آنفولانزای شکم (اسهال و استفراغ)


با دیگران به اشتراک بگذارید

آنفولانزای معده (اسهال و استفراغ)

تصویر و عکس آنفولانزای معده (اسهال و استفراغ)

هنگامی که فردی به اسهال و استفراغ دچار شود، امکان می دارد به او نقل شود که دچار “آنفولانزای معده” شده است. با اسهال و استفراغ، معده تحریک و ملتهب می شود که دلیل  آن هم یک عفونت ویروسی یا باکتریایی است.

علائمی که اغلب منجر به اسهال و استفراغ می شوند:

علائم ورم معده و روده

با اسهال و استفراغ، معمولاً اسهال فرد آبکی می شود. همچنین امکان می دارد فرد دچار دل درد، تب، حالت تهوع و سردرد شود.

از آنجا که با اسهال و استفراغ، آب بدن کاهش داده میشود، حالت هایی مثل خشکی پوست، دهان و احساس تشنگی قرار می داری به انسان دست می دهد که با داشتن هرگونه از این علائم باید به دکتر مراجعه شود.

آنفولانزای معده و کودکان:

از آنجایی که معده ی کودکان نسبت به افراد بزرگسال ضعیف تر است. بدن آن ها به سرعت آب خود را از دست می دهد. بنابراین اگر خردسال علائم آنفولانزای معده را داشت، اهمیتی می دارد که شما به علائم خشکی دهان و پوست و تشنگی زیاد توجه داشته باشید.

از کودکان مبتلا به این مریضی باید به خوبی مراقبت کرد و از رفتن آن ها به مدرسه پیش گیری کنید، تا وقتی که همه ی علائم نابود بشوند.

پیش از دادن هر دارویی به خردسال با دکتر مشورت کنید. اجازه ی بهره گیری از دارو برای مهار اسهال و استفراغ برای کودکان زیر ۵ سال داده نمی شود.

برای مدد به پیش گیری ویروس روتا که رایجترین دلیل آنفولانزای معده برای کودکان است، دو واکسن وجود دارد که این دو واکسن با بررسی پزشک قادر هست به نوزادان آمپول زده شود.

چه عواملی باعث ورم معده و روده می شود؟

این مریضی از راه های بسیاری انتشار داده میشود:

تماس با کسی که به مواد غذایی ویروس دار دست زده است.دست دادن با کسی که از حمام بیرون آمده و یا تعویض پوشک به انجام رسانده است.

رایجترین دلیل این مریضی یک ویروس است. آنفولانزای معده قادر هست انواع گوناگونی از ویروس باشدکه اصلیترین نوع آن ها نورو ویروس است.

روتا ویروس رایجترین دلیل اسهال و استفراغ در در نوزادان دنیا ، کودکان وخردسالان می باشد که شیوع آن ناشی از مواد غذایی است.

اگرچه باکتری ها زیاد شایع نیستند، ولی باکتری هایی مانند ای کولی و سالمونلا قادر هستند باعث این مریضی شوند که با غذای طبخ نکرده مثل مرغ و تخم مرغ قابل گسترش هستند. سالمونلا همچنین قادر هست از طریق خزندگان یا پرندگان خانگی نیز انتشار داده شود. راه های دیگر انتقال این مریضی قادر هست باکتری شیگلا باشد که در پیرامون مراکز بهداشتی است که منابع عفونت غذا و آب آشامیدنی ناپاک است.

انگل نیز قادر هست باعث این مریضی شود که توسط استخر و آشامیدن آب ناپاک به وجود مییاید که زیاد رایج نیست.

دیگر راه های غیر متداول این مریضی فلزات سنگین (آرسنیک، کادمیوم، سرب و جیوه) در آب آشامیدنی  و یا غذاهای اسیدی مثل مرکبات یا چرک خشک کنها است.

– براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد –

گردآوری توسط : فرشته ق.

سلامت کودکان در بخش سلامت خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دولت از مرغ همايون طلب و سايه او
««« »»»
زان که با زاغ و زغن شهپر دولت نبود

آنفولانزای شکم (اسهال و استفراغ)

TT / 89 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال