دانشگاه شریف، میزبان کارشناسان علوم شناختی کشور


با دیگران به اشتراک بگذارید

دانشگاه شریف، میزبان متخصصان علوم شناختی کشور

تصویر و عکس دانشگاه شریف، میزبان متخصصان علوم شناختی کشور
نشست ارائه پیشرفت طرح‌های پژوهشی مصوب ستاد علوم شناختی در دانشگاه صنعتی شریف به انجام رسانده شد.

 پنجمین دوره ارائه پیشرفت طرح‌های پژوهشی مصوب و تحت حمایت «ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی» به سرپرستی دکتر علی مقداری در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف به انجام رسانده شد.

در این نشست، ۳۶ نقش پژوهشی در حوزه علوم شناختی در سه بخش مهندسی، علوم اعصاب و روانشناسی توسط اساتید و پژوهشگران داخلی به صورت شفاهی و یا پوستری ارائه شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه شریف،‌ مطالعه‌ ژنتیک بر روی دو خانواده‌ مبتلا به مریضی نورودژنراتیو همراه با عقب ماندگی ذهنی/ اوتیسم، بررسی اثرات اعتیاد به مورفین و روند ترک آن بر جنبه‌های شناختی تصمیم‌گیری بر پایه تأخیر و یا تلاش در مدل جانداری موش آزمایشگاهی، دیزاین و پیاده سامانه سنجش شناختی جهت تایید صلاحیت رانندگان، دیزاین و ساخت یک ربات برای تعامل با کاربران با تمرکز بر تشخیص، بهبود و توانبخشی فاکتورهای شناختی و تشخیص زیرگروه‌‏های آشفتگی ADHD بر اساس سیگنال‌‏های مغزی و بهره گیری از مولفه‌های عصبی در رویکرد درمانی با نوروفیدبک بر مبنای تکالیف کامپیوتری نرم‌افزاری و سخت‌افزاری از جمله طرح‌های گیراای است که در این نشست ارائه شده است.

ماهیت بین رشته‌ای بودن طرح‌ها، سبب تنوع تخصص‌های حاضر در این نشست اعم از مهندسان، پژوهشگران علوم پایه، روانشناسان و … شده بود. در پایان نیز ناظران تعیین شده از طرف ستاد به ارزیابی میزان پیشرفت هر یک از طرح‌ها توجه کردند.

به گزارش ایسنا، علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی به آدرس http://cogc.ir مراجعه کنند.

*****************************

گردآوری از: سام ت.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

من اين مرقع رنگين چو گل بخواهم سوخت
««« »»»
که پير باده فروشش به جرعه‌ای نخريد

دانشگاه شریف، میزبان کارشناسان علوم شناختی کشور

TT / 23 — TP / 9%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال