میهمانی نکوداشت پدر دانش سم شناسی کشورمان ایران به انجام رسانده می شود


با دیگران به اشتراک بگذارید

مراسم نکوداشت پدر علم سم شناسی ایران برگزار می شود

تصویر و عکس مهمانی نکوداشت پدر علم سم شناسی ایران به انجام رسانده میشود
مهمانی نکوداشت پروفسور «مهدی بلالی‌مود»، استاد فرزانه و پدر علم سم‌شناسی ایران برگزار می‌شود.

مهمانی نکوداشت پروفسور مهدی بلالی‌مود، استاد فرزانه و پدر علم سم‌شناسی ایران در سطح ملی و به همت بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی، ۶ آبان‌ماه امسال برگزار می‌شود.

دکتر بلالی مود، عضو دائمی آکادمی علوم جهان در حال پیشرفت (TWAS)، عضو آکادمی علوم پزشکی ایران و هیات‌های ممتحنه و ارزشیابی رشته‌های تخصصی سم‌شناسی و مسمومیت‌ها در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

دکتر مهدی بلالی مود، متولد ۱۳۲۱ شمسی در مود بیرجند است. تحصیلات ابتدایی را در مود و زاهدان و متوسطه را در دبیرستان شوکتی بیرجند (خرداد ۱۳۴۰) تمام کنید.

تحصیلات دانشگاهی را ابتدا در رشته شیمی و سپس در دانشکده پزشکی دانشگاه تهران آغاز کرد و در خرداد ۱۳۴۳ به اخذ لیسانس شیمی و در خرداد ۱۳۴۹ به دریافت دکتری پزشکی نائل آمد. پس ازطی دوره نظام وظیفه درتهران و بیرجند از اسفند ۱۳۵۱ به سمت مربی پزشکی قانونی و مسمومین دانشکده پزشکی مشهد استخدام و مشغول کار شد.

دکتر بلالی در اسفند ۱۳۵۴ به سمت استادیاری و سرپرستی بخش مسمومین بیمارستان امام رضا (ع) منصوب شد و طی سال‌های ۱۳۵۵ تا ۱۳۵۷ مدیریت امور تعلیمی دانشکده پزشکی مشهد را نیز عهده‌دار بود. وی در تیرماه ۱۳۵۷ جهت گذرانیدن دوره تخصصی سم شناسی بالینی در دانشکده پزشکی دانشگاه ادینبورگ عازم بریتانیا شد و در کوتاه‌ترین وقت ممکن (تیرماه ۱۳۶۰) به اخذ دکتری تخصصی (Ph.D) با درجه ممتاز در رشته فارماکولوژی و سم شناسی بالینی نائل آمد. بعد از دریافت تخصص درمان شناسی و فوق تخصص مسمومیت‌ها، در مرداد همان سال با عنوان استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه ادینبورک استخدام و در دپارتمان درمان‌شناسی و مرکز درمان مسمومین بیمارستان سلطنتی ادینبورگ مشغول کار شد.

دکتر بلالی در دی ماه ۱۳۶۰ با عشق خدمت به وطن و در شرایط جنگی به مشهد بازگشت و با سمت استادیار و سرپرست بخش مسمومین بیمارستان امام رضا (ع)، وابسته به دانشکده پزشکی دانشگاه مشهد مشغول کار شد. وی از شروع بمباران‌های شیمیایی دشمن تا کنون خدمات درمانی ممتدی به مجروحین و جانبازان عزیز شیمیائی جنگی ارائه کرده است.

وی در برج اردیبهشت ۱۳۶۴ به سمت دانشیاری و در مهر ۱۳۷۰ به مقام استادی گروه تعلیمی بیماری‌های داخلی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارتقاء کشف کرد. پروفسور مهدی بلالی در تاسیس دانشکده علوم پزشکی بیرجند همکاری کرده و از سال ۱۳۶۷ به عنوان عضو هیات امنای این دانشکده در مشهد همکاری کرده است. نامبرده از سال ۱۳۸۲ سردبیری مجله علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند را عهده دار است.

دکتر بلالی از خرداد ۱۳۶۱ که به عضویت هیات تحریریه مجله دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد منصوب شد، تا کنون همکاری خود را با این مجله حفظ کرده است. وی عضو هیات موسس اجلاس سم شناسی و مسمومیت‌های کشور بوده و از خرداد ۱۳۷۱ تا مهرماه ۱۳۷۷ و مجدداً‌ از مرداد ۱۳۸۰ تا مهر ۱۳۸۲ ریاست هیات مدیره این اجلاس را عهده دار بوده است.

پروفسور بلالی از تیرماه ۱۳۷۰ به مدت سه سال به عنوان عضو کمیسیون پزشکی شورای پژوهش‌های علمی کشور فعالیت داشته است. وی دبیر هفتمین کنگره فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران (مهرماه ۱۳۶۴) و سومین کنگره سراسری مسمومیت‌ها (مهرماه ۱۳۷۲) و همچنین مدیر امور بین‌المللی اولین کنگره بین‌المللی پزشکی گازهای شیمیایی جنگی (خرداد ۱۳۶۸) بوده است.

دکتر بلالی در خرداد ۱۳۶۳ به عنوان عضو جامعه سم‌شناسان بالینی اروپا و در مرداد ۱۳۶۵ به عضویت فدراسیون دنیاای سم‌شناسی بالینی و مراکز مهار سموم و در آبان ۱۳۷۳ به عضویت هیات مدیره و دبیر منطقه‌ای مدیترانه شرقی فدراسیون مذکور برگزیده شد. وی از مرداد ۱۳۶۵ به عنوان کارشناس افتخاری و مشاور سم‌شناسی بالینی سازمان بهداشت دنیاای فعالیت داشته و از اسفند ۱۳۶۹ تا کنون سرپرستی چند گروه کار پروژه سم‌شناسی بین‌المللی (INTOX) این سازمان را عهده‌دار است. پروفسور بلالی از سال ۱۳۷۹ تا کنون عضو کمیته برنامه‌ریزی مطمئنی شیمیایی و سم شناسی (IPCS) سازمان بهداشت دنیاای است. وی در آبان ۱۳۶۹ به سمت نایب رییس جامعه سم شناسی پزشکی آسیا و اقیانوسیه و در آبان ۱۳۷۳ در تایپه پایتخت تایوان به ریاست این جامعه برگزیده شد و تا آذر ماه ۱۳۸۱ این سمت را به عهده داشت.

پروفسور بلالی، ریاست اولین کنگره بین‌المللی سم شناسی پزشکی آسیا و اقیانوسیه و همچنین پنجمین کنگره سراسری سم‌شناسی و مسمومیت‌ها را که در مهر ۱۳۷۶ در دانشگاه علوم پزشکی تهران به انجام رسانده شد، عهده دار بوده است. وی در بسیاری از همایش‌ها و کنفرانس‌های ملی، بین‌المللی و دنیاای درمان‌شناسی، فارماکولوژی و سم شناسی بالینی به عنوان سخنران مدعو شرکت کرده و ریاست جلسات و گروه‌های کاری و کارگاهی را در بر داشته است.

پروفسور بلالی در مرداد ۱۳۸۳ به عضویت شورای علمی مشورتی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی (لاهه، هلند) انتخاب و در پنجمین نشست این شورا در اسفند ۱۳۸۳ به اتفاق آرا به نایب رییسی این شورا برگزیده شد.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال