دیوید آلبرایت: دولت اوباما کماکان سیاست مخفی درباره برجام را ادامه می دهد


با دیگران به اشتراک بگذارید

دیوید آلبرایت: دولت اوباما کماکان سیاست مخفی درباره برجام را ادامه می دهد

خبرگزاری فارس: دیوید آلبرایت: دولت اوباما کماکان سیاست مخفی درباره برجام را ادامه می دهد

رئیس اندیشکده آمریکایی علوم و امنیت بین الملل در جلسه ای روز سه شنبه دولت ایالات متحده را به ادامه سیاست پنهان کاری در زمینه اجرای برجام متهم کرده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، دیوید آلبرایت، رئیس اندیشکده علوم و امنیت بین الملل که نقش گسترده ای در فضاسازی علیه برنامه اتمی کشورمان داشته در جلسه ای روز سه شنبه گفت که دولت باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده سیاست مخفی کاری در قبال برجام را ادامه می دهد.

آقای «آلبرایت»، در نشست روز سه شنبه در دانشگاه «جرج واشنگتن» درباره توافق اتمی کشورمان و گروه ۱+۵ با تکرار ادعاهای قبلی گفت که دولت اوباما به صورت مخفیانه به کشورمان اجازه ذخیره مقادیر زیادی اورانیوم در اشکال گوناگون، فراتر از سقف نکته توافق در برجام را داده است.

آقای آلبرایت این ادعا را در ادامه گزارشی مطرح کرده که ماه گذشته کانون تحت هدایتش انتشار داد. این گزارش ادعا می کند کشورمان از معافیت هایی فراتر از برجام به مخصوص در بخش غنی سازی برخوردار و از محدودیت های میزان نگهداری اورانیوم با درصد غنای پایین در تأسیسات اتمی خود معاف شده است.

گزارش اندیشکده علوم و امنیت بین الملل ادعا می کند کمیسیون مشترک برجام که ایالات متحده یکی از اعضای آن است در راستای لغو تحریم های کشورمان در روز اجرای این توافق اتمی به کشورمان اجازه داده از سقف نگهداری ۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم کم غنای تعیین شده در برجام فراتر برود.

گزارش این اندیشکده آمریکایی همچنین به یکی از موارد اختلاف نظر قبلی بین کشورمان و گروه ۱+۵ برای اجرای برجام، یعنی موضوع پسماندهای باقی مانده در خطوط فراوری کشورمان اشاره کرده و نگاشته بود که در توافق اتمی درباره این پسماندها و اینکه آیا آنها در حسابرسی آژانس محاسبه می شوند یا خیر گفتمانی به میان نیامده است.

آلبرایت در نشست روز سه شنبه در همین باره گفت: «دولت همیشه به من نقل میکنید که اعداد را از یاد برده است، اما من مییاندیشم که آنها تمایل چندانی به انتشار اطلاعات ندارند.»

وی همچنین ادعا کرد که کشورمان قادر هست «چند تُن پسماند (اورانیوم کم غنا)» را در تأسیسات اتمی خود نگهداری کند، اما دولت ایالات متحده از افشای این رقم خودداری می کند.

وی گفت: «دولت از پاسخ به هر پرسشی در این باره خودداری کرده و ما حتی یک جواب عالی درباره اینکه ما در اینجا درباره چه عدد و رقمی حرف میزنیم، نگرفته ایم. آیا این رقم ها، جزئی هستند یا محسوس؟»

**لطفا نظر دهيد**

نگارش: بهمن ط.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سبوکشان همه در بندگيش بسته کمر
««« »»»
ولی ز ترک کله چتر بر سحاب زده

دیوید آلبرایت: دولت اوباما کماکان سیاست مخفی درباره برجام را ادامه می دهد

TT / 60 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال