طراحی کافی شاپ با نمای متحرک


طراحی کافی شاپ با نمای متحرک

 
طراحی کافی شاپ با نمای متحرکطراحی کافی شاپ با نمای متحرک

معمار: گروه معماری AND
موقعیت بنا: ژئونگی، کره جنوبی
متراژ پروژه: ۱۸۸ متر مربع
سال طراحی پروژه: ۲۰۱۶

 

 

212212

پروژه Louverwal طراحی کافی شاپی برای زن و شوهر میان سال می باشد. کارفرما به دلیل علاقه مفرط به موسیقی و نوشیدنی گرم، از مدیریت چنین فضایی لذت می برد. به همین دلیل طراحی کافه برای او و همسرش از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

طراحی کافی شاپ با نمای متحرکطراحی کافی شاپ با نمای متحرک

 
وی خواستار فضایی عمودی، پویا و شفاف بوده تا بتوانند در طبقه اول کافه را مدیریت کنند و در طبقه دوم و سوم فضایی برای زندگی و استراحت با امکانات استاندارد طراحی شود. سایت پروژه به تازگی توسعه یافته تا ساختمانی با دو کاربری برای آن طراحی شود. یکی تجاری و دیگری مسکونی.

 

طراحی کافی شاپ با نمای متحرکطراحی کافی شاپ با نمای متحرک

 

سایت پروژه Louverwall از سه طرف احاطه شده و فقط از ضلع غربی دسترسی دارد. بنابراین چالش طراح، خلق فضایی برای ضلع غربی بوده تا نهایت استفاده را از ضلع پرنور پروژه ببرد.

به دلیل نور شدیدی که از ضلع غرب به درون کافه وارد می شده، پوسته ای ساده برای نما در نظر گرفته شده تا تشعشع به صورتی غیرمستقیم وارد کافه شود و به اصطلاح نوری نرم تر به درون فضا نفوذ کند.

 

طراحی کافی شاپ با نمای متحرکطراحی کافی شاپ با نمای متحرک

 

 

نمای ساختمان متحرک بوده و نقش فیلترکننده نور در تابستان و زمستان می باشد. این پرده متحرک به نوعی طراحی شده تا جلوی نور شدید در تابستان را بگیرد و نور گرم را در زمستان به درون وارد کند.
جنس نما از آلومینیوم بوده تا نگهداری کمتر و دوام بیشتری در فصل سرما یا رطوبت هوا داشته باشد. نمای متحرک از سیستم PLDS (سیستم طراحی پرده های پارامتریک) بهره برده تا بهترین و روان ترین فرم برای مکانیزم پرده ها به کار رود.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال