پیشنهاداتی تاثیرگذار برای افت مقدار دلهره و استرس در محیط کار


با دیگران به اشتراک بگذارید

پیشنهاداتی موثر برای کاهش میزان استرس در محیط کار

تصویر و عکس پیشنهاداتی اثرگذار برای کاهش میزان استرس در محیط کار

ورزش های ایروبیک یک روش ضد‌ استرس است

استرس محل کار یکی از مشکلاتی است که تمام کارمندان در محیط کارشان به آن دچار هستند. برای کاهش دادن استرسمحل کارتان قادر هستید از راه های زیر مدد بگیرید.

با این پیشنهادات استرس محل کارتان را ضربه فنی کنید

کنار‌ آمدن با معضلات شغلی گاهی اوقات بیش از حد سخت به ‌نظر می‌ رسد‌. استرسی که ما همراه خود به محل کار می‌بریم و حتی استرسی که در محل کار منتظر ماست، طغیان می‌ کند، سطح بهره ‌وری را کم کرده و از لحاظ فیزیکی و روانی مضراتی به همراه دارد.

در این میان یافتن راهکارهایی برای مقابله با این میزان از استرس بسیار حائز اهمیت است و البته باید نقل کرد خوشبختانه راه‌ های زیادی برای کاهش استرسی که در محیط کار منحر به کاهش بهره وری می شود، وجود دارد:

برای کاهش دادن استرس محل کار، با خود مهربان باشید

مطمئنا هر‌ آنچه احساس خوب تری داشته باشیم نسبت به استرس و نتایج مخرب آن مقاوم ‌تر و انعطاف ‌پذیر‌تر خواهیم شد‌. لازم نیست تغییرات عمده‌ ای در زندگی ‌تان به‌ وجود آورید؛، حتی موارد ریز و کوچولو نیز می ‌تواند در بهبود شرایط روحی شما بالقوه تاثیر‌گذار باشد‌. این را آگاهی بدارید که با انتخاب نکات مثبت زندگی تحول قابل توجهی در محیط کاری و محیط خانه پدید خواهد آمد.

برای کاهش دادن استرس کار، پر جنب و جوش باشید

ورزش های ایروبیک یک روش ضد‌ استرس است و منجر به افزایش انرژی، افزایش هوشیاری و تنش ‌زدایی از فکر و جسم می شود. حتی می‌توانید برای آرامش خاطر بیشتر هر روز به ‌مدت چندین دقیقه به صدای آب گوش دهید.

برای کاهش دادن استرس محل کار، مواظب قول های غذایی تان باشید

حجم غذایی کم با افزایش وعده‌ های غذایی در طول روز می ‌تواند سطح قند خون بدن‌ تان را در حد مطلوبی نگاه دارد‌. قند خون پایین باعث تحریک ‌پذیری و پریشانی می ‌شود و از طرف دیگر پرخوری بیش از حد شما را سست و بی‌حال می ‌کند‌.

برای کاهش دادن استرس محل کار، سیگار نکشید

استعمال سیگار بخصوص وقتی که پریشانی و استرس دارید، اگر چه امکان می دارد احساس آرامش را به فرد تلقین کند اما نیکوتین موجود در سیگار یک ماده مخدر محرک است که خود مولد سطح بالایی از استرس به حساب مییاید.

برای کاهش دادن استرس محل کار خوب استراحت بکنید

بی‌ خوابی شما را مستعد استرس بیشتر‌ می ‌کند‌. پس نباید خواص داشتن خوابی آرام و کافی را در حفظ تعادل روحی و روانی تکذیب کرد.

برنامه ریزی متعادلی داشته باشید

برنامه‌، مسئولیت‌ ها و وظایف روزانه‌ را تفسیر و بررسی کنید‌. کار مداوم و نداشتن تفریح صبر شما را در یک آن لبریز خواهد کرد. بین کار و زندگی خانوادگی‌، فعالیت‌ های اجتماعی و فردی خود تعادل برقرار کنید‌.

بیش از حد درگیر تعهدات کاری نشوید

اگر وظایف زیادی به گردن شما نهاده شده بین کارهای لازم و غیر لازم تفاوت قائل شوید‌. کارهایی که از اهمیت کمتری برخوردارند باید در انتهای فهرست قرار گیرد و یا به کلی کنار زده شود.

استراحت کوتاه داشته باشید

لحظاتی را تدارک ببینید تا ذهن خود را نظم داده و به استراحت توجه بکنید. همچنین سعی کنید در صورت امکان در هنگام ناهار از پشت میز بیرون بیایید‌.

لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد

گردآورنده: گلنار ت.

روانشناسی و خانواده در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مسلمانان مرا وقتی دلی بود
««« »»»
که با وی گفتمی گر مشکلی بود

پیشنهاداتی تاثیرگذار برای افت مقدار دلهره و استرس در محیط کار

TT / 59 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال