ارتباط دلچسب میان خمیازه کشیدن و باهوش بودن آدمیزاد


با دیگران به اشتراک بگذارید

رابطه جالب بین خمیازه کشیدن و باهوش بودن انسان


تصویر و عکس رابطه جالب بین خمیازه کشیدن و باهوش بودن انسان

شاید عجیب به چشم بیاید اما افرادی که خمیازه های طولانی تری می کشند باهوش تر می باشند!

رابطه خمیازه کشیدن و باهوش بودن

انسان ها در زمان خستگی و بی حوصلگی خمیازه می کشند و اکنون یک پژوهش تازه نمایان کرده که رابطه ای بین خمیازه کشیدن و هوش وجود دارد.

محققان دانشگاه ایالتی نیویورک فیلم های ۲۹ پستاندار را در زمان خمیازه کشیدن چک کردند تا میانگین مدت آن را اندازه گیری کنند. وزن مغز جانداران مورد بررسی، در یک پژوهش قبلی اندازه گیری شده بود.
آن ها با بررسی اعداد دریافتند که وزن مغز و تعداد نورون های موجود در لایه خارجی مغز موسوم به مخ قادر هست بطور قابل اعتمادی طول خمیازه را حدس زند.

برای مثال گوریل ها، اسب ها، گرازهای دریایی و فیل های آفریقایی امکان می دارد در بر می داری جثه بزرگی باشند اما خمیازه های کوتاه تری نسبت به انسان دارند زیرا مغز آن ها کوچولو تر است.
کشف کرده های تازه نمایان میکند طول خمیازه با اندازه بدن رابطه ای ندارد بلکه با اندازه مغز ارتباط می دارد.

تحقیقات پیشین نمایان کرده که در میان گونه های گوناگون، مغزهای نسبتا بزرگ با مهارت های شناختی پیچیده و استراتژی های اجتماعی بیشتر ارتباط می دارد. اما دانشمندان در زمان گمانه خانمی در رابطه با قابلیتهای شناختی، حجم مغز را نسبت به اندازه بدن حیوان انتخاب میکنند.

کشف کرده های تحقیق تازه همچنین نشان داد که جانداران در بر می داری مغز بزرگ از طول های فرق می داری در خمیازه کشیدن برخوردارند. به نقل کرده محققان، امکان می دارد جانداران باهوش تر در واکنش به محرک های فرق می داری خمیازه های با طول متفاوت بکشند اما جانداران با هوش کمتر تنها یک نوع خمیازه دارند.

خمیازه انسان ها معمولا حدود ۶.۵ ثانیه زمان میبرد که طولانی ترین میزان در قلمرو جانوران است.

این تحقیق در مجله Biology Letters انتشار داده شده است.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات