حرکت ناوگروه ۴۳ نیروی دریایی ارتش به طرف اقیانوس اطلس


با دیگران به اشتراک بگذارید

حرکت ناوگروه ۴۳ نیروی دریایی ارتش به طرف اقیانوس اطلس

خبرگزاری فارس: حرکت ناوگروه 43 نیروی دریایی ارتش به طرف اقیانوس اطلس

فرمانده نیروی دریایی ارتش از اعزام ناوگروه چهل‌وسوم به تانزانیا گزارش کرد و گفت: ناوگروه ۴۳ در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی به آفریقای جنوبی و اقیانوس اطلس مسافرت می‌کند.

امیر دریادار حبیب الله سیاری امروز در مکالمه ی اختصاصی با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اینکه نیروی دریایی ارتش ایران ماموریت حفظ مرزها، منابع و منافع کشور را به عهده دارد اظهار کرد: ماموریتی دیگری به عنوان نیروی دریایی راهبردی به ماموریت های نیروی دریایی ارتش افزوده شده و امروز در آب های آزاد جهان حضور دارد و اقتدار نظام را به اکران قرار داده است.

وی به منویات فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر« مظهر اقتدار مردمان در دریا نیروی دریایی است»، اشاره کرد و افزود: آگاهی میداریم اقتدار ملت ایران بسیار است بنابراین باید با اقتدار در دریاهای آزاد حاضر باشیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه دریاهای آزاد محل عبور و مرور تمام کشورهای جهان است، تصریح کرد: حضور در آب های آزاد به معنای حضور در عرصه دنیاای است.

سیاری به حضور چهل وسومین ناوگروه نیروی دریایی ارتش ایران در دریاهای آزاد اشاره کرد و گفت: ناوگروه مذکور حفاظت از کشتی های تبلیغاتی و نفتکش در منطقه نکته تهدید دزدان دریایی در خلیج عدن، باب المندب و دریای سرخ را به انجام میرساند.

*مسافرت ناوگروه چهل وسوم به آفریقای جنوبی

وی از مسافرت چهل وسومین ناگروه نیروی دریایی ارتش ایران به کشور تانزانیا گزارش کرد و بیان کرد: اگر فرصت و شرایط آب و هوایی عالی باشد ناوگروه مذکور در راستای توسعه جنبه سیاسی و بین المللی به آفریقای جنوبی و اقیانوس اطلس مسافرت می کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تأکید براینکه گسترش حضور نیروی دریایی در تمام آب های آزاد جهان حق ماست، خاطرنشان کرد: طبق مقررات بین المللی قادر هستیم در آب های آزاد جهان حاضر باشیم و به عنوان مظهر اقتدار مردمان تمام تلاش خود را به انجام میرسانیم.

*اجرای ۲۵ رزمایش نیروی دریایی ارتش

سیاری در ادامه به اجرای رزمایش های نیروی دریایی راهبردی ارتش ایران در سال ۹۵ اشاره کرد و یادآور شد: ابتدای سال اعلام کردیم تعداد ۲۵ رزمایش تخصصی موشکی، جنگال، زیردریایی، سطحی، تک ناوی، اطلاعاتی، عملیاتی و … را به انجام میرسانیم و در پایان سال جاری در صورت تصویب رزمایش بزرگ دریایی به انجام رسانده میشود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین با اشاره به شور ایام سوگواری امام حسین (ع)، اظهار کرد: در ایام عاشورا شور و هیجانی در جامعه حاکم است و انسان به طرف هیأت و عزاداران حسینی (ع) به مخصوص بین جوانان کشانده می شود.

وی به وجود شور، هیجان و عشق به امام حسین (ع) بین جوانان نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهور اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: جوانان شور و شعور خود در میدان را در معرض اکران قرار دادند.

*عاشورا تاکتیک جوانان نیروی دریایی ارتش

سیاری با بیان اینکه تاکتیک جوانان نیروی دریایی راهبردی ارتش ایران عاشورایی است، تصریح کرد: مسیر جوانان ما راه امام حسین (ع) است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش به آمادگی جوانان جامعه برای حفظ امنیت کشور اشاره کرد و گفت: امروز امنیت بزرگ ترین نعمتی است که به برکت عاشورا در کشور داریم.

وی با اشاره به وجود ناامنی در کشورهای منطقه، بیان کرد: تکفیری ها و گروهک تروریستی داعش امنیت کشورها را به هم زدند اما با تفکر عاشورایی و ادعای «راه ما راه امام حسین (ع) است» و جامه عمل پوشاندن به این شعار در داخل از امنیت برخوردار هستیم.

-لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد-

تهیه کننده: پوريا س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عهد ما با لب شيرين دهنان بست خدا
««« »»»
ما همه بنده و اين قوم خداوندانند

حرکت ناوگروه ۴۳ نیروی دریایی ارتش به طرف اقیانوس اطلس

TT / 54 — TP / 9%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال