http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

هنرِ مجذوب ساختن دیگران

هنرِ مجذوب ساختن دیگران

هنرِ مجذوب ساختن دیگران

توانایی تاثیر و جذب دیگران، قدرت زیبایی است که به هر انسان اجازه می دهد بر اساس تعریف خودش از خوشبختی و موفقیت، به هر چه که می خواهد در زندگی دست یابد. متاسفانه در فرهنگ عمومی برای افرادی که  قدرت تاثیرگذاری و حتی تحریک دیگران را دارند صفت های کمابیش منفی نظیر عشوه گر، مخ زن و حیله گر داده می شود.

خانم Chen Lizra ولی اینطور فکر نمی کند و در فرصتی که موسسه معتبر TedTalk برایش ایجاد کرده است توانست به خوبی نشان دهد توانایی تاثیرگذاری دیگران به سمت خواسته هایی که داریم یکی از رازهای زیبای زندگی است.

او معتقد است تلاش برای جذب دیگران نسبت به ما، لازم نیست محدود به میل جنسی باشد. ما انسان ها در این دنیای پر از رقابت باید توانایی تبلیغ ایده های مان را داشته باشیم. به نظر این نویسنده و مشاور شرکت های تجاری و سخنران مسائل اجتماعی، برای اینکه مجذوب کننده موفقی باشیم باید از 4 ویژگی برخوردار باشیم.

1- تمنا

همه ما این تجربه را در زندگی داریم که چیزی را با میل زیاد می خواهیم ولی به وقت عمل که می رسد تقریبا کاری برایش نمی کنیم. دلایل واکنشی که به خرج می هیم هم زیاد است. مهمتر از همه اینکه می ترسیم در دستیابی به خواسته مان شکست بخوریم. این ترس به سرعت خودش را به همه زوایای تمنایی که داریم می رساند.

ما می ترسیم چون فکر می کنیم حق ما نیست که آن خواسته را داشته باشیم. می ترسیم چون تصویر مطمئن و مستقل و راحتی از خود نداریم. هنر مجذوب ساختن دیگران در قدم اول مشروط است به پذیرفتن هر نوع احتمال… از این زاویه دید، اگر قدر تمنا یا ایده مان را بدانیم با جان و دل و بدون ترس از طرد آنها، ابرازشان می کنیم .

برای همین است که زندگی آدم های موفق سرشار است از طرد شدن تمناهای شان … بارها ایده ها توسط افراد ذینفع دیگر رد می شد ولی ایمان به خود و تمنای که داریم باید ما را بر تلاش مان ثابت قدم نگه دارد.

2- اعتماد به نفس

بدون اعتماد به خود و تمایلات و ایده هایی که داریم هیچ امیدی به تحت تاثیر قرار دادن دیگران وجود ندارد. بخش اصلی تصوری که از خودمان داریم در دنیای کودکی ایجاد شده است ولی به اغلب ما به مرور می توانیم یاد بگیریم به تصور قابل قبولی از خود برسیم.

راحت ترین و با عزت ترین آدم ها خیلی باهوش یا خیلی زیبا نیستند.  برای همین، اکثریت بشر برای داشتن اعتماد به نفس نیاز به تلاش و تمرکز بیشتر دارند. بعضی ها حتی باید ماسک اعتماد به نفس را برای مدت کوتاهی بر رفتار خود بزنند و با تهیه واکنش مطبوع دیگران، به خودی خود بر اعتماد نداشته شان افزوده شود.

3- حرکات و رفتار

این ویژگی شبیه حرف زدن بدون گفتن یک کلمه است. ما با لحن و لبخند و حالت ایستادن و چشم دوختن به دیگران، هم خودمان را معرفی می کنیم هم تاثیر می گذاریم. خود ما نیز مدام مشغول داوری مردم از طریق رفتار ظاهری شان هستیم.

شاد و بشاش و مثبت و خوشرو بودن، با صراحت تمام با غمگینی، اخمو، نحیف و منفی حرف زدن تفاوت دارد. ما با حالت وجودی و ظاهری مان قادر خواهیم بود توجه و علاقه دیگران را به خودمان جلب کنیم.

4 – تحریک

مجذوب ساختن دیگران در قدم نهای منوط به این است که آنها را کنجکاو و مشتاق نوع خواسته یا ایده خودمان بسازیم. ما اگر تمنای آشنایی با یک نفر را داریم باید تمنای مشابه را در آنها ایجاد کنیم. یکی از موثرترین راه ها، نشان دادن توجه و علاقه کامل خودمان نسبت به فرد مورد نظر است. هر انسانی، احساس خوشایند خواهد داشت اگر پی ببرد یک نفر با تمام وجود به آنها توجه می کند.

کنجکاوی و توجه اولیه در دیگران وقتی ایجاد گشت نوبت به همراهی بقیه ویژگی ها می رسد. قدرت ابراز وجود خواسته ای که داریم، اعتماد به نفس و راحتی که از خودمان بروز می دهیم از تاثیرات بعدی مجذوب ساختن است. در ادامه،شجاعت و پذیرفتن احتمال رد شدن خواسته مان باعث می شود وقار و متانتی داشته باشیم که بیش از پیش دیگران را جذب کنیم.

[embedded content]

http://www.lizraconsulting.com/

image source

www.askmen.com

این مطلب در سایت "مرد روز" منتشر شده است.

منبع: سایر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
مدرک روشنی درباره نقش ایران در حملات موشکی به ناو آمریکایی در یمن وجود ندارد
امضای تفاهم نامه همکاری بین بانک سپه و نیروی انتظامی
این افراد واکسن آنفلوآنزا تزریق نکنند
18 جاذبه ترامپ برای آمریکایی‌ ها
کارتن‌خوابی که مولتی میلیاردر شد!
درآمد «اپل» به شدت افت کرد
رئیس جمهور فیلیپین: سگ آمریکایی ها نیستم!
فیلم‌های آخر هفته تلویزیون
استخدام کارشناس فنی در حوزه دوربین مداربسته در شرکت اسکیونک
ویدیو ورزش سه به مناسبت تولد ۲۳ یالگی استفان الشعراوی -دانلود و پخش
کیلیپ فیلم ویدیو ورزش سه ۲۰ پاس گل تماشایی در تاریخ فوتبال / دریافت کلیپ
کلیپ فیلم ویدیو ورزش سه خلاصه بازی مس کرمان ۲ ۰ فولاد یزد + حواشی
فیلم ویدیو ورزش سه حواشی جنجالی بازی ایران جوان بوشهر پارس جنوبی -دانلود و پخش
فیلم ویدیو ورزش سه خلاصه بازی راه آهن ۰ ۰ سپیدرود رشت + حواشی
ویدیو ورزش سه آخرین وضعیت نساجی مازندران از زبان مهدی پرهام – ورزش۳
استخدام آژانس صداقت در اصفهان
ویدیو ورزش سه حواشی کامل دربی جذاب مازندران -دانلود و پخش
استخدام نیروی کار در رستوران ماندگار
استخدام تعدادی اتوکار و وردست خانم جهت امور ترمه
نمونه مدل دمپایی طبی + تصویر و عکس (برای دخترها)
تبلیغات