انقلاب اسلامی مصداق تحول بر اثر عاشوراست/ عاشورا تابلوی بایدونباید الهی پیش روی انسان است


با دیگران به اشتراک بگذارید

انقلاب اسلامی مصداق تحول بر اثر عاشوراست/ عاشورا تابلوی بایدونباید الهی پیش روی انسان است

خبرگزاری فارس: انقلاب اسلامی مصداق تغییر بر اثر عاشوراست/ عاشورا تابلوی بایدونباید الهی جلو روی انسان است

تولیت آستان قدس رضوی بابیان اینکه عاشورا برای تحول‌آفرینی در بشریت و اصلاح شرایط اجتماعی زندگی انسان معاصر باقی خواهد ماند، انقلاب اسلامی را نسخه‌ای از تغییر بر اثر عاشورا توصیف کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از مشهد، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در مهمانی سوگواری شب عاشورای حسینی در رواق امام خمینی(ره) حرم منزه رضوی اظهار داشت: عاشورا فقط برای اصلاح امور اجتماعی سال ۶۱ عدم؛ با عاشورا قرار است تا زمین زمین است و تا وقت وقت است، شرایط اجتماعی زندگی انسان و انسان معاصر اصلاح شود.

وی بابیان اینکه هدف از قیام سیدالشهدا(ع) امربه سرشناس و نهی از منکر بود، نقل کرد: سیدالشهدا(ع) شب عاشورا از دشمن مهلت گرفت تا آن شب را به اقامه نماز و قرائت قرآن و مناجات با خداوند بگذراند.

تولیت آستان قدس رضوی اضافه کرد: روز عاشورا قرار است حماسه بزرگی در تاریخ حیات انسان رقم بخورد که برای همه تاریخ بشریت درس چطور زندگی کردن و چطور فوت شدن، آزادگی، خداپرستی و بندگی، پاسداری از دین و ارزش های الهی، بصیرت، توکل بر خدا و صبر و تسلیم در برابر تصمیم حضرت حق باشد.

رئیسی بابیان اینکه عاشورا تابلوی بایدونباید الهی جلو روی انسان است، نقل کرد: انسان باید با تصمیم حق زید و مقابل ستم تصویر و عکس العمل نمایان کند و مقابل بیداد جیغ بکشد.

وی پیام عاشورا را پیام حزن و اندوه برای همه عالم آگاهی داشت و اضافه کرد: به جز ناصبی های وهابی که دشمن اباعبدالله(ع) هستند، همه عالم حتی یهودی ها و مسیحیان، سیدالشهدا(ع) را دوست دارند و از عاشورا درس آزادگی و درس زندگی می گیرند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه امام حسین(ع) تا لحظه آخر دشمن را نصیحت می کرد، نقل کرد: امام حجت خداست و نمی خواهد کسی جهنمی شود و نگاهش به همه عالم نگاه هدایت است و به همین علت حتی شمر را در آن لحظات آخر نصیحت می کرد که خودش را بدبخت نکند.

رئیسی، انقلاب اسلامی کشورمان را نسخه ای از تغییر براثر عاشورا توصیف کرد و اضافه کرد: امروز در اقصی نقاط عالم نگاه انسان ها به امام حسین(ع) و عاشوراست، زیرا عاشورا قرار است برای تغییر بشریت بماند چراکه انسان ها با عاشورا متحول می شوند.

وی بابیان اینکه صفحه درخشان عاشورا حماسه آفرینی عباس(ع) و علی اکبر(ع) و اصحاب سیدالشهدا بود، اضافه کرد: جنایات بیمناک رخ داده در روز عاشورا صفحه مشکی عاشوراست که در هیچ ضابطه ای نمی گنجد.

تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد: تا زمین زمین و وقت وقت است بر سر و سینه می زنیم و درس مقاومت، دشمن شناسی و دشمن ستیزی، ایستادگی مقابل خودخواهان و مستکبرین، عبودیت و بندگی، وفاداری به دین و امربه سرشناس و نهی از منکر تا پای جان را از عاشورا فرامی گیریم.

این مهمانی با مرثیه سرایی مداحان اهل بیت و سینه خانمی عاشقان اهل بیت(ع) ادامه کشف کرد و همچنین زائران و مجاوران حاضران در مهمانی میهمان خوان کرم حضرت رضا(ع) بودند.

*لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد*

گردآوری توسط: كاوه ق.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گلبن عيش می‌دمد ساقی گلعذار کو
««« »»»
باد بهار می‌وزد باده خوشگوار کو

انقلاب اسلامی مصداق تحول بر اثر عاشوراست/ عاشورا تابلوی بایدونباید الهی پیش روی انسان است

TT / 79 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال