http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

خبری مهم برای «ارامنه» ایران و مسیحیان جهان + تصاویر (۳ عکس)

خبری مهم برای «ارامنه» ایران و مسیحیان جهان + تصاویر (۳ عکس)

با دیگران به اشتراک بگذارید

خبری مهم برای «ارامنه» ایران و مسیحیان جهان + تصاویر

موزه کلیسای «سنت استپانوس» راه اندازی شد، کلیسای که ۱۱ سال قبل کارشناسان میراث فرهنگی طی مرمت بنا، بقایای استخوان حواریون و قدیسین مسیح را یافتند که اسقف اعظم و خلیفه ارامنه تهران و شمال کشورمان بقایای استخوانی پیدا شده را متعلق به یحیی عنوان کرده بود.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس   خبری اصلی برای «ارامنه» کشورمان و مسیحیان جهان + تصاویر

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با راه اندازی موزه کلیسای سنت استپانوس؛ فرهاد عزیزی مدیر کل دفتر امور پایگاه های دنیاای اظهار داشت: با اعلام آمادگی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس مبنی بر لزوم سرمایه گذاری در این کلیسا تهیه نقش جامع محوطه سازی کلیسای سنت استپانوس در دستور کار قرار می گیرد.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس   خبری اصلی برای «ارامنه» کشورمان و مسیحیان جهان + تصاویر

عزیزی با اشاره به راه اندازی موزه کلیسای سنت استپانوس در بخشی از کلکسیون این کلیسا با ارایه آثاری از سفالینه های مکشوفه دره شام، چوپان و دیر استپانوس، سنگ قبور منقش، انجیل های خطی و چاپی باارزش و همچنین پانزده سند متعلق به دیر استپانوس گفت: همزمان با این راه اندازی؛ پروژه نور توجه کنی این کلکسیون تاریخی نیز کلید خورد.

به نقل کرده عزیزی، فرآیند آماده سازی این موزه از قبیل رطوبت پاک کنی، مرمت، برق منتقل کنی، ساخت ویترین ها و نورپردازی، دستگاه حفاظتی داخل موزه، کفسازی تراس روبرو و عایق کاری بام و سنگ فرش آن، پاکسازی و نماسازی خارجی از بهمن ماه سال ۱۳۹۴ آغاز شد.

مدیر کل دفتر امور پایگاه های دنیاای با اشاره به اینکه این پروژه حاصل همکاری مشترک پایگاه میراث دنیاای کلیساهای تاریخی کشورمان و سازمان منطقه آزاد ارس است، اضافه کرد: سابقه همکاری هایی که در این کلکسیون به ثمر میرسد به قبل از مرمت برج ناقوس کلیسای سنت استپانوس، مرمت کلیسای چوپان و بهسازی مسیرهای دسترسی به کلیساهای حوزه ارس باز می گردد.

وی در ادامه گفت: درحال حاضر نیز نقاط مشترک موجود میان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی و سازمان منطقه آزاد ارس ایجاب کرده که نتایج گیرا و ارزشمندی در راستای خدمت منتقل کنی به صنعت توریسم منطقه به وجود آید و امیدواریم این همکاری و مشارکت پابرجا بوده و درآینده شاهد دستاوردهای برجسته تری با عنایت به برنامه های در دست مطالعه باشیم.

عزیزی با اشاره به اعلام آمادگی سازمان منطقه آزاد ارس جهت سرمایه گذاری در این سایت دنیاای و هزینه کردهایی که این سازمان برای مرمت و محوطه سازی کلیسای سنت استپانوس به انجام رسانده است گفت: در این راستا نقش جامع محوطه سازی این بنا در دستور کار این اداره کل قرار می گیرد.

به گزارش سازمان میراث فرهنگی، موزه کلیسای سنت استپانوس با حضور اسقف اعظم ارامنه آذربایجان، اعضای هیات راهبردی، مدیر کل دفتر امور پایگاه ها و رئیس سازمان منطقه آزاد ارس در شامگاه پانزدهم برج مهر راه اندازی شد.

کلیسای سنت استپانوس در سال ۱۳۴۱ در فهرست آثار ملی کشور و در سال ۱۳۸۷ در قالب کلکسیون کلیساهای ارامنه کشورمان در فهرست میراث دنیاای یونسکو به ثبت رسیده است.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس   خبری اصلی برای «ارامنه» کشورمان و مسیحیان جهان + تصاویر

در سال ۱۳۸۴ کارشناسان سازمان میراث فرهنگی طی مرمت بنا، بقایای استخوان حواریون و قدیسین مسیح را یافتند که طبق روایات تاریخی در این کلیسا نگهداری می شده است. آن ها بقایای استخوان ها را در میان دو طاق کلیسا تشخیص دادند. علاوه بر بقایای استخوانی چندین تکه تخته مربوط به جعبه های نگهداری این استخوان ها، چندین تکه پارچه زرد و آجری، تکه های موم، گِل اخرا و دانه های کُندر نیز در این محوطه تشخیص داده شده است. اسقف اعظم و خلیفه ارامنه تهران و شمال کشورمان با ارزشمند خواندن بقایای استخوانی پیدا شده در این کلیسا از احتمال تعلق این بقایا به جسد یحیی گزارش کرد.

————————————-

تهیه شده توسط : دل آرام د.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نشان موی ميانش که دل در او بستم
««« »»»
ز من مپرس که خود در ميان نمی‌بينم

خبری مهم برای «ارامنه» ایران و مسیحیان جهان + تصاویر (۳ عکس)

TT / 104 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
تریلر هنگام عرضه بازی Farming Simulator 17
روحانی: با برداشته شدن تحریم ها در باغ به روی مردم باز شد/ روابط بانکی ما با دنیا برقرار شده است/ آدم دروغگو انقلابی نیست
استخدام برنامه نویس اندروید،IOS،طراح UI / UX در اصفهان
درخواست آرژانتین از عراق برای استرداد ولایتی !
عکس زیبای الهام حمیدی در جزیره کیش | عکس اینستاگرامی الهام حمیدی
پیدا کردن نان پست شده سالم به سرباز جنگ جهانی اول بعد از 100 سال
پرداخت بیش از ۹۲۳میلیارد ریال سود انواع اوراق در آبان
مادهای ریمستر بازی Skyrim در پلی استیشن 4 تنها یک گیگابایت فضا در اختیار دارند
تصویب صورت مالی سال 94 بانک ملی
استخدام طراح صنعتی،طراح سایت،مدیر محتوا،مدیر فروش در شرکت معتبر
گاف جنجالی و بی سابقه برنامه هفت !! + عکس
آلبوم آهنگ های محمد رضا فروتن | آلبوم موزیک محمد رضا فروتن منتشر می شود
(تصاویر) از تولد پله تا کشف فسیل ۳۴ میلیارد ساله
افزایش کلاهبرداری‌ تبلیغاتی در رسانه‎ها!
شکار مهران مدیری و ماشین لوکسش توسط عکاسان/عکس
راز مثلث برمودا چیست؟ آیا راز آن کشف شده است؟
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشوردرباره زمان برگزاری آزمون
کامیابی‌های «اصغر» ادامه دارد
پرداخت موبایلی برای تمام اپراتورها فعال می‌شود
ترمیم کابینه یک شوی انتخاباتی بود/حمایت اصلاح‌طلبان از روحانی مشروط به انجام وعده‌ها خواهد بود