http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

کنترل اسلحه به معضل سیاسی آمریکا تبدیل شده است

کنترل اسلحه به معضل سیاسی آمریکا تبدیل شده است

با دیگران به اشتراک بگذارید

کنترل اسلحه به معضل سیاسی آمریکا تبدیل شده است

استاد اقتصاد سیاسی دانشگاه ویرجینیا مهار اسلحه در ایالات‌متحده را معضل سیاسی بزرگی در این کشور عنوان کرد.

تصویر و عکس   مهار اسلحه به معضل سیاسی آمریکا مبدل شده است

پروفسور «جیمز دی سویج» در مکالمه با خبرنگار بین الملل باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» با اشاره به بی نتیجه ماندن سیاست های محدودکننده سلاح در آمریکا گفت: مهار اسلحه یک مسئله سیاسی دشوار در ایالات متحده تلقی میشود؛ زیرا داشتن اسلحه به یک روش زندگی معمول در بسیاری از مناطق ایالات متحده، به مخصوص در مناطق روستایی و پیرامون شهرها مبدل شده است. مهار اسلحه وقتی قادر هست معقول باشد که شامل نام نویسی مالکیت اسلحه و ممنوعیت این مالکیت برای معلولان ذهنی باشد. مالکان اسلحه نگران این موضوع هستند که دولت این اطلاعات را برای مصادره سلاح های آن ها مورد استفاده قرار دهد. به همین خاطر تلاش می کنند تا از این قانون سرباز زنند.

او با اشاره به اینکه جوامع آفریقایی ــ آمریکایی تبار در ایالات متحده به طور فزاینده ای قربانی عمده خشونت و تبعیض به حساب مییایند، گفت: آمریکایی های آفریقایی تبار همیشه قربانی تبعیض نژادی بوده اند. آنچه عوض شده این است که در حال حاضر شبکه های اجتماعی این امکان را به وجود آورده اند که حوادث این قربانیان به خصوص حوادث به وقوع پیوسته توسط پلیس ضبط شود.

سویج با بیان اینکه وضعیت اقلیت های آمریکایی-آفریقایی تبار ایالات متحده پس از رکود سال ۲۰۰۹ بسیار بدتر شده است، تأکید کرد: رکود بزرگ سال ۲۰۰۹ زندگی را برای آمریکایی های آفریقایی تبار بسیار معضل تر ساخته است؛ ثروت، فرصت های شغلی، درآمد و نابرابری سرمایه بین سیاهان و سایر جامعه آمریکایی بدتر شده است. در طول سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵ بیکاری مشکی پوستان ۹.۵ درصد بوده است؛ درحالی که این رقم برای جامعه سفیدپوست چیزی حدود ۴.۵ بود.

نگارنده کتاب «علوم بودجه در آمریکا» با اشاره به درآمد پایین خانوارهای مشکی پوست در مقایسه با سایر خانوارهای آمریکایی ادامه داد: در سال ۲۰۱۴ متوسط درآمد سالانه برای خانوارهای مشکی پوست ۳۵،۳۹۸ دلار و برای سایر خانوارهای آمریکایی برابر با ۵۳،۶۵۷ اندازه گیری شد. در همین سال، نرخ فقر در جامعه مشکی پوست ۲۶.۲ درصد و در سر تا سر آمریکا ۱۴.۸ درصد بود. همچنین در ژوئیه ۲۰۱۶ نرخ بیکاری جوانان سفیدپوست (سنین ۱۶-۲۵) ۹.۹ درصد ارزیابی شد؛ اما این رقم برای سایر اقلیت ها رقم بالاتری داشت؛ یعنی ۲۰.۶ درصد برای جامعه مشکی پوست؛ ۱۰.۰ درصد برای آسیایی ها و ۱۱.۳ درصد برای اسپانیایی ها.

او آمریکا را با درگیری ای تازه از حقوق بشر درگیر آگاهی داشت و گفت: اختلاف در مخلوط جمعیتی ایالات متحده سبب می شود تا مشکی پوستان برای دسترسی به شغل عالی و تحصیل در سطح بالا با دیگر گروه های نژادی و مهاجر و همچنین سفیدپوستان وارد رقابت سختی شوند. همه این موارد به اینجا ختم می شود که در حال حاضر آمریکا با چالش حقوق بشر مواجه شده است؛ چراکه باید اطمینان حاصل کند که فرصت های برابر برای همه این گروه ها در دسترس است.

او با بیان اینکه کشور آمریکا دستخوش تغییر گیراای در مؤلفه جمعیت بوده است، تصریح کرد: تا سال ۲۰۴۳ دیگر سفیدپوستان اکثریت غالب را در جمعیت ایالات متحده تشکیل نخواهند داد. در حال حاضر جامعه رنگین پوست ۳۷ درصد از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهد. نباید این مورد را از یاد برد که با سرعتترین رشد جمعیت در میان آمریکایی ها چندین نژادی در حال وقوع است؛ این رشد به وسیله نژاد آسیایی و اسپانیایی تبارها رهبری می شود.

سویج همچنین در خصوص مخلوط جمعیت حال حاضر آمریکا گفت: سفیدپوستان غیر اسپانیایی ۶۳ درصد از آمریکایی را تشکیل می دهند؛ اسپانیایی ها ۱۷ درصد؛ مشکی پوستان ۱۲.۳ درصد؛ آسیایی ۵ درصد و چندین نژادی های آمریکایی ۲.۴ درصد از جمعیت فعلی آمریکا را می سازند.

********************************

گردآوری از: شروين س.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر خاطر شريفت رنجيده شد ز حافظ
««« »»»
بازآ که توبه کرديم از گفته و شنيده

کنترل اسلحه به معضل سیاسی آمریکا تبدیل شده است

TT / 65 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
استخدام مدیر داخلی و انباردار فنی در یک شرکت معتبر
درباره هنرمندان اسپانسری چه میدانید؟
بی توجهی طرفداران موج سواری به هشدار توفان هیما درهنگ کنگ
روزنامه استخدامی استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند | شنبه ۱ آبان ۹۵
روستای حيران
(تصاویر) برترین های مسابقه عکاسی از حیات وحش ۲۰۱۶
استخدام کارشناس فروش در شرکت آرین رشد افزا
تولید نوشت افزار با نمادهای ایرانی افزایش یافته است
مد عجیب برای خانم ها در آرایشگاه های مکزیک
روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | شنبه ۱ آبان ۹۵
"۱۰۰ دانه یاقوت؛ دسته به دسته در دست دلال"/ بجستان صنایع تبدیلی انار ندارد (۵ عکس)
بی توجهی طرفداران موج سواری به هشدار توفان هیما درهنگ کنگ
استخدام کارشناس پیگیری شکایات،کارشناس پشتیبانی فروش،حسابدار
فیلم آهنگ خواندن لینا در the voice kids ( آپارات ) -دانلود و پخش
ایران خواستار پاسخگویی آمران و عاملان جنایت کرکوک شد
کلیپ فیلم جن مخوف و عجیب و حقیقی در درون درخت۱۵+
ترکیه و عراق بر سر موصل به توافق رسیدند
استخدام ۴ ردیف شغلی در زمینه غرفه سازی و تجهیزات نمایشگاهی
فیلم یک اختراع دلچسب برای حل معضل خروپف ( آپارات ) -دانلود و پخش
(تصاویر) عکس هایی که لحظاتی قبل از مرگ گرفته شده اند