مناسب ترین مسیر برای نگهداری از میوه و سبزی ها


با دیگران به اشتراک بگذارید

بهترین راه برای نگهداری از میوه و سبزیجات

تصویر و عکس خوب ترین راه برای نگهداری از میوه و سبزیجات

خوب ترین محیط برای نگهداری گوجه فضایی خنک اما بیرون از یخچال است

میوه و سبزیجات هر دو جزو مواد غذایی ای هستند که به سرعت خراب شده و نابود میشوند. اگر می خواهید میوه و سبزیجات درون یخچال تان جدید بمانند کافی است این ترفندها را مصرف بکنید.

گاهی به خاطر کم هزینه بودن یک ماده غذایی یا در حراج بودن آن یا حتی صرفا به خاطر برگزاری ضیافت یا ضیافتی بزرگ، مواد غذایی بیشتری در مقایسه با میزان نیازمان آماده میکنیم. تاسف آور است که با وجود کمبود دنیاای غذا و گسترش گرسنگی و خشکسالی، یا نگهداری اشتباه مواد غذایی زمینه فسادشان را فراهم کنیم. در این مطلب، ۱۸ مورد را به شما یادآور خواهیم شد که با به کار بستن آنها قادر هستید میزان ضایعات مواد غذایی را به حداقل ممکن منتقل بکنید.

نگهداری از گوجه فرنگی

خوب ترین محیط برای نگهداری گوجه فضایی خنک اما بیرون از یخچال است. یادتان باشد گوجه فرنگی در یخچال پژمرده می شود. گوجه را در کاسه ای بریزید و سرسبز آن به سمت بالا گذارید و در ظرف را با روزنامه پنهان بکنید.

نگهداری از سیب زمینی

برای اینکه سیب زمینی مدت بیشتری جدید بماند و از سبز یا مشکی شدن آن جلو گیری کنید باید آن را در جاای تاریک ،دور از نور و رطوبت گذارید. یخچال به هیچ عنوان محیط عالی ای برای نگهداری سیب زمینی نیست. بهتر است آن را در یک جعبه چوبی یا سبد حصیری بریزید و در محلی که خیلی گرم یا خنک نیست و رطوبت و نور هم به آن نمی رسد، نگه دارید. کمد و کابینت آشپزخانه یا زیرزمین خانه محیط عالی ای است.

جالب است آگاهی بدارید اگر یک سیب وسط سیب زمینی ها گذارید آنها هرگز سبز نخواهند شد زیرا سیب گاز اتیلین از خود انتشار میدهد که باعث جدید ماندن سیب زمینی ها می شود. به علاوه، هرگز نباید سیب زمینی و پیاز را کنار هم قرار بدهید زیرا روند فاسد شدن هم را پرسرعت می کنند. حتی سیب زمینی را باید در مکانی دورتر از سایر میوه و سبزی ها گذارید زیرا گازی که از آن متصاعد می شود باعث خرابی با سرعتتر سایر محصولات خواهد شد.

نگهداری از موز

اگر دور ساقه موز پوشش نایلونی ببندید ،موز تا ۵ روز سالم و زرد باقی خواهدماند.

نگهداری از پیاز

پیاز را باید در محیطی خشک و دور از رطوبت و نور نگه دارید. برای نگهداری پیاز از جوراب های شیشه ای قدیمی بهره گیرید. به این ترتیب که پیاز را داخل جوراب کنید و گره بزنید. بعد پیاز بعدی را گذارید.

در نهایت نیز جوراب را آویزان کنید. در این شرایط پیاز تا ۲ ماه سالم می ماند. اگر این راه برایتان امکان نمی دارد قادر هستید از تمیزت های کاغذی بهره گیرید. روی تمیزت سوراخ هایی بوجود آورید تا هوا جریان داشته باشد و پیاز را داخل آن بریزید و در آن را منگنه کنید. برای هر بار استفاده در یکی از تمیزت ها را گشایید.

نگهداری از آناناس

برای نگهداری آناناس برگ های ته آن را بکنید و سر و ته خارج از یخچال نگه دارید. با این کار قند موجود در میوه در سطح آن انتشار داده میشود و آناناس دیرتر به سرحد رسیدگی خود می رسد.

نگهداری از پیازچه

برای جدید نگه داشتن پیازچه برای مدت طولانی آن را برعکس داخل لیوان آبی گذارید. هر بار به میزان نیاز بردارید و بهره گیرید.

نگهداری از سبزیجات ریشه ای

هرگز سبزیجات ریشه ای مثل هویج را نشویید. اگر دم سبز آن چیده نشده، حتما آن را ببرید و بعد در روزنامه بپیچید تا نم آن گرفته شود و در کیسه نایلونی در یخچال نگه دارید. به این ترتیب هویج بین ۱ تا ۳ هفته جدید می ماند. خوب ترین شیوه برای نگهداری بهتر از سبزیجات ریشه ای مثل هویج، زنجبیل و… بهره گیری از شن مرطوب است. برای این کار، کافی است داخل یک کارتن مقداری شن بریزید و هویج ها و سایر سبزیجات ریشه ای را در آن بچینید. هرازگاهی شن را کمی مرطوب کنید.

نگهداری از کاهو و اسفنجان

برای نگهداری کاهو و اسفناج آن را در نایلون زیپ دار بریزید و یک دستمال کاغذی روی آن قرار بدهید تا رطوبت اضافه برگ ها گرفته شود.

نگهداری از کرفس

برای جدید ماندن کرفس آن را در کاغذ آلومینیومی بپیچانید و در قسمت پایین یخچال نگه دارید.

نگهداری از سیب

سیب را می توان در محیطی خنک و کمی مرطوب به آسانی برای ۶ ماه نگه داشت. جامیوه ای پایین یخچال هم جای عالی ای برای نگهداری سیب است. البته باید هراز گاهی سیب ها را چک کنید و اگر روی سیبی لک افتاده، آن را جدا کنید زیرا زمینه ساز بروز پوسیدگی و فساد سایر سیب ها خواهدشد.

نگهداری از جوانه

جوانه را می توان در یخچال برای ۳ روز نگهداری کرد. برای بهتر ماندن جوانه ها آن را در نایلون های زیپدار بریزید و هراز گاهی در آن را باز و بسته کنید تا هوا در آن جریان کشف کند. قادر هستید از ظروف دربسته هم بهره گیرید اما نهایت وقت نگهداری جوانه ۳ روز است و بعد از آن فواید خود را از دست می دهد.

نگهداری از قارچ

برای نگهداری قارچ آن را هرگز نشویید و در تمیزت های کاغذی برای ۷-۵ روز در یخچال نگه دارید.

یادآوری

پیش از منجمد کردن میوه و سبزیجات برای حفظ رنگشان، آنها را کمی در آب جوش طبخ بکنید و بعد فریز کنید. برای کنسرو کردن مواد غذایی نیز خوب ترین جنس ظروف، شیشه ای است زیرا این نوع ظروف مواد غذایی را ناپاک نمی کنند و داخل آنها از بیرون مشخص است.

***انتهاي مطلب***

نگارش از : سام ت.

نگهداری خوراکی ها در بخش آشپزی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

وضع دوران بنگر ساغر عشرت برگير
««« »»»
که به هر حالتی اين است بهين اوضاع

مناسب ترین مسیر برای نگهداری از میوه و سبزی ها

TT / 116 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال