ضرورت مبارزه جدی و هدفمند با بدعت ها و انحرافات در عزاداری ها


با دیگران به اشتراک بگذارید

ضرورت مبارزه جدی و هدفمند با بدعت ها و انحرافات در عزاداری ها

خبرگزاری فارس: ضرورت مبارزه جدی و هدفمند با بدعت‌ها و انحرافات در عزاداری‌ها

قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: یکی از مهم‌ترین رسالت‌های وعاظ و مداحان امام حسین(ع) در برهه کنونی مقابله جدی و هدفمند با بدعت‌ها و انحرافات در عزاداری‌ها و هر آن چیزی است که ما را از واقعیت پیام نهضت عاشورا غافل می‌کند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله مرتضی مقتدایی خلال تسلیت ایام شهادت سیدالشهدا(ع) و یاران عاشورایی ایشان اظهار کرد: گرچه ماه محرم ماه عزا و مصیبت اهل بیت(ع) است، اما همین ماه در بر می داری برکات و دستاوردهایی است که از آن می شود در مسیر اصلاح جامعه و هدایت مردمان به سمت فضایل و دوری از رذایل اخلاقی و انسانی به برکت سیستم عظیم اباعبدالله الحسین (ع) بهره گرفت.

وی اضافه کرد: در واقع ماه محرم در کنار غم و مصیبت عظمایی که دارد، در آن درب های رحمت و فیض الهی به سوی امت اسلامی باز میشود و به همین خاطر است که از امام حسین(ع) به عنوان مصباح هدایت و سفینه نجات یاد شده است.

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: از این حیث کسی که حقیقتاً بر کشتی نجاتی چون خیمه امام حسین(ع) بنشیند و در خودسازی خود جدی هم باشد، بی شک از گرداب های گناه و معصیت رهایی کشف خواهد کرد و به ساحل امن آرامش قرار می داری می رسد.

وی با اشاره به اینکه البته دشمنان برای همین سیستم عظیم انسان ساز نیز توطئه و نقشه کشیده اند، گفت: اساساً یکی از اصلیترین رسالت های وعاظ و مداحان امام حسین(ع) در برهه کنونی مقابله جدی و هدفمند با بدعت ها و انحرافات در عزاداری ها و هر آن چیزی است که ما را از واقعیت پیام نهضت عاشورا غافل می کند.

عضو شورای مناسب حوزه های علمیه با بیان اینکه از جمله برکات و دستاوردهای مجالس امام حسین(ع) احیای دین و باقی ماندن مردمان بر صراط مستقیم الهی است، گفت: آنچه ضرورت دارد این است که ما باید با بصیرت حسینی و توجه همزمان برای ارتقای شور و شعور عاشورایی، مردمان را با واقعیات دنیا امروز به خصوص مسایل دنیا اسلام آگاه کنیم و از سویی باید مسایل حماسی و عقلانی عاشورا نقل شود تا خوب تر قادر باش در مقابل دشمنان اسلام جبهه گیری کرد.

————————————-

نگارنده : مارال .ک

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کشيدم در برت ناگاه و شد در تاب گيسويت
««« »»»
نهادم بر لبت لب را و جان و دل فدا کردم

ضرورت مبارزه جدی و هدفمند با بدعت ها و انحرافات در عزاداری ها

TT / 47 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال