لزوم همکاری نهادها با سازمان بهزیستی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در ایلام


با دیگران به اشتراک بگذارید

لزوم همکاری نهادها با سازمان بهزیستی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در ایلام

خبرگزاری فارس: لزوم همکاری نهادها با سازمان بهزیستی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در ایلام

مدیر سازمان بهزیستی استان ایلام بر لزوم همکاری نهادها با سازمان بهزیستی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد.

فرهاد قیصربیگی امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: کلکسیون بهزیستی یکی از متولیان عمده کاهش و مهار زیانهای اجتماعی بوده و این اداره عضو کارگروه اجتماعی استان و عضو شورای مبارزه با مواد مخدر نیز است و همچنین بهزیستی دبیر کمیته فرهنگی و جلو گیری بوده و اهم فعالیت های کلکسیون بهزیستی در راستای کاهش و مهار زیانهای اجتماعی است.

مدیر کل سازمان بهزیستی استان ایلام گفت: در سال گذشته شاهد حضور ریاست سازمان بهزیستی کشور در استان بودیم که در طی آن تفاهمنامه ای بین سازمان بهزیستی کشور و استانداری ایلام تهیه شد که بر اساس این تفاهم نامه هر فعالیت اجرایی که در استان برای کاهش و مهار زیانهای اجتماعی صورت گیرد سازمان بهزیستی کشور و استانداری ایلام حمایت های مادی را از این برنامه ها به عمل می آورند.

وی ادامه داد: با امضای این تفاهم نامه که کلکسیون بهزیستی با دفتر امور اجتماعی استانداری به همراه دانشگاه ایلام کار در این راستا شروع شد و چندین نشست تخصصی را با کارشناسان امر برگزار و کمیته ای تشکیل شد که در حال تدوین برنامه های اجرایی برای کاهش و مهار زیانهای اجتماعی است که این برنامه ها در حال گذراندن مراحل خود بوده و قصد داریم این برنامه ها را در مناطق حاشیه شهر، مناطق آسیب زا و سایر مناطقی که نیاز است اجرایی کنیم.

این مسؤول افزود: به عنوان مثال در مناطق آسیب زا جاهایی را در تحت عنوان پایگاه های اجتماعی در نطر گرفته شده مناطقی که دسترسی به امکانات مشاوره ای و مددکاری در آنها وجود ندارد این پایگاه ها را در این مناطق مستقر کردیم و مددکاران و مشاورین در آن مکان ها مستقر هستند، گشت سیار مرکز اورژانس اجتماعی به صورت مرتب در آن مکان ها تردد دارند و نیازهای مشاوره ای و مددکاری مردمان را تشخیص میدهند.

وی افزود: در حال حاضر در سه منطقه شهر ایلام این پایگاه ها فعال بوده و حتی به صورت مستقیم به مسئله آسیب ها ورود مییابند اگر آسیب خاصی به عنوان مثال خردسال اذیتی پیش آید و به مراکز بهزیستی اطلاع داده شود بلافاصله گشت سیار اجتماعی به آن منطقه ورود مییابد و اگر قادر بود در همان مکان مسئله را حل می کند و در غیر اینصورت اگر نه نیاز به مداخله بیشتر بود فرد آسیب دیده را به مرکز اورژانس اجتماعی میرسانند که در آنجا نگهداری شود.

–لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد–

گردآورنده : اردلان گ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کدام آهن دلش آموخت اين آيين عياری
««« »»»
کز اول چون برون آمد ره شب زنده داران زد

لزوم همکاری نهادها با سازمان بهزیستی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در ایلام

TT / 33 — TP / 7%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال