آیا می دانید بزرگترین تکنولوژی های روز جهان با چندین خط کد نگاشته شده اند؟ (۳ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

آیا می دانید بزرگترین فناوری های روز دنیا با چند خط کد نوشته شده اند؟

عکس شماره ۱ ⇩
عکس آیا آگاهی میدارید بزرگترین تکنولوژیهای روز جهان با چندین خط کد نگاشته شده اند؟

بزرگترین تکنولوژیهای روز، بر روی نرم افزاری اجرا می شوند که به وسیله برنامه نگاری به وجود آمده اند. برخی از این فناوری ها توسط تعداد بسیار زیادی کد، برنامه نگاری نگاشته شده اند. گوگل با ۲ میلیارد خط کد نوشته شده است.

کلیک- اپلیکیشن ها و خدماتی که امروزه به بخش اهمیتی می داری از زندگی دیجیتال ما مبدل شده اند، با زبان های برنامه نگاری گوناگون نگاشته شده اند. به عنوان مثال، برنامه های iOS با بهره گیری از سویفت نوشته شده است و اندروید توسط جاوا و یا لوا که از کرونا بهره میگیرد نگاشته شده اند.  مایکروسافت ویندوز با بهره گیری از زبان برنامه نگاری C و C++  کدنویسی شده اند. کرنل لینوکس که قلب لینوکس توزیع شده است نیز با C نوشته شده است. وب سایت های اینترنت از جاوا اسکریپت، HTML و CSS برای ظاهر صفحات وب و از پایتون، C++، Go و ASP.NET  و غیره برای برنامه نگاری اتم سایت کدنویسی شده اند.

به غیر از ویژگی هایی که این زبان های برنامه نگاری را از هم متمایز می کند، یک چیز دیگر نیز در این بین وجود دارد که باعث تمایز زبان های برنامه نگاری می شود و آن تعداد خط کد است. به عنوان مثال، افرادی که از پایتون بهره میگیرند متوسط تعداد خطوط کد آن ها از دیگر افرادی که جاوا یا C بهره میگیرند به مراتب کمتر است. قبلا نیز مطلبی را با عنوان خوب ترین زبان برنامه نگاری برای جدید کارها چیست انتشار دادیم. در آن مطلب توصیه ما بهره گیری از پایتون برای شروع کار بود.

در عکس و تصویر زیر تعداد خطوط کد نکته استفاده برای ایجاد برخی از بزرگترین محصولات در تاریخ فناوری نمایان شده است. در این عکس و تصویر نرم افزار شاتل فضایی، مریخ نورد ناسا، گوگل، دستگاه عامل اندروید و بسیاری از فناوری ها دیده می شود.

عکس شماره ۲ ⇩عکس آیا آگاهی میدارید بزرگترین تکنولوژیهای روز جهان با چندین خط کد نگاشته شده اند؟

در عکس و تصویر میبینید که در مقایسه با دیگر محصولات، گوگل بیشترین تعداد خط کد را دارد که حدود دو میلیارد خط می شود.

اگر چه فیسبوک تنها یک پلت فرم شبکه های اجتماعی است و گوگل خدمات بیشتری را  تحت پوشش خود دارد. برای ایجاد فیسبوک تنها ۶۱ میلیون خط کد بهره گرفته شده است.

عکس شماره ۳ ⇩عکس آیا آگاهی میدارید بزرگترین تکنولوژیهای روز جهان با چندین خط کد نگاشته شده اند؟

جالب است آگاهی بدارید که شاتل فضایی تعداد ۵۰۰۰ بار خط کد کمتر از گوگل نیاز دارد.

****لطفا نظر دهيد****

نگارش توسط: سارا ب.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مالسلمی و من بذی سلم
««« »»»
اين جيراننا و کيف الحال

آیا می دانید بزرگترین تکنولوژی های روز جهان با چندین خط کد نگاشته شده اند؟ (۳ عکس)

TT / 119 — TP / 31%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال