عزاداری سالار شهیدان باید متناسب با شأن اهل بیت (ع) باشد


با دیگران به اشتراک بگذارید

عزاداری سالار شهیدان باید متناسب با شأن اهل بیت (ع) باشد

خبرگزاری فارس: عزاداری سالار شهیدان باید متناسب با شأن اهل‌بیت (ع) باشد

رئیس دفتر امام‌ جمعه رودهن گفت: عزاداری سالار شهیدان باید متناسب با شأن اهل‌بیت(ع) باشد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از شرق استان تهران، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی مؤیدی امشب در بازدید از شماری از هیأت های مذهبی در رودهن، حین تسلیت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار کرد: عزاداری سالار شهیدان باید متناسب با شأن اهل بیت (ع) باشد و شعرهایی نخوانیم که با آوازهای امروز تطبیق داده شده است و برخی موضوعات متناسب با شأن مهمانی عزاداری حسینی نیست.

وی با بیان اینکه بحث قمه خانمی ضرر مکرر به مسلمانان وارد کرده است، اظهار کرد: هیچ مستندی وجود ندارد که حضرت زینب (س) سر مبارک را به محمل زده باشند و اصلاً این موضوع در شأن حضرت زینب (س) نیست که بیان می شود.

رئیس دفتر امام جمعه رودهن افزود: یک سری از افراد، این مستند کذب را علت آگاهی داشتند که باید به خودمان صدمه بزنیم و بهانه دارند که حضرت زینب (س) زمانی سر امام حسین (ع) را دیدند، سر خود را به محمل زدند که در اصل اشتباه است؛ اما بر فرض گوییم درست هم باشد، آیا صحنه ای که حضرت زینب (س) دیدند، قمه بانوان امروز هم دیده اند؟

مؤیدی افزود: همیشه می گویند داغ به مخصوص داغ بچه و برادر بسیار دشوار است و آیا این افراد قمه زن که فقط مطلبی را شنیده اند و حتی دنبال اثبات آن نرفته اند، صحنه هایی که حضرت زینب (س) دیدند، را دیده اند و ای کاش به مکان قمه خانمی که خلاف شرع اسلام است، صبوری و بزرگی را از بانو حضرت زینب (س) بیاموزیم.

رئیس دفتر امام جمعه رودهن اظهار کرد: هیچ کدام از مراجع تقلید قمه خانمی را تأیید نکردند و فردی که نقل کرده قمه خانمی به انجام رسانید، یک انگلیسی است و مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند یک عده دنبال اختلاف هستند و می خواهند مسلمانان را وحشی جلوه دهند.

مؤیدی افزود: اگر در اینترنت لغت مسلمان و شیعه را جست وجو کنیم، تصویر و عکسهای خون و خونریزی یافت میشود؛ اما مسلمانان نه تنها وحشی نیستند، بلکه لطف و مهربانی و سرکشی به فقرا دارند و این فعالیت ها جز دسیسه دشمن چیز دیگری نیست.

-ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد-

نگارنده: ماندانا ت.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سفله طبع است جهان بر کرمش تکيه مکن
««« »»»
ای جهان ديده ثبات قدم از سفله مجوی

عزاداری سالار شهیدان باید متناسب با شأن اهل بیت (ع) باشد

TT / 43 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال