http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

راه رسیدن به سعادت ولایت مداری است

راه رسیدن به سعادت ولایت مداری است

با دیگران به اشتراک بگذارید

راه رسیدن به سعادت ولایت مداری است

خبرگزاری فارس: راه رسیدن به سعادت ولایت‌مداری است

رئیس کانون روایت سیره شهدا گفت: اگر ولایت مدار باشیم به سعادت و عزت می‌رسیم و مصداق این مسأله شهدا هستند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از قم، حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی ماندگاری شامگاه سه شنبه در جمع عزاداران حسینی در هیأت رزمندگان اسلام با اشاره به ضرورت توجه به ولی خدا اظهار کرد: اعمال ما باید به سلیقه خدا و ولی خدا باشد، نه اینکه به سلیقه خودمان یا مردمان یا دشمن کاری را به انجام برسانیم، امام حسین(ع) در شب عاشورا به کسانی که به مردمان مقروض بودند، نقل کردند که بروید و قرض مردمان را بدهید.

رئیس کانون روایت سیره شهدا ادامه داد: هر کسی بخواهد به مقصدی برسد باید چهار گام را بردارد، نخستین قدم برای اینکه ما وارد حریم امام حسین(ع) شویم، خواستن است، خداوند خوب تر از هرکسی از قلب ما آگاه است و آگاهی میدارد که هر فرد با چه نیتی وارد مجلس امام حسین(ع) می شود. ما اگر بخواهیم وارد خیمه امام حسین(ع) شویم، خداوند که از قلب ما آگاه است و اسباب آن را فراهم می کند.

وی اضافه کرد: ما باید بخواهیم که بنده خدا و یار حجت بن الحسن(عج) باشیم، شهدای زمان پاسداری مقدس می خواستند که به فیض شهادت نائل شدند. اگر بخواهیم فدایی حجت بن الحسن(عجب) بشویم، خواهیم شد ولی باید در مجلس امام حسین(ع) خواسته خودمان را تهیه کنیم. زهیر بن قین حب جهان در دلش بود، اما درخواست و تغییر کرد تا اینکه در کربلا به شهادت رسید.

ماندگاری با اشاره به مقام شهادت اظهار کرد: شهدا نکته عنایت حجت بن الحسن(عج) بودند و آن ها برای رسیدن به این مقام تلاش کردند وگرنه مقام شهادت به سادگی نصیب هرکسی نمی شود. کربلا گذشت از همه چیز بود، ما باید سعی کنیم که باری بر روی دوش حجت بن الحسن(عج) نباشیم و غمی از غم های ایشان را کاهش دهیم.

رئیس کانون روایت سیره شهدا ادامه داد: ما باید ولایت مدار باشیم و پشت سر ولی خدا حرکت کنیم، اگر ولایت مدار باشیم به سعادت و عزت می رسیم و مصداق این مسئله شهدا هستند. شهدا با ولایت مداری به موفقیت رسیدند و ما باید این مسئله را آگاهی بداریم که اگر با ولی خدا باشیم، به سعادت می رسیم و اگر ولایت مدار نباشیم، گرفتار ضلالت می شویم.

وی اضافه کرد: حضرت عباس(ع) به این علت به این مقام بالا رسید که به صورت کامل تسلیم ولی خدا بود، یک وقتی حرف ولایت در راستای نفع ظاهری ما است، در آن صورت اطاعت ولایت ارزش چندانی ندارد، اما یک وقتی ولی خدا کاری می کند که ما باعقل خودمان تصور می کنیم، اشتباه است، نمونه این مسئله را در قصه موسی و خضر می بینیم، در آن صورت تسلیم ولی خدا بودن ارزش دارد.

ماندگاری با اشاره به خروج امام حسین(ع) از مکه اظهار کرد: وقتی که ایشان حج را ترک کرد و از مکه بیرون رفت، عمل امام حسین(ع) برخلاف تمام مسلمانان بودند، مردمان علت این کار را از ایشان سؤال کردند، امام حسین(ع) فرمودند که من نمی خواهم خونم در کعبه ریخته شود، حضرت عباس(ع) در چنین موقعیتی تسلیم محض حضرت سیدالشهدا(ع) بود.

رئیس کانون روایت سیره شهدا ادامه داد: اگر می خواهیم که خیمه نشین امام حسین(ع) باشیم، باید آگاهی بداریم که تنها راه سعادت، راه ولایت ائمه معصومین است که این مسئله در زمان غیبت در ولایت فقیه متجلی است، ما باید پای به پای امام حرکت کنیم و ملازم رکاب ایشان باشیم.

وی اضافه کرد: حر که فرمانده سپاه عمر بن سعد بود، توفیق ملازمت با امام حسین(ع) را یافت و در کربلا به سپاه ایشان پیوست، اما یکی از اصحاب امام حسین(ع) تا عصر روز کربلا در کنار ایشان بود، اما در همان لحظه سپاه امام حسین(ع) را ترک کرد و چنین شخصی در هنگام ترک کربلا براثر افتادن از اسب کشته شد.

ماندگاری با اشاره ضرورت توجه کردن هزینه برای سعادت اظهار کرد: انسان برای رسیدن به سعادت باید هزینه توجه بکند، انسانی که بخواهد به خداوند برسد، باید از تعلقات دنیوی دل بکند، گاهی اوقات انسان برای رسیدن به سعادت باید هزینه مادی بدهد، گاهی هم باید انسان جان خودش را عطا کند، جوانان برای رسیدن به سعادت باید از گناه دل بکنند و از کسی کینه ای به دل نگیرند.

– لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد –

نگارش : پريناز ژ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

که آگه است که کاووس و کی کجا رفتند
««« »»»
که واقف است که چون رفت تخت جم بر باد

راه رسیدن به سعادت ولایت مداری است

TT / 78 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
طرز تهیه نوشیدنی لاغری با سرکه سیب و عسل
گلزن آبی ها به هواداران پرسپولیس: بروید خانه!
جن گیری و آزاد شدن ارواح عجیب +عکس
سنگ قبر پدر الهام پاوه نژاد +عكس
چرا وقتی خواب هستید، دچار حس سقوط می‌شوید؟
روش های افزایش وزن تضمینی
استخدام جهت همکاری با مؤسسه اوقات فراغت در اصفهان
با این ماساژ به سرعت لاغر شوید + تصاویر
آخرین هشدار به سربازان غایب
اجساد تکه تکه شده عناصر داعش در کرکوک +تصاویر 18
اسکناس با ۷۰۰ سال قدمت+ عکس
راهیابی دانشجوی واحد میانه به جشنواره ملی مسابقات قرآت و عترت
استخدام ۶ ردیف شغلی در شرکت تخفیفان در تهران
درباره سرماخوردگی روحی چیزی می دانید؟!
رابعه اسکویی: ۸ سال سیگار نکشیدم
بهنوش بختیاری راهی بیمارستان شد +عکس
تصویری از تیپ جالب دختر جوان پرسپولیسی در ورزشگاه اهواز
کاهش استرس با کمک ریلکسیشن
استخدام کارشناس فروش و بازاریابی،طراح سه بعدی در شرکت اُرنا
مژده لواسانی مجری صداو سیما در کنار دختر سردارسلیمانی + تصاویر