انتقاد شدید چین از ادامه دخالتهای آمریکا در آسیا


با دیگران به اشتراک بگذارید

انتقاد شدید چین از ادامه دخالتهای آمریکا در آسیا

در حالی که تنشهای ایالات متحده و چین بر سر اختلافات ارضی در دریای جنوبی چین و حل و فصل مساله کره شمالی بالا گرفته، پکن امروز سه شنبه از ادامه اقدامات مداخله جویانه واشنگتن در آسیا به شدت نقد کرده است.

تصویر و عکس   نقد شدید چین از ادامه دخالتهای ایالات متحده در آسیا

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد چانگ وانگوان وزیر دفاع چین در سخنانی در هفتمین نشست سالیانه پاسداری ای در پکن از دخالت های ایالات متحده در امور کشورهای آسیایی به شدت نقد کرد.

واشنگتن عملیات آزادی دریانوردی را در نزدیکی جزایر مصنوعی که توسط پکن در دریای جنوبی چین ساخته شده، به انجام رسانده و این مساله با مخالفت شدید مقامهای چینی روبرو شده است. اقدام ایالات متحده در موافقت با استقرار سامانه دفاع موشکی در کره جنوبی نیز واکنش منفی چین را در پی داشته است.

وزیر دفاع چین تصریح کرد: برخی کشورها به دنبال خوب تری مطلق نظامی خود هستند، بدون وقفه ائتلاف های ارتشی شان را تقویت می کنند و به دنبال امنیت مطلق خود به قیمت به خطر افتادن امنیت سایر کشورها هستند.

ایالات متحده در دوره ریاست جمهوری اوباما توجه مخصوص ای به منطقه آسیا داشته و همکاری های نظامی و اقتصادی با متحدان خود در منطقه را تقویت کرده است.

چین رای دادگاه بین المللی لاهه را به مجلسیت نشناخته و بر ادامه اقدامات خود در این منطقه تاکید کرده است.

طی دو سال اخیر چین دعاوی دریایی گسترده ای در دریای جنوبی این کشور مطرح نموده است که توسط کشورهایی مانند فیلیپین، ویتنام، مالزی، برونئی و تایوان با ساخت چند جزیره مصنوعی و باندهای فرودگاهی نقض شده است.

ایالات متحده بارها خواستار متوقف شدن اقدامات چین در این منطقه شده است. ایالات متحده همچنین با اقدامات تحریک آمیزی مثل نزدیک کردن کشتی های جنگی خود به جزایر مصنوعی چین در دریای جنوبی چین، عملا قصد تحریک پکن را داشته است.

تصمیم ایالات متحده برای استقرار سامانه موشکی تاد در کره جنوبی با مخالفت روسیه نیز روبرو شده است. آناتولی آنتونوف معاون وزیر دفاع روسیه نیز در این نشست پاسداری ای تاکید کرد: ما نگران تلاش های برخی کشورهای خاص برای سوء بهره گیری از شرایط پیچیده شبه جزیره کره هستیم. این تصمیم موجب افزایش تنش در منطقه خواهد شد و به معضلات برای حل و فصل اوضاع، اضافه خواهد کرد.

ایالات متحده و کره جنوبی بارها اعلام کرده اند که استقرار سامانه موشکی تاد علیه روسیه و چین نخواهد بود و تنها هدف آن مقابله با تهدیدات کره شمالی است.

در ماه ژانویه کره شمالی چهارمین امتحان اتمی را انجام داد و ماه گذشته نیز پنجمین و بزرگترین امتحان اتمی را به انجام رسانده است.ایالات متحده و کره جنوبی تلاش زیادی را برای اعمال تحریمهای شدیدتر علیه کره شمالی از طریق شورای امنیت آغاز کرده اند.

**********************************

تهیه شده توسط: فرداد ط.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفتم از گوی فلک صورت حالی پرسم
««« »»»
گفت آن می‌کشم اندر خم چوگان که مپرس

انتقاد شدید چین از ادامه دخالتهای آمریکا در آسیا

TT / 72 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال