پیام عاشورا مقاومت در برابر شدائد و «هیهات من الذله» است


با دیگران به اشتراک بگذارید

پیام عاشورا مقاومت در برابر شدائد و «هیهات من الذله» است

خبرگزاری فارس: پیام عاشورا مقاومت در برابر شدائد و «هیهات من الذله» است

مدرس حوزه علمیه خراسان با تأکید بر اینکه امام حسین(ع) و یارانش در عاشورا درس مقاومت به ما دادند، گفت: آن‌ها با سخت‌ترین شدائد ساختند و دست از شعار «هیهات من الذله» نکشیدند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از مشهد، آئین خطبه خوانی شب عاشورا با حضور خدام حرم رضوی و عاشقان امامت و ولایت در صحن انقلاب حرم منزه رضوی به انجام رسانده شد.

مدرس حوزه علمیه خراسان در این مهمانی با بیان اینکه لازمه دوست داشتن خدا اطاعت و پیروی از او و رسولش است، اظهار داشت: خداوند پاداش این اطاعت را مناسبترین نوع پاداش انتخاب کرده است و آن چیزی جز دوست داشته شدن از سوی خداوند نیست.

حجت الاسلام والمسلمین محمدهادی عبد خدایی مشهد را به دلیل آنکه حریم امام رضا(ع) به حساب مییاید، متفاوت با جاهای دیگر و مقدس عنوان و تصریح کرد: اینکه خداوند به شهر مکه قسم خورده به دلیل حضور پیغمبر و بیت الله در آن است و حتی حریم مکه نیز محترم شناخته شده است و باید با طهارت وارد مکه شد.

سفیر سابق کشورمان در واتیکان با بیان اینکه بیت المقدس و کربلا نیز مقدس و محترم داشته شده اند، گفت: مشهد هم به واسطه وجود امام هشتم(ع) مقدس شده است و انتظار می رود آثار دینی در این شهر مشهود بوده و فساد و خلاف در آن موجود نموجود باشد.

عبدخدایی با تأکید بر اینکه باید قداست در همه نقاط مشهد به وضوح دیده شود، اضافه کرد: خداوند گنجینه ای به ما در مشهد عنایت کرده که اگر کفران کنیم و قدردان آن نباشیم بدخواهیم دید.

این استاد حوزه و دانشگاه به بیان روایتی از امام حسین(ع) توجه کرد و گفت: حضرت می فرمایند آن کسی که خدا را دوست ندارد زندگی تار و تاریکی دارد و آن کسی که خداوند را دوست دارد از عبادت لذت می برد و رمانتیک عبادت می کند.

عبدخدایی با بیان اینکه اصحاب سیدالشهدا از رفتن به کربلا صفا کردند و شب عاشورا شور و شوق داشتند، اضافه کرد: سیدالشهدا (ع) شب عاشورا ابتدا خطبه خواندند و در آن تمام نعمت های الهی ازجمله دین، بینش و جوارح سالم را شکر نقل کردند و بعد از خطبه به افراد اجازه دادند از فرصت شب بهره گرفته و هرکس می خواهد برگردد.

وی ادامه داد: اصحاب سیدالشهدا (ع) که ماندند در روز عاشورا نیز حماسه آفرینی کردند و برای تنهایی حضرت اشک می ریختند.

سفیر سابق کشورمان در واتیکان با تأکید بر اینکه امام حسین(ع) و یارانش در عاشورا درس مقاومت به ما دادند، گفت: آن ها با سخت ترین شداید ساختند و دست از شعار «هیهات من الذله» نکشیدند.

بعد از سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبدخدایی مهمانی خطبه خوانی و شمع گردانی توسط خدام حرم رضوی به انجام رسانده شد.

**اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد**

گردآوری توسط: فراز م.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

يا رب سببی ساز که يارم به سلامت
««« »»»
بازآيد و برهاندم از بند ملامت

پیام عاشورا مقاومت در برابر شدائد و «هیهات من الذله» است

TT / 52 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال