http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

عاشورا دانشگاهی است که باید در پایان آن رتبه و منزلت ما بالا برود

عاشورا دانشگاهی است که باید در پایان آن رتبه و منزلت ما بالا برود

با دیگران به اشتراک بگذارید

عاشورا دانشگاهی است که باید در پایان آن رتبه و منزلت ما بالا برود

جانشین فرهنگی قدس سپاه در کاشان گفت: جلسات هر ساله در محرم و صفر الفبای حرکت به سمت و سوی امام حسین(ع) را تبیین می‌کند در حالی که عاشورا دانشگاهی است که باید در پایان آن رتبه و درجه و منزلت ما بالا برود.

تصویر و عکس   عاشورا دانشگاهی است که باید در پایان آن رتبه و منزلت ما بالا برود

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از کاشان، سردار حمید ویژه آبادی ظهر تاسوعا در هیئت رهروان عترت کاشان اظهار داشت: در روایتی از اما م صادق (ع) روز تاسوعا محاصره بر امام حسین (ع) و یاران آن حضرت کامل می شود و برای ما این پرسش مطرح می شود که با وجود گذشت ۱۴۰۰ سال از این واقعه چه عاملی باعث می شود روز جدید به برکات آن اضافه میشود.

جانشین فرهنگی قدس سپاه خلال اشاره به چگونگی شناخت افراد افزود: اگر بخواهیم کسی را بشناسیم باید از نگاه او به دنیا متوجه شویم و آنچه از امام حسین (ع)، فرزندان، خانواده و برادران او نمود دارد خداشناسی آن ها است در حالی که مشکل عمده امروز بشر خداگریزی است و این اساس معضلات جهان است.

ویژه آبادی خاطرنشان کرد: جلسات هر ساله در محرم و صفر الفبای حرکت به سمت و سوی امام حسین (ع) را تبیین می کند در حالی که عاشورا دانشگاهی است که باید در پایان آن رتبه و درجه و منزلت ما بالا برود و این همانند والدین بچه ای است که توقع دارند با تحصیل یک ساله در یک مقطع تحصیلی، به مقاطع بالاتر ورود یابد.

وی تصریح کرد: امام حسین (ع) نگاه لطیف و مناسب به موضوع عمده جهان یعنی خداشناسی دارد و لذا در دعای عرفه امام حسین (ع) آن حضرت نگاه به هر چیزی را یادآور خدای متعال آگاهی میدارد و این نیازمند بازشدن چشم دل است و این نگاه از آن حضرت یک ایثارگر در اوج می سازد در حالی که مکان این نگاه در جهان امروز خالی است و مهلت خواستن امام حسین (ع) از دشمن در شب عاشورا به جهت نجوا با خدای سبحان گواه این نقل کرده است.

جانشین فرهنگی قدس سپاه تاکید کرد: هر کس که ادعای دوستی با امام حسین (ع) را دارد و در ولایت پذیری او کم و کاستی وجود دارد باید به توحید وی شک کرد و در این نکته فردی که ادعا کند وجود کدخدا در دنیا ضروری است باید در توحید او شک کرد در حالی که امام راحل با اعتقاد به خداوند قیام کرد و منشاء آن خودباوری است و در این مسیر هیچ چیز برای خود نمی درخواست.

ویژه آبادی افزود: مسئولیت یک طمه نیست تا بخواهیم به واسطه آن منفعت کسب کنیم و آن جا که از قله های رفیع متصور شده توسط نظام اسلامی رانده شود، باید در روحیه انقلابی او شک کرد در حالی که دشمن می خواهد روحیه انقلابی را از مسئولان بگیرد. امروز مسئولان آمریکایی به نفوذ کشورمان در خاورمیانه اعتراف کرده اند و محور این امر خداباوری و توحید است.

وی با اشاره به فرازی از مکارم الاخلاق خاطرنشان کرد: اهل بیت(ع) منشا عاطفه و محبت هستند زیرا خود را در حضور خدا می بینند و اگر ما در رفتار با دیگران گناهکار بودیم به خاطر نقص در توحید ما است.

جانشین فرهنگی سپاه قدس تاکید کرد: طایفه بنی هاشم تمامی خوشگلی های عالم را دارند اما حضرت ابوالفضل (ع) قمر بنی هاشم است و طبق فرمایش امام معصوم آن حضرت مقامی دارد که همه شهدا به مقام حضرت ابوالفضل (ع) غبطه می خورند.

————————————-

گردآوری از: پروين س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به روی يار نظر کن ز ديده منت دار
««« »»»
که کار ديده نظر از سر بصارت کرد

عاشورا دانشگاهی است که باید در پایان آن رتبه و منزلت ما بالا برود

TT / 47 — TP / 8%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
انیمیشن «ناسور» در بازگویی داستان تاریخی و دینی اش و همچنین استفاده از قابلیت های انیمیشن سازی بسیار موفق عمل کرده است
صید مار سمی در یکی از بیمارستانهای مشهد
تصویری کمتر دیده‌شده از امام خمینی (ره)
دلیل سفرهای متعدد "مریم منصف" وزیر افغان‌تبار کانادا به ایران
استخدام یکنفر همکار جهت کافی نت
استخدام کارشناس جذب و برنامه ریزی منابع انسانی در رشت
آنچه در موصل جریان دارد، بی ارتباط با نبردهای حلب و سینا نیست
سفر وزیر عربستانی به لبنان در آستانه انتخاب رئیس جمهوری این کشور
طرح «ب» دمشق برای مقابله با اشغالگری ترکیه و آمریکا در شمال سوریه چیست؟
فیلم طبخ ماهی به روش گیلانی – دانلود و پخش
بازی ورزشگاه غدیر چگونه بدون حادثه به پایان رسید؟
گزارش:‌ داک نینتندو سوییچ از هارد‌های اکسترنال پشتیبانی نمی کند
باگ امنیتی لینوکس باز هم معضل ساز شد
توقف طولانی مدت بانک ها پشت چراغ قرمز بورس
ایران به ۳ گوشی آیفون تأییدیه دائم داد
گرانی ۵.۹ درصدی مسکن تهران طی مهر امسال/ معاملات ۱۰.۶ درصد افت کرد
به چه صورت افکار منفی حافظه را در ۵ قدم زداییم
مشکلات مددجویان کمیته امداد خارج از مصوبات اداری پیگیری و برطرف شود
دفاع رزمندگان روح الله از کیان کشور در قاب عکاس جنگ/ روایت سمفونی‎های اثرگذار در سرنوشت جنگ
فیلم عملکرد دیدنی بیل در فصل ۲۰۱۷ ۲۰۱۶ – دانلود و پخش
تبلیغات