صادرات عسل نیازمند قرارداد قانونی و مطمئن است


به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، صدیق بدری  درباره  وضعیت  تولید عسل  در استان اردبیل ،گفت: عسل ایرانی دارای  اعتبار و کیفیت جهانی است؛بنابراین اگر ما خواستار  صادرات عسل  به اقصی نقاط  جهان هستیم باید برنامه ریزی صادراتی و بسته بندی شکیل را با رعایت  استاندارهای  بین المللی در دستورکار قرار دهیم.
 
نماینده مردم اردبیل،نیر،نمین و سرعین در مجلس  شورای اسلامی،تصریح کرد: هزینه تولید عسل برای زنبورداران  بالا تمام می شود و این امر موجب می شود برخی  از  زنبورداران متضرر شوند یا سودی را که کسب می کنند با  هزینه تولید  در یک راستا قرار بگیرد؛بنابراین بدیهی است که زنبوردار نمی تواند درآمدی  را کسب کند.
 
وی بیان اینکه وزارت کشاورزی باید فکر اساسی برای بهبود وضعیت زنبورداران کند،تصریح کرد:قیمت تمام شده منطقی و سود متعارف مبنی بر فروش عسل باید برای بهبود وضعیت زنبورداران در دستورکار قرار بگیرد.
 
بدری  افزود:برای بهبود وضعیت کندوداران عواملی همچون خرید تضمینی مناسب و  ایجاد بسترهای صادراتی  از الزاماتی  است که در زمینه تولید عسل باید اجرایی شود تا هزینه زنبورداران با فروش  تولیدات دارای نرخ سود منطقی  باشد.
 
وی با بیان اینکه دولت  برای صادرات عسل به کشورهای  همچون روسیه  نیازمند یارانه صادراتی برای ایجاد نرخ مناسب  است  است،تاکید کرد:صادرات عسل  باید با  قراردادهای  قانونی  و محکم بسته شود  تا بتوانیم محصول را با نرخ  مناسب  به ریل صادرات بفرستیم.
 
سخنگوی کمیسیون عمران با بیان اینکه صادرات عسل نیازمند قرارداد قانونی و مطمئن است،گفت:تداوم تولید، بسته بندی شکیل و یارانه صادراتی جهت ایجاد نرخ صادراتی محصول از الزامات صادرات عسل به کشوری همچون روسیه است.
 
پایان پیام/

منبع

گرد آوری :مجله تفریحی فول فان

[ منبع این خبر سایت فول فان می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال