راهکار های سریع برای عایق کردن پنجره برای روزهای خنک (۶ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

روش های فوری برای عایق کردن پنجره برای روزهای سرد

با آمدن فصل خنک تهیه شدن برای پیش گیری از ورود سرما به فضای داخلی لازم است و باید روش هایی برای عایق کردن درب و پنجره اجرا کرد. در این صورت است که در مصرف انرژی صرفه جویی شده و هدر رفت گرما کاهش کشف میکند. آیا در خانه با وجود اینکه درب ها و پنجره ها را خوب بسته اید، احساس سرما می کنید؟ اگر این طوری است زمان آن رسیده روش هایی خانگی را مصرف بکنید که از خروج و ورود سرما به فضای داخلی پیش گیری شود. ما روش های خانگی برای عایق کردن درب و پنجره برای فصل سرما به شما میشناسانیم:

پوشاندن درز درب و پنجره

یکی از راه های ورود سرما به داخل درزهای پنجره و درب خانه است. نکته ای که در رابطه با درب وجود دارد و موجب دغدغه می شود، این است که درب به دلیل اینکه در آستانه ورود و خروج واقع بوده و باز و بسته می شود، سرمای زیادی از این طریق را وارد فضای داخلی خانه می کند. از مواد ویژه پلاستیکی بهره گیرید تا درزهای باز کنار درب و پنجره را پر کند. درزگیر وینیل و رزینی با دوام هستند، هزینه زیادی ندارند و در پایان فصل خنک به سادگی می توان آنها را کنار زد.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس روش های سه سوته برای عایق کردن پنجره برای روزهای خنک

از مواد ویژه پلاستیکی بهره گیرید تا درزهای باز کنار درب و پنجره را پر کند

خانه هایی که پنجره های کهنه دارند، اغلب با معضل ورود سرما روبرو هستند. برای اینکه از ورود هوای خنک به داخل خانه پیش گیری کنید، از فوم های درزگیر بهره گیرید و آن را در چهار طرف پنجره نصب کنید. وقتی که از فوم بهره میگیرید، به دلیل ویژگی فشرده شدن قادر هست قسمت درز پنجره را به خوبی پر کرده و آن را همچنان بسته و قفل نگه دارد.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس روش های سه سوته برای عایق کردن پنجره برای روزهای خنک

برای اینکه از ورود هوای خنک به داخل خانه پیش گیری کنید، از فوم های درزگیر بهره گیرید

گذاشتن شیء پشت درب و پنجره

روش دیگری که برای عایق کردن درب و پنجره وجود دارد، این است که شیء پارچه ای، کشیده و توپری را در پایین درب و پنجره گذارید. قادر هستید از نوعی که حالت دکوراتیو داشته باشد بهره گیرید ولی این شیء از ورود هوا از درز پنجره و درب به داخل پیش گیری می کند. این روش به خاطر اینکه نصب نمی شود، با آمدن گرما به سادگی قادر هست کنار زده شود.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس روش های سه سوته برای عایق کردن پنجره برای روزهای خنک

گذاشتن شی توپر در پشت و پایین درب و پنجره ها

پرده دولایه و چندین لایه

برای پیش گیری از ورود سرما از طریق پنجره روشی سهل این است که از پرده دولایه یا چندلایه بهره گیرید. تنها کافی است یک لایه پارچه به زیر پرده ای که در حال حاضر نصب شده، وصل کنید. بهره گیری از روش پرده چندلایه بسیار سهل است و نیازی به هزینه زیادی ندارد. حتی از این روش برای تنوع دادن و تحول دکوراسیون خانه خود هم قادر هستید بهره گیرید. بر اساس میزان سرمای منطقه زندگی خود قادر هستید تعداد لایه ها را زیاد کرده و یا از جنس پارچه های ضخیم تری بهره گیرید.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس روش های سه سوته برای عایق کردن پنجره برای روزهای خنک

برای پیش گیری از ورود سرما از طریق پنجره از پرده دولایه یا چندلایه بهره گیرید

پلاستیک در پیش گیری از ورود سرما

در کنار روش هایی که نقل شد، بهره گیری از پلاستیک ویژه برای پیش گیری از برودت پیشنهاد داده میشود. پلاستیک را بیش از ابعاد پنجره ببرید و آن را با نوار چسب های محکم به پیرامون قاب پنجره بچسبانید. با بهره گیری از سشوار، پلاستیک را حرارت دهید تا جمع شده و چروک شود و به خوبی به پنجره بچسبد.

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس روش های سه سوته برای عایق کردن پنجره برای روزهای خنک

بهره گیری از پلاستیک ویژه برای پیش گیری از برودت پیشنهاد داده میشود

کرکره و سایبان پنجره

در برخی از روش های عایق کردن درب و پنجره در فصل خنک، دکوراسیون و خوشگلی خانه هم مد نظر قرار می گیرد. برای خوشگلی پنجره خانه خود قادر هستید از کرکره و آلاچیق های ویژه بهره گیرید. وقتی که از آلاچیقهای حفره ای در جلوی پنجره بهره گیرید، از هدر رفت گرما پیش گیری کرده و باد خنک پاییزی و زمستانی تاثیری در سرمای خانه قرار نمیدهد. این سایبان و کرکره به سادگی نصب می شوند و حس خوبی به فضای داخلی خانه می دهد.

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس روش های سه سوته برای عایق کردن پنجره برای روزهای خنک

بهره گیری از پلاستیک ویژه برای پیش گیری از برودت پیشنهاد داده میشود

***نظر يادتان نرود***

نگارنده: كاوه ق.

دکوراسیون و هنر در بخش خانه سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آب حيوان تيره گون شد خضر فرخ پی کجاست
««« »»»
خون چکيد از شاخ گل باد بهاران را چه شد

راهکار های سریع برای عایق کردن پنجره برای روزهای خنک (۶ عکس)

TT / 220 — TP / 30%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال