آموزش موارد بسیار مهم در تعویض پوشک فرزند + ریزه کاری


با دیگران به اشتراک بگذارید

آموزش نکات بسیار مهم در تعویض پوشک بچه + ریزه کاری

چطور بدون درد پوشک بچه را تعویض کنیم , دلیل سوزش پا , وقتی که مدفوع به بیرون سرایت می کند , نحوه صحیح بستن پوشک , دلیل گریه های طفل

تعویض پوشک

اگر هنگام تغییر دادن جای بچه، مجبور شدید کار را ول کنید و از میز تغییر دادن جای بچه رانده شوید، کودک را روی زمین بگذارید تا نیفتد.

هنگام تعویض جای بچه، همیشه یک دست خود را روی بچه بگذارید. زیرا کودک شما هر لحظه در معرض افتادن از میز است. این حادثه ای است که غالباً رخ نمی دهد، اما با این حال، شما باید دقت کنید.

اگر کودک خود را به پرستار کم تجربه ای سپرده اید، از او بخواهید جای کودک را روی تخت یا کف اتاق تغییر دهد.

اگر منزل شما دو طبقه است، در هر طبقه پوشک و تیپ مورد نیاز کودک را گذارید تا در هنگام نیاز دچار زحمت و خستگی نشوید.

تصویر و عکس تعلیم نکات بسیار اصلی در تعویض پوشک بچه + ریزه کاری
تعلیم نکات بسیار اصلی در تعویض پوشک بچه + ریزه کاری

اگر خواستید برای خردسالتان پوشک تهیه بکنید، سعی کنید میان کیفیت و قیمت انواع گوناگون آن مقایسه کنید. فرزندها با یکدیگر تفاوت کردهند و شما به تدریج خواهید فهمید که کدام یک از پوشک ها با وضعیت کودک شما سازگارتر است. فقط به نام های سرشناس نیاندیشید، خوب است برندهای غیر سرشناس را هم آزمایید، یا این که جنس مورد نظر خود را از توزیع کنندگان تهیه بکنید، زیرا غالبا کم هزینه تر و با همان کیفیت است.

همیشه در کنار مبیز تعویضی جای کودک یک نوار چسب داشته باشید، چون امکان دارد یکی از بندهای پوشک، سست یا پاره شود و مجبور شوید آن را دوباره بچسبانید.

هر بار که کیسه ی زباله را تغییر میدهید، برای پیش گیری از پخش بوی بد سعی کنید در سبدی که پوشک های بهره گرفته شده را میگذارید، یک افشانه ی خوشبو کننده بپاشبد.

اگر جای کودک را در اتاقی که در نزدیکی حمام یا شیر آب قرار دارد، تغییر نداده اید، لازم است یک ظرف آب گرم که لوله داشته باشد و به آسانی قادر باش آب را با آن ریخت، در کنار میز تعویض جای بچه داشته باشید.

هیچ گاه به ناحیه ی پشت کودک پودر نپاشید، چرا که هم بی خاصیت و غیر لازم است و هم امکان می دارد موجب ایجاد حساسیت و التهاب شود.

اگر کودک شما مدفوع کرده است و پشت خود را کثیف کرده است، برای نظیف کردن او از این شیوه آسان بهره گیرید:

ابتدا با پوشک او را خوب زدایید. سپس مقداری و ازلین روی دستمال قرار بدهد و پشت کودک بمالید سپس با دستمال دیگر این کار را تکرار کنید.

قادر هستید به جای وازلبن، روغن نباتی با روغن بادام شیرین بهره گیرید. در این صورت، قادر می باشید روغن بادام را در ظرف خالی شامپو بریزید تا هنگام استفاده دچار معضل نشوید.

ظرف روغن را روی حرارت دهنده بگذارید تا روغنی که از آن بهره میگیرید، ولرم باشد. بدین ترتیب استعمال آن هم راحتتر خواهد شد.

لایه ی روغنی که روی پوست کودک باقی می ماند، وسیله ی عالی ای برای پیش گیری از التهاب های پوستی است، زیرا مانع از نفوذ رطوبت به پوست می شود.

“از همین روغن، در صورت تمایل شما و رغبت کودک، قادر می باشید برای مالش دادن بدن او بعد از دوش گرفتن بهره گیرید.

اگر کودک شما بعد از ادرار و مدفوع، پشت خود را خیلی کثیف کرده است، خوب ترین شیوه برای شستن و نظافت، آن است که کودک را بردارید و زیر شیر آب ولرم بگذارید و پشت او را با صابون غیرعطری و آب بشویید

دستمال های کوچولو مرطوب، که معمولا برای پاک کردن پشت کودک در ضمن سفر یا گردش بهره گرفته میشوند، برای نظافت کودک بسیار اثر بخشی دارند، اما در صورتی که در منزل هستید، آب و صابون، ترجیح دارد.

پیش از بهره گیری از دستمال های مرطوب برای زدودن پشت کودک، منتظر مانید دستمال مقداری مبان دستهای شما حرارت داده شود.

به طور کلی، از یاد نبرید که فرزندها نسبت به سرما و برهنه بودن خیلی حساس هستند. سعی کنید همیشه چیزی را که با بدن کودک تماس مییابد، قبلا با سیستم حرارت دهنده، حرارت دهید. این کار موجب آسانی فراوانی برای کودک است.

اگر بتوانید بالای میز تعویض پوشک بچه، سیستم حرارت دهنده ای که با اشعه ی مادون قرمز فعالیت میکند، نصب نمایید، برای کودک شما بهتر است. اگر کودک شما از سوختگی پشت خود شکایت دارد، پیشنهادهای زیر را مورد استفاده قرار بدهید:

از پودر بهره نگیرید.

هنگام شستن کودک تنها از آب و صابون غیرمعطر بهره گیرید.

تا مکانی که امکان دارد، پای کودک را در معرض هوا قرار بدهید. در زمستان این کار را در اتاق آفتاب گیری به انجام برسانید و در تابستان در فضای آزاد.

پوشک بچه را خیلی محکم نبندید تا امکان نفوذ هوا به آن موجود موجود باشد.

در طول روز، چند بار پوشک او را تغییر دهید.

پشت بچه را با سشوار، خوب خشک کنید.

اگر پشت کودک، پماد می مالید، آن را خوب با دست ماساژ دهید و پیش از استفاده مجدد پماد، او را بشویید

اگر پیشنهادهای فوق اثر نبخشید، به پزشک مراجعه کنید.

اگر در طول شب یک پوشک کامل، در هنگامی که کودک دچار اسهال شده، کفایت نمیکند، قادر می باشید یک عدد پوشک متداولی در داخل پوشک کامل گذارید.

این شیوه ی صرفه جویانه را طی روز هم قادر هستید به انجام برسانید. بدین ترتیب، فقط پوشک داخلی را تعویض می کنید.

قادر هستید در طی شب به جای پوشک مستطیلی شکل از یک نوار بهداشتی بهره گیرید که کمتر با بدن کودک تماس مییابد، البته پیش از استفاده، نوار چسب آن را جدا کنید.

اگر با تمام این مراقبت ها باز هم کودک شما هنگام خیس کردن از خواب بیدار می شود، اما هیچ گونه سرخی در پوست او وجود ندارد، روی پوشک برای او یک شلوار پلاستیک پنهان بکنید.

هنگام تعویضی جای کودک، فرصت عالی ای برای برقراری ارتباط محبت آمیز و توأم با مهر و عاطفه میان مادر و کودک است. از این فرصت برای صحبت کردن با کودک و ترانه سرودن برای او بهره گیرید.

از خود، بازی ها یا حرکاتی را در بیاورید که کودک هنگام تعویض پوشک بلند بلند خنده اش بگیرد.

کودک به مرحله ای از عمر می رسد که هنگام تعویض پوشک روی میز ویژه این کار، عاطفی می کند که زمانش تلف می شود. برای این که کودک را سرگرم کنید، مقابل میز یک آینه نصب کنید که کودک بتواند خود را در آن تماشا کند یا جق جقه ای از بالا آویزان کنید تا کودک سعی کند آن را بگیرد. بدین ترتیب، کودک مشغول بازی می شود و گذر زمان را احساس نمی کند.

راه دیگر برای سرگرم کردن کودک در هنگام تعویض پوشک آن است که بالای سر او، تصاویر یا اسباب بازی های متحرکی را قرار دهبد تا توجه کودک را به خود جلب کنند.

 هنگامی که کودک شما کمی بزرگ تر شد، قادر می باشید چیزهایی شبیه گیره ی سر، جای شامپوی خالی و پاک و… را در نزدیکی او گذارید تا با آن ها بازی کند. برخی از کودکان از سن ۹ – ۸ ماهگی دیگر حضور نمی دارند روی میز تعویض پوشک آرام بگیرند. پیشنهادهای زیر یاری میرساند تا کار تعویض پوشک بچه به یک اقدام تأسف بار و ناراحت کننده مبدل نشود:

آوازهای کوتاه برای خردسالتان بخوانید.

بگذارید در تعویضی جای خود با شما مشارکت دارد. مثلا از او بخواهید پوشک را نگهدارد.

اسباب بازی تازه ای را که تا به حال ندیده یا اسباب بازی کهنه که آن را از یاد برده، در اختیارش قرار بدهید (این کار را پی در پی به انجام برسانید تا کنجکاوی او را تحریک کند).

روی یکی از انگشت هایش مقداری نوار چسب بچسبانید. تا کودک سرگرم کندن آن از دست خود بشود، شما ھم کارتان تمام شدہ است.

سعی کنید فضای خالی را هنگام تعویض پوشک بوجود آورید. برای این کار قادر هستید سوال و پاسخ هایی را مطرح کنید که کودک از مشارکت در آن، احساس مسرت بسیاری می کند. مثلا «سگ چه فعالیت میکند؟ گنجشک چه می کند؟ دستت کو؟ پایت کجاست؟» و…

اگر کودک شما هنگام تعویض پوشک از خوابیدن غصه میخورد، سعی کنید جای او را در حالت ایستادہ تغییر دهید.

*****************************

تهیه شده توسط: ماندانا ت.

کودک و خانواده در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تو را چنان که تويی هر نظر کجا بيند
««« »»»
به قدر دانش خود هر کسی کند ادراک

آموزش موارد بسیار مهم در تعویض پوشک فرزند + ریزه کاری

TT / 222 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال