فرانسه به دنبال تحقیق دادگاه بین المللی کیفری درباره جنایات جنگی حلب است


با دیگران به اشتراک بگذارید

فرانسه به دنبال تحقیق دادگاه بین المللی کیفری درباره جنایات جنگی حلب است

وزیر خارجه فرانسه گفت: پاریس در حال تلاش برای کشف کردن راهی است تا دادستان دادگاه بین المللی کیفری تحقیقاتی را درباره جنایات جنگی در شرق حلب به انجام رساند.

تصویر و عکس   فرانسه به دنبال تحقیق دادگاه بین المللی کیفری درباره جنایات جنگی حلب است

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد به نقل از رویترز، ژان برند آیرو وزیر خارجه فرانسه روز دوشنبه در سخنانی خلال متهم کردن نیروهای دولت کشور سوریه و روسیه به ارتکاب جنایات جنگی در حلب، تاکید کرد: پاریس در تلاش برای کشف کردن راهی برای آغاز تجقیقات جنایات جنگی در شرق حلب توسط دادگاه بین المللی کیفری است.

از زمانی که تلاش ها برای دستیابی به آتش بس در کشور سوریه در ماه سپتامبر با شکست روبرو شده، جنگنده های روسی و سوری حملات شدیدی را علیه مواضع تروریست ها در حلب به انجام رسانده اند.

آیرو در گفت و گو با شبکه رادیویی فرانسه تصریح کرد: این بمباران ها جنایات جنگی است. این شامل همه کسانی می شود که در اتفاقات حلب موثر بوده اند، از جمله رهبران روسیه.

روسیه اخیرا قطعنامه توصیه ای فرانسه در خصوص کشور سوریه را در شورای امنیت سازمان ملل وتو کرده است.وزیر خارجه فرانسه گفت: ما با دادستان دادگاه بین المللی کیفری تماس می گیریم تا ببینیم چطور می شود این تحقیقات را آغاز کرد.

جان کری وزیر خارجه ایالات متحده نیز هفته گذشته خواستار آغاز تحقیقات درباره جنایات جنگی شده است.

هنوز معلوم نیست دادگاه بین المللی کیفری صلاحیت ضروری برای رسیدگی به این مساله و انجام تحقیقات جنایات جنگی را دارد یا نه، چرا که کشور سوریه عضو این دادگاه نیست.

ظاهرا تنها راه برای انجام این تحقیقات از سوی دادگاه بین المللی کیفری از طریق شورای امنیت خواهد بود. روسیه یک بار در سال ۲۰۱۴ میلادی تلاش های صورت گرفته برای دخالت دادگاه بین المللی کیفری در اوضاع کشور سوریه را وتو کرده است.

ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز در واکنش به اظهارات وزیر خارجه فرانسه، گفت: این بسیار خطرناک است که با چنین کلماتی بازی شود چرا که جنایات جنگی بر گردن مقامهای آمریکایی نیز خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات