درخواست نماینده زن پارلمان عراق برای اخراج سفیر ترکیه


با دیگران به اشتراک بگذارید

درخواست نماینده زن پارلمان عراق برای اخراج سفیر ترکیه

نماینده پارلمان کشور عراق از رئیس جمهور کشور ترکیه خواست که در مکالمه با العبادی رسوم دیپلماتیک را رعایت کند.

تصویر و عکس   خواست نماینده خانم پارلمان کشور عراق برای اخراج سفیر کشور ترکیه

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد به نقل از رسانه های عراقی، زینب عارف البصری نماینده ائتلاف ملی در پارلمان کشور عراق خواستار اخراج سفیر کشور ترکیه در بغداد شد.

وی با بیان اینکه کشور عراق یکی ایالت عثمانی نیست، از رجب طیب اردوغان رئیس جمهور کشور ترکیه خواست که به معضلات داخلی کشورش اهتمام ورزد و این معضلات را به کشور عراق صادر نکند.

بصری در ادامه اظهار داشت: اردوغان باید در مکالمه با حیدرالعبادی همتای عراقی خود رسوم دیپلماتیک را رعایت کند و آگاهی بدارد که کشور عراق ایالتی عثمانی نیست.

این نماینده پارلمان کشور عراق اضافه کرد: از دولت می خواهیم که سطح نمایندگی دیپلماتیک خود را کم کرده و سفیر کشور ترکیه را از کشور عراق اخراج کند. همچنین از سازمان ملل و شورای امنیت سازمان ملل می خواهیم که درباره بررسی حضور نیروهای کشور ترکیه در خاک کشور عراق، نشست به انجام رساند.

قبل از این نیز نمایندگان کشور عراق خواستار اخراج سفیر کشور ترکیه و قطع روابط اقتصادی با آنکار شده بودند.

دفتر حیدر العبادی نخست وزیر کشور عراق روز سه شنبه سخنان رجب طیب اردوغان رئیس جمهور کشور ترکیه را غیرمسئولانه خواند.

"رجب طیب اردوغان" رئیس جمهور کشور ترکیه سه شنبه خطاب به حیدر العبادی نخست وزیر کشور عراق گفت: باید حد و حدود خودت را نگه داری.

وی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: ما عملیات خود را در شمال کشور عراق ادامه می دهیم و ارتش کشور ترکیه از العبادی دستور نمی گیرد.

در پی این اظهارات، احمد الاسدی سخنگوی نیروهای داوطلب مردمی کشور عراق خطاب به رئیس جمهور کشور ترکیه گفت که در میدان مشخص می شود که چه کسی باید حد خود را نگاه دارد.

حیدر العبادی نخست وزیر کشور عراق هجدهم سپتامبر گذشته گفت که وجود نیروهای کشور ترکیه ددر شمال کشور عراق تلاشها برای برطرف کردن گروهک تروریستی داعش را با مانع مواجه می کند و اصرار بر ادامه حضور این نیروها، توجیهی ندارد.

دولت کشور ترکیه در حالی ادعای مبارزه با تروریسم در خاک کشور عراق را دارد که مرزهای این کشور برای عبور و مرور تروریستها به سمت کشور سوریه و کشور عراق باز است و این کشور انواع مدد های مالی و تسلیحاتی را در اختیار این تروریستها میگذارد.

–لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه براي ما بنويسيد–

گردآورنده : جهانگير ف.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن که فکرش گره از کار جهان بگشايد
««« »»»
گو در اين کار بفرما نظری بهتر از اين

درخواست نماینده زن پارلمان عراق برای اخراج سفیر ترکیه

TT / 109 — TP / 30%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال