راهکار تازه شناسایی «تنگی قلب از شریان شست» در کشورمان ایران / صدمات آنژیوگرافی افراطی


با دیگران به اشتراک بگذارید

روش جدید تشخیص «تنگی قلب از شریان شست» در ایران / مضرات آنژیوگرافی افراطی

یک متخصص قلب با تشریح صدمات آنژیوگرافی زیاد به روش تازه آنژیوگرافی در کشور اشاره کرد و نقل کرد: در این روش از شریان انگشت شست در ناحیه snuff box که کمتر استفاده می‌شد لوله‌ای را وارد قلب کرده و با تزریق انجام شده تنگی شریان قلب مشخص می‌شود.

تصویر و عکس   روش تازه تشخیص «تنگی قلب از شریان شست» در کشورمان / صدمات آنژیوگرافی افراطی

به گزارش تندرست خبرگزاری تسنیم، محسن دارابیان – متخصص قلب با اشاره به اینکه امروزه آنژیوگرافی در کشور بیش از اندازه انجام می شود، تشریح کرد: آنژیوگرافی روشی تهاجمی است که امکان می دارد پیامد خطرناک در برداشته باشد.

دارابیان ادامه داد: پیش از آنژیوگرافی باید با انجام روش های بی خطر همچون تست ورزش، اسکن قلب یا سی تی آنژیو نیاز بیمار به آن مشخص گردد تا اگر رگ عمده قلب دچار گرفتگی شدید است بالن قرار دهی یا جراحی شود.

این فلوشیپ فوق تخصصی اینترونشنال کاردیولوژی توضیح داد: برای آنژیوگرافی می شود از شریان پا یا دست بهره گیریم که روش آنژیوگرافی از طریق دست و شریان رادیال طی سال های گذشته در کشور صورت می پذیرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی سمنان به روش تازه آنژیوگرافی اشاره کرد و به بسیج پزشکی نقل کرد: روش snuff box به تازگی در کشور شایع شده که چندین نمونه آن نیز انجام شده است و ما نیز برای نخستین بار در مرکز تعلیمی پژوهشی درمانی کوثر سمنان کامیاب به انجام آن شدیم.

دارابیان اذعان کرد: در این روش که کمتر از یک ماه است توسط یک پروفسور روسی در کنفرانس مجارستان شناسانده شده از شریان انگشت شست در ناحیه snuff box که کمتر بهره گرفته میشد لوله ای را وارد قلب کرده و با تزریق انجام شده تنگی شریان قلب مشخص می شود.

وی، حین اشاره به اینکه از مزایای این روش پیامد کمتر و امکان ترخیص با سرعت تر بیمار است، در پایان خاطرنشان کرد: بهره گیری از این روش در سایر نقاط کشور نیز در حال رشد است اما این روش هنوز نوپا بوده و نیاز به تحقیق و بررسی بیشتر دارد.

****************************

متن از : فرامرز س.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دلا ز رنج حسودان مرنج و واثق باش
««« »»»
که بد به خاطر اميدوار ما نرسد

راهکار تازه شناسایی «تنگی قلب از شریان شست» در کشورمان ایران / صدمات آنژیوگرافی افراطی

TT / 46 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال