عاشورا دانشگاهی است که باید در پایان آن رتبه و منزلت ما بالا برود


با دیگران به اشتراک بگذارید

عاشورا دانشگاهی است که باید در پایان آن رتبه و منزلت ما بالا برود

جانشین فرهنگی قدس سپاه در کاشان گفت: جلسات هر ساله در محرم و صفر الفبای حرکت به سمت و سوی امام حسین(ع) را تبیین می‌کند در حالی که عاشورا دانشگاهی است که باید در پایان آن رتبه و درجه و منزلت ما بالا برود.

تصویر و عکس   عاشورا دانشگاهی است که باید در پایان آن رتبه و منزلت ما بالا برود

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از کاشان، سردار حمید ویژه آبادی ظهر تاسوعا در هیئت رهروان عترت کاشان اظهار داشت: در روایتی از اما م صادق (ع) روز تاسوعا محاصره بر امام حسین (ع) و یاران آن حضرت کامل می شود و برای ما این پرسش مطرح می شود که با وجود گذشت ۱۴۰۰ سال از این واقعه چه عاملی باعث می شود روز جدید به برکات آن اضافه میشود.

جانشین فرهنگی قدس سپاه خلال اشاره به چگونگی شناخت افراد افزود: اگر بخواهیم کسی را بشناسیم باید از نگاه او به دنیا متوجه شویم و آنچه از امام حسین (ع)، فرزندان، خانواده و برادران او نمود دارد خداشناسی آن ها است در حالی که مشکل عمده امروز بشر خداگریزی است و این اساس معضلات جهان است.

ویژه آبادی خاطرنشان کرد: جلسات هر ساله در محرم و صفر الفبای حرکت به سمت و سوی امام حسین (ع) را تبیین می کند در حالی که عاشورا دانشگاهی است که باید در پایان آن رتبه و درجه و منزلت ما بالا برود و این همانند والدین بچه ای است که توقع دارند با تحصیل یک ساله در یک مقطع تحصیلی، به مقاطع بالاتر ورود یابد.

وی تصریح کرد: امام حسین (ع) نگاه لطیف و مناسب به موضوع عمده جهان یعنی خداشناسی دارد و لذا در دعای عرفه امام حسین (ع) آن حضرت نگاه به هر چیزی را یادآور خدای متعال آگاهی میدارد و این نیازمند بازشدن چشم دل است و این نگاه از آن حضرت یک ایثارگر در اوج می سازد در حالی که مکان این نگاه در جهان امروز خالی است و مهلت خواستن امام حسین (ع) از دشمن در شب عاشورا به جهت نجوا با خدای سبحان گواه این نقل کرده است.

جانشین فرهنگی قدس سپاه تاکید کرد: هر کس که ادعای دوستی با امام حسین (ع) را دارد و در ولایت پذیری او کم و کاستی وجود دارد باید به توحید وی شک کرد و در این نکته فردی که ادعا کند وجود کدخدا در دنیا ضروری است باید در توحید او شک کرد در حالی که امام راحل با اعتقاد به خداوند قیام کرد و منشاء آن خودباوری است و در این مسیر هیچ چیز برای خود نمی درخواست.

ویژه آبادی افزود: مسئولیت یک طمه نیست تا بخواهیم به واسطه آن منفعت کسب کنیم و آن جا که از قله های رفیع متصور شده توسط نظام اسلامی رانده شود، باید در روحیه انقلابی او شک کرد در حالی که دشمن می خواهد روحیه انقلابی را از مسئولان بگیرد. امروز مسئولان آمریکایی به نفوذ کشورمان در خاورمیانه اعتراف کرده اند و محور این امر خداباوری و توحید است.

وی با اشاره به فرازی از مکارم الاخلاق خاطرنشان کرد: اهل بیت(ع) منشا عاطفه و محبت هستند زیرا خود را در حضور خدا می بینند و اگر ما در رفتار با دیگران گناهکار بودیم به خاطر نقص در توحید ما است.

جانشین فرهنگی سپاه قدس تاکید کرد: طایفه بنی هاشم تمامی خوشگلی های عالم را دارند اما حضرت ابوالفضل (ع) قمر بنی هاشم است و طبق فرمایش امام معصوم آن حضرت مقامی دارد که همه شهدا به مقام حضرت ابوالفضل (ع) غبطه می خورند.

————————————-

گردآوری از: پروين س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به روی يار نظر کن ز ديده منت دار
««« »»»
که کار ديده نظر از سر بصارت کرد

عاشورا دانشگاهی است که باید در پایان آن رتبه و منزلت ما بالا برود

TT / 47 — TP / 8%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال