه ها به رسم گذشته های یزد، چای در سماورهای بزرگ مسی و قوری های چینی بزرگ آماده میشود و با استکان و نعلبکی های کهنه از مردمان پذیرایی می شود.

گردشگران خارجی نیز از این ایستگاه ها استقبال خوبی کرده اند و صدها تصویر و عکس سلفی توسط آنها با این ایستگاه ها که با پرچم عزای امام حسین (ع) بر تن شده، به تصویب رسانده شده است.

**با تشکر از انتخاب شما**

نگارش از : شهناز ع.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در اين مقام مجازی بجز پياله مگير
««« »»»
در اين سراچه بازيچه غير عشق مباز

۳۰۰ ایستگاه صلواتی در سطح شهر یزد

TT / 42 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال