نصرالله: خون مردم یمن، عربستان را به زباله دان تاریخ می فرستد/ داعش و النصره ابزاری برای تحقق هدف آمریکا و اسرائیل است


با دیگران به اشتراک بگذارید

نصرالله: خون مردم یمن، عربستان را به زباله دان تاریخ می فرستد/ داعش و النصره ابزاری برای تحقق هدف آمریکا و اسرائیل است

دبیرکل حزب الله لبنان که شخصا در مهمانی شب عاشورا در جمع عزاداران حضور کشف کرده بود، درباره تحولات مهم داخلی، منطقه ای و بین المللی سخنرانی کرد.

تصویر و عکس   نصرالله: خون مردمان یمن، عربستان را به زباله دان تاریخ می فرستد/ گروهک تروریستی داعش و النصره ابزاری برای تحقق هدف ایالات متحده و اسرائیل است

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد به نقل از المنار، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان شخصا در مهمانی شب عاشورا در مجتمع سید الشهدای بیروت حضور یافت و در جمع عزاداران به سخنرانی توجه کرد.

دبیرکل حزب الله خواستار مشارکت گسترده مردمان در روز عاشورا شد و گفت: فردا با امام حسین تجدید میثاق خواهیم کرد و بار دیگر بر حمایتمان از ملت مظلوم یمن تاکید میکنیم. فردا در روز دهم محرم و با وجود تهدیدها در همه شهرها و روستاها و خیابانها به آنها می گوییم که ما را بکشید، اما ما هرگز حسین را ول نخواهیم کرد.

وی گفت: توافق روسیه و ایالات متحده فرصتی برای آتش بس و آغاز روند سیاسی در کشور سوریه بود، اما آمریکایی ها خیلی با سرعت از این توافق بیرون رفتند. بر اساس این توافق می بایست گروه تروریستی النصره از سایر گروههای تروریستی جدا و مواضع آنها مشخص شود و مناطق النصره و گروهک تروریستی داعش هدف حملات مشترک ایالات متحده و روسیه قرار گیرد. آمریکایی ها به این دلیل از توافق با روسیه بیرون رفتند که فهمیدند امکان جدا کردن النصره از سایر گروههای تروریستی نیست و نشانه گرفتن النصره گروههای مسلح دیگر را ضعیف می کند.

حمایت مالی و لجستیکی و سیاسی از تروریستها در کشور سوریه

نصرالله اضافه کرد: دولت ایالات متحده و پیروانش در منطقه به حمایتهای مالی و لجستیکی و سیاسی از گروههای تروریستی در کشور سوریه ادامه می دهند، تا جنگ ادامه کشف کند. نقش ایالات متحده در کشور سوریه، تسلط بر محور شرقی این کشور از طریق گروهک تروریستی داعش است. ایالات متحده و اسرائیل اهدافی در کشور سوریه دارند و گروهک تروریستی داعش و النصره برای تحقق این اهداف مورد استفاده قرار داده میشوند.

دبیرکل حزب الله در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: ایالات متحده تلاش می کند راههای خروجی برای گروهک تروریستی داعش گشاید تا از موصل خارج و در رقه و دیرالزور مستقر شود. باقی ماندن گروهک تروریستی داعش در شمال حلب دیگر برای ایالات متحده اهمیتی نمی دارد. بلکه این کشور حلب را برای ترکها و گروههای همپیمان این کشور باقی قرار داده است.

سنگ اندازی در مسیر حل سیاسی کشور سوریه

نصرالله خاطرنشان کرد که ایالات متحده، عربستان، و برخی از کشورها در مسیر راه حل سیاسی در کشور سوریه مانع بوجود مییاورند و هیچ وقت هدف آنها دموکراسی و برگزاری انتخابات در کشور سوریه نبوده، بلکه هدف آنها سرنگونی کشور سوریه و تجزیه آن است.

وی تاکید کرد که کشور سوریه همیشه ستون عمده محور مقاومت باقی خواهد ماند.

دبیرکل حزب الله لبنان خلال قدردانی از مقاومت مردمان و قهرمانان در دو شهرک شیعه نشین الفوعه و کفریا خطاب به آنها گفت که هرگز از یاد نخواهند رفت.

وی گفت: هر مکانی از کشور سوریه که می شود در آن آشتی برقرار کرد باید آشتی برقرار شود و هر مکانی هم که باید مدد ارسال شود، لازم است این کار صورت گیرد.

دبیرکل حزب الله لبنان خطاب به مردمان کشور سوریه گفت: اگر کشور سوریه را تحویل افراد مسلح دهید، حال و آینده کشورتا، صحنه چالش بین گروههای مسلح تکفیری خواهد بود. اینک امور در دستان شماست و شما هستید که به نبرد در کشور سوریه فیصله خواهید داد.

رسوایی بزرگ برای عربستان

نصرالله با بیان اینکه کسانی که در قبال جنگ در یمن سکوت پیشه کرده بودند، به حرف در آمدند گفت: زمانی دبیرکل سازمان ملل متحد درباره کشتار یمن سخن نقل میکنید، من چگونه ساکت شوم. مردمان یمن همزمان با سکوت دنیا، مقاومت کردند. ملت مظلوم یمن، مقاومت کرد و جنگید و در میدان ثابت قدم باقی ماند و حماسه ها و پیروزی ها را خلق کرد.

وی تصریح کرد که جنایت صنعا رسوایی بزرگی برای رژیم سعودی است. عربستان هیچ راهی در یمن به جز پذیرش راه حل سیاسی ندارد. ائتلاف متجاوز سعودی اصرار دارد که جنایت خود در صنعا را کامل کند و به دلیل همین مانع از مداوای مجروحان می شود. جهانیان و عربستان باید قانع شوند که هیچ چشم اندازی در نبرد یمن برایشان قابل تصور نیست. بنابراین کسی که در یمن پیروز خواهد شد، این خونی است که در این کشور با ستم ریخته شده است.

نصرالله در ادامه سخنانش اظهار داشت: باید آگاهی بدارند که جنگ در یمن هیچ آینده ای نخواهد داشت و با پافشاری عربستان برای ادامه جنگ علیه یمن، تنها یمن زیان نمی بیند، بلکه خود این کشور نیز زیان خواهد دید.

عربستان منبع تروریسم

دبیرکل حزب الله اضافه کرد: رهبران عربستان کشورشان را به لبه پرتگاه سوق می دهند و این در حالی است که دنیا بیدار شده و خوب درک می کند که عربستان منبع مالی و نظری تروریسم در اقصی نقاط دنیا است.

وی خطاب به همپیمانان آل سعود در لبنان و منطقه گفت: به جای اینکه لحظاتی بعد به سخنان من واکنش نمایان بکنید، به حکام عربستان نصیحت کنید که از خون ریزی دست بردارند و الا این خون آنها را به زباله دان تاریخ خواهد فرستاد.

موضع حزب الله در قبال ریاست جمهوری

نصرالله بخش دیگری از سخنانش را به مسائل سیاسی لبنان اختصاص داد و گفت: موضع ما در قبال ریاست جمهوری آشکار است. باید ارتباطات، دیدارها و مکالمه ها برای کشف کردن تفاهمات و مدد به حل موضوع ریاست جموری صورت گیرد. لبنانی ها باید طی چندین هفته تمام تلاش خود را برای تفاهم و قطعی کردن گزینه مدنظرشان برای ریاست جمهوری مصرف کنند و سپس در دولت وحدت ملی مشارکت کنند. حزب الله منتظر چیزی از منطقه نیست.

وی با تاکید بر اهمیت صلح و ثبات در لبنان تاکید کرد که صلح و ثبات اصل و پایه اقتصاد، ریاست جمهوری، حل بحرانهای معیشیتی و همه چیز است. با وجود اختلافات شدید بین لبنانی ها، اما آنها قادر بودند صلح داخلی را حفظ کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان درباره انتخابات ریاست جمهوری لبنان گفت: کشور طی هفته های گذشته وارد روند سیاسی مثبتی شده است.

وی بر حمایت خود از هرگونه تغییر سیاسی مثبت که انتخابات ریاست جمهوری را به نتیجه دلخواه می رساند تاکید کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین خواستار از سرگیری فعالیت نهادهای دولتی در این کشور و تلاش جدی برای از سرگیری فعالیتهای پارلمان شد.

نصرالله تاکید کرد که گزینه حزب الله از همان روز نخست مشخص بود و از میشل عون در انتخابات ریاست جمهوری میشل عون حمایت کرده است.

دبیرکل حزب الله لبنان خلال رد اتهامات وارده به حزب الله درباره به تاخیر انداختن انتخابات ریاست جمهوری و اعلام کرد که برخی تنها به دنبال ایجاد فتنه بین حزب الله و دیگر جریان های ملی لبنان هستند.

*******************

تهیه شده توسط : فردين م.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ماه کنعانی من مسند مصر آن تو شد
««« »»»
وقت آن است که بدرود کنی زندان را

نصرالله: خون مردم یمن، عربستان را به زباله دان تاریخ می فرستد/ داعش و النصره ابزاری برای تحقق هدف آمریکا و اسرائیل است

TT / 166 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال