آسمان را بگو طبل عزایش را بنوازد/ خیمه ها در شعله های مهیب یزیدیان می سوزد


با دیگران به اشتراک بگذارید

آسمان را بگو طبل عزایش را بنوازد/ خیمه ها در شعله های مهیب یزیدیان می سوزد

خبرگزاری فارس: آسمان را نقل کن طبل عزایش را بنوازد/ خیمه‌ها در شعله‌های مهیب یزیدیان می‌سوزد

آسمان را نقل کن طبل عزایش را بنوازد چرا که خیمه خورشید با شعله‌هایش عالمی را می‌سوزاند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از تبریز ، چه کوتاه است فاصله ظهر غدیر تا ظهر عاشورا، روز زیاد کردن دست علی(ع) تا روز بالا رفتن سر حسین(ع).

دمل های چرکین غدیر در ظهر عاشورا سرباز کردند و جنایتی به بیمناکی تمام تاریخ و آفرینش رقم زدند. آنها که طاقت تحمل عدالت علی(ع) را نداشتند در روز عاشورا سر حسین(ع) را به نیزه کردند.

امروز عاشورا، عظیم ترین روز خلقت و آفرینش است ، امروز خون حسین(ع) که بهانه آفرینش است به آسمان پاشیده می شود و ملائک آسمانی در عزای جگر گوشه خاتم النبیین اشک ماتم می ریزند .

امروز بعد از ۱۴۰۰ سال هنوز هم صدای دادخواهی حسین(ع) از فراسوی زمان شنیده میشود ، صدای مظلومیت او را نشنیدند آنهایی که شکم هایشان از مال حرام پر شده بود و قول های دروغینی که سران ستم داده بودند، گوش هایشان را ناشنوا کرده بود .

آسمان را نقل کن طبل عزایش را بنوازد چرا که خیمه خورشید با شعله هایش عالمی را می سوزاند.

امروز سرزمین نینوا سجاده حسین(ع) است و تن حسین(ع) با هزار ستاره جراحت روی رمل های سوزان نینوا افتاده است.

خیمه ها در شعله های مهیب یزیدیان می سوزد و شراره های آن دامن کودکان را می گیرد و تازیانه هایی که صورت گلگون کودکان را نوازش می کند و پاهای برهنه ای که از خارهای صحرا به خون نشسته اند.

امروز عاشورا ، آخرین روزی است که آسمان سایه خود را بر سر حسین(ع) و خاندان رسول خدا گسترده است، آخرین روزی است که دست های عباس نگهبان حریم ستر و عفاف زینب است. در ظهر امروز این دست ها که بوسه گاه آفتاب بوده اند بر زمین می افتد ، دست هایی که دل های عاشقان بسیاری در پای آن دخیل بسته شده است.

“عاشورا، یک روز در یک جغرافیای خاص نیست. گستره عاشورا چنان وسیع است که تاریخ ظرفیت آن را ندارد”

رهبر آزادگان دنیا در روز عاشورا حجت را بر همه بهانه جویان به پایان رساند ، اینجا علی اصغر ۶ ماه نیز قادر هست در صفیر زهرآگین برج تیر سه شعبه تنهایی و مظلومیت آزادگان را جیغ بکشد و علی اکبر نوجوان نیز قادر هست درس دین مداری و پاسداشت حریم ولایت را در گوش زمان جیغ بکشد و قاسم بن الحسن(ع) نیز شهادت در راه دین و ولایت را احلی من العسل آگاهی بدارد و عباس نیز تشنگی اش را میان دو نهر فرو قرار میدهد و تشنه کام خود را به مولای خوبی ها می رساند تا شرمسار آفتاب مهربانی ها نگردد و سرانجام عباس در پاسداری از حریم ایمان و با لب های تشنه خود را به خیمه های فردا می رساند تا تاریخ از پس وقتهای دور دلاوری او را با رنگ خون بنگارد تا هرگز رنگ فراموشی نگیرد .

و اما بر زینب چه گذشت در سرزمین پرآشوب کربلا؟ او پاسدار خون حسین(ع) شد و پرچم دادخواهی حسین(ع) به دست های حیدری زینب سپرده شد تا پاسدار خون آفتاب باشد . او که زینب بود و زینت پدر و در بارگاه یزید با کلامش آتشی در خرمن یزیدیان افکند.

او که چهل منزل به منزل سر دردانه نبی را بر نیزه دید خون جگر خورد از ظالمانی که خاندان رسول خدا را خارجی نامیدند و پاره تن فاطمه (ص) را تازیانه زدند.

و شیعه دو بال و دو مکتب دارد ، بال سرخ حسینی و بال سبز مهدوی، پیام مکتب سرخ حسینی که پژواک آن در سر تا سر عالم طنین اندازه شده و به گوش وجدان های بیدار و آزادگان دنیا رسیده است این که مرگ با عزت خوب تر از زندگی با ذلت است. پیام مکتب سرخ حسین(ع) با پیام مکتب سبز مهدوی در هم گره می خورد و ما منتظر مصلح موعودیم تا از فراسوی زمان و به اذن پروردگار ظهور کند تا منتقم خون حسین(ع) شود .

—————————–

نویسنده: معصومه نورانی

—————————–

— ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد —

نگارنده : پاكناز ف.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

طبله عطر گل و زلف عبيرافشانش
««« »»»
فيض يک شمه ز بوی خوش عطار من است

آسمان را بگو طبل عزایش را بنوازد/ خیمه ها در شعله های مهیب یزیدیان می سوزد

TT / 59 — TP / 9%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال