زندگینامه و بیوگرافی زندگی مایکل پورتر + افتخارات و آثارش


با دیگران به اشتراک بگذارید

بیوگرافی زندگی مایکل پورتر + افتخارات و آثارش

پورتر استاد دانشکده ی کسب وکار دانشگاه هاروارد و یکی از تأثیرگذارترین اندیشمندان مدیریت نسل خود است و از دیدگاه بسیاری از افراد، پدر استراتژی مدرن

 مایکل ای. پورتر

در لیست جایزه ی استراتژی ۵۰ متفکر ۲۰۱۱

• برنده ی جایزه ی۵۰ متفکر سال ۲۰۰۵

• رتبه ی سال ۲۰۱۱: ۵

• رتبه ی سال ۲۰۱۳: ۷

پورتر استاد دانشکده ی کسب وکار دانشگاه هاروارد و یکی از تأثیرگذارترین اندیشمندان مدیریت نسل خود است و از دیدگاه بسیاری از افراد، پدر استراتژی مدرن شرکتهای بزرگ است.

تصویر و عکس زندگی نامه زندگی مایکل پورتر + افتخارات و آثارش
زندگی نامه زندگی مایکل پورتر + افتخارات و آثارش

چارچوب نیروهای پنجگانه  پورتر در هر دانشکده ی کسب وکار در دنیا تدریس می شود. نگارنده ی ۱۸ کتاب و ۱۲۵ مقاله، پورتر یکی از بنیانگذاران گروه مونیتور در ۱۹۸۳ میباشد. بسیاری از ایده های پورتر وارد مدیریت عملی شده است. مقاله اش در مجله ی مرور کسب وکار هاروارد “چطور نیروهای رقیب به استراتژی شکل میدهند” (مارچ آوریل ۱۹۷۹)، مدل نیروهای پنجگانه را برای تفسیر موقعیت رقابتی در صنعت میشناساند. اولین کتاب محبوب وی، “استراتژی رقابتی”، که کمی پس از مقاله ی وی در سال ۱۹۷۹ چاپ شد، اکنون به چاپ شصت وسوم رسیده است.

پورتر در کتاب، “مزایای رقابتی ملل” ، از بررسی رقابت شرکتهای بزرگ، به سمت بررسی رقابت ملل رفت. او چارچوب الماسی  برای مزایای رقابتی ملی را ابزاری برای مدد به توضیح این مسأله معرفی کرد که چرا برخی کشورها بهره وری و استانداردهای زندگی سطح بالاتری نسبت به سایرین دارند.

از سال ۲۰۰۱، پورتر به رقابت در دستگاه بهداشت و درمان دقت داشته است و بیشتر متمرکز بر بهبود ارائه ی خدمات بهداشتی بوده است. کار وی با پروفسور الیزابت تیزبرگ، که شامل کتاب ” تعریف دوباره بهداشت” نیز می شود، بر تفکر و عمل نه تنها در امریکا بلکه، در بسیاری از کشورهای دیگر نیز تأثیر گذاشته است.

اخیرا، پورتر تعامل بین رقابت و جامعه را نکته بررسی قرار داده که به طور خاص، ارتباط بین رقابت و پایداری محیطی و مزیت رقابتی و مسئولیت اجتماعی شرکت را نکته بررسی می گذارد و مفهوم ارزش مشترک قرار داده شده را شناسانده است و سفارش کرده که شرکتها باید برای جامعه به اندازهای سهامداران ارزش قائل باشند.

مقاله ی وی با نام “استراتژی ای که دستگاه بهداشت را تهیه میکند”، با مدد توماس اچ لی، در اکتبر سال ۲۰۱۳ با موضوع مروری بر تجارت هاروارد چاپ شد.

او شش جایزه ی مک کینزی  برای خوب ترین مقاله ی سال مجله ی مرور کسب و کار هاروارد را گرفته است.

_________________________________

گردآوری از : افسانه ا.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دوای تو دوای توست حافظ
««« »»»
لب نوشش لب نوشش لب نوش

زندگینامه و بیوگرافی زندگی مایکل پورتر + افتخارات و آثارش

TT / 39 — TP / 9%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال