فرهنگ عاشورا باید با زبان روز ارائه شود


با دیگران به اشتراک بگذارید

فرهنگ عاشورا باید با زبان روز ارائه شود

حرکت امام حسین (ع) برای تشکیل حکومت اسلامی بود، نه برای شهادت، بلکه برای تشکیل حکومت دینی به سوی کوفه رفت و نهضت ایشان یک حرکت سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و معنوی بود.

تصویر و عکس فرهنگ عاشورا باید با زبان روز ارائه شود

حجت الاسلام مجتبی اخوان در مکالمه با خبرگزاری «حوزه» در اصفهان، فرصت تبلیغ در ایام محرم را بی نظیر آگاهی داشت و بیان داشت: خوب است که تنها در تاریخ عاشورا نمانیم و به وقت حال بیاییم، تاریخ برای عبرت کنونی است، فرهنگ عاشورا باید به زبان حال ارائه شود.

این استاد حوزه، حرکت حسینی را نمونه ای کامل از حرکات فرهنگ ساز آگاهی داشت و گفت: حرکت امام حسین (ع) برای تشکیل حکومت اسلامی بود، نه برای شهادت، بلکه برای تشکیل حکومت دینی به سوی کوفه رفت و نهضت ایشان یک حرکت سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و معنوی بود.

وی در خصوص شناخت صحیح حرکت امام حسین (ع)، گفت: حرکت امام حسین (ع) تنها بعد معنوی عدم و نباید تنها از بعد معنوی به آن نگاه کرد، با توجه به تمامی ابعاد حرکت سید شهدا آنرا باید به بصورت یک حرکت فرهنگی تبیین کنیم.

حجت الاسلام اخوان ختصریح کرد: روحانیون و مداحان باید در ابتدا خود به فرهنگ حسینی عمل کنند تا این فرهنگ در جامعه جلوه نماید، فرهنگ عاشورایی خود را در جامعه به اکران قرار میدهد، ایثار، تقوا و اخلاص از درسهای کربلا است که با تاسی به فرهنگ عاشورایی به دست مییاید.

استاد حوزه علمیه عنوان کرد: در حفظ و بقای نظام اسلامی اعتقادات، اخلاق و مردمان نقش اهمیتی می داری دارند، بی توجهی به مردمان، انتخاب نکردن قدرت نیروی انسانی است. امام حسین (ع) در کربلا به نیروی انسانی توجهی خاص داشت، ارتقای انسانیت در حرکت امام (ع) موج می زند.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال