توضیح شرکت گوگل در رابطه با نبود بهره گیری از لرزش گیر OIS در دوربین پیکسل (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

توضیح گوگل در رابطه با عدم استفاده از لرزش گیر OIS در دوربین پیکسل

عکس شماره ۱ ⇩
عکس توضیح گوگل در مورد نبود بهره گیری از لرزش گیر OIS در دوربین پیکسل

گوشی هوشمند تازه گوگل، پیکسل قادر بوده عنوان خوب ترین دوربین گوشی هوشمند را نصیب خود کند، ولی با این حال این گوشی هوشمند از لرزش گیر OIS برخوردار نیست.

به گزارش کلیک، هنگامی که کمپانی گوگل گوشی های هوشمند Pixel و Pixel XL را شناساند عنوان خوب ترین دوربین گوشی های هوشمند را به دوربین این گوشی های هوشمند نسبت داد و هم چنین پیکسل توانست امتیاز ۸۹ را در DxOMark به دست بیاورد. علاوه بر امکانات بسیار اصلی و خوب دوربین گوشی های هوشمند پیکسل فقدان لرزش گیر OIS توجه بسیاری از منتقدان را به خود جلب کرد و بسیاری بر این باور بودند که این موضوع یک ایراد بسیار بزرگ در پیکسل است.

پرچم داران گوگل Pixel و Pixel XL در بر می داری دوربین ۱۲٫۳ مگا پیکسلی هستند و توسط سنسور سونی IMX378 قدرت کشف کرده اند. هر دو دوربین در بر می داری لنزهایی با دیافراگم ۲٫۰ هستند و سنسور ها در بر می داری ۱٫۵۵ میکرون پیکسل هستند. همه این ویژگی ها نمایان میکند که دوربین های گوشی های پیکسل توانا هستند و قدرتمندی این را دارند تا در نور کم تصویر و عکسهای قابل قبولی بگیرند.

کمپانی گوگل تصویر و عکسهای نمونه بسیار خوشگلی برای پیکسل پیشنهاد کرده است؛ اما از بحث عکس و دیافراگم و لنز بگذریم به بحث فیلم برداری در این گوشی ها می‌رسیم. نقطه قابل توجه در دوربین پیکسل فقدان لرزش گیر OIS در آن است.OIS یا optical Image Stabilization یک دستگاه لرزش گیر است که در بسیاری از گوشی های هوشمند تعبیه شده است.

بسیاری از پرچم داران کمپانی های بزرگ دوربین گوشی های هوشمند خود را به دستگاه لرزش گیر OIS مجهز کرده اند ولی پیکسل در این میان تابو شکنی کرده است و از دستگاه لرزش گیر EIS یا electronic image stabilization بهره گرفته است.

در کل بسیاری از منتقدان به این اقدام گوگل اعتراض کرده اند و بر این باورند که فیلم برداری ۴K بر روی گوشی هوشمند به اندازه کافی فضای گوشی هوشمند را درگیر می کند و بهره گیری از لرزش گیر EIS معضل فیلم برداری ۴K را بر روی گوشی‌های هوشمند سخت تر می کند.

عکس شماره ۲ ⇩عکس توضیح گوگل در مورد نبود بهره گیری از لرزش گیر OIS در دوربین پیکسل

مورد جالبی که در این میان وجود دارد یکی از کاربران گوگل در مورد دلیل استفاده لرزش گیر EIS به مکان OIS بر روی پیکسل سؤال کرده است و Isaac Reynolds در پاسخ به این سؤال این‌گونه توضیح داده است:

لرزش گیر OIS و EIS در بر می داری تفاوت های بسیاری هستند و نمی توان از عبارتهای بدتر و بهتر برای مقایسه این لرزش گیر استفاده کرد زیرا هر کدام محاسن و معایبی دارند. لرزش گیر OIS در فیلم برداری درنور کم قدرتمندی این را دارد تا هرگونه لرزش کوچولوای را در هر فریم از بین برد و آن را کم کند. لرزش گیر EIS قدرتمندی این را دارد تا در یک پروسه فیلم برداری به صورت کلی لرزش های میان فریم ها را نیز کم کند. به طور کلی لرزش گیر OIS برای عکاسی عالی است و لرزش گیر EIS برای فیلم برداری عالی است.

پیکسل قادر بوده امتیاز های بسیار خوبی را در DxOMark به دست بیاورد و قادر بوده است با اختلاف ۳ امتیاز آیفون را نیز به اتمام برساند. در بخش لرزش گیر پیکسل قادر بوده امتیاز ۹۱ را به خود اختصاص دهد که این موضوع با توجه به نبود بهره گیری از OIS کمی تعجب بر انگیز است.

با همه این تفاسیر باید ببینیم که گوگل به چه صورت قادر بوده با بهره گیری از لرزش گیر EIS چنین امتیاز بالایی را به خود اختصاص دهد. البته هنوز تست های ویدئو بر روی پیکسل انجام نشده است و باید ببینیم که پیکسل از این تست‌ها نیز سر بلند برون می آید یا نه!

گوگل در نکسوس ۶P نیز از لرزش گیر EIS بهره گرفته بود، لزرش گیر EIS در نکسوس در فیلم برداری ۷۲۰P و ۱۰۸۰P بهره گرفته شده بود و تا به حال بر روی فیلم‌برداری ۴K از لرزش گیر EIS عکس و تصویری بیرون نیامده است. Reynolds از زبان گوگل کیفیت EIS در فیلم برداری ۴K را تایید کرده است.

*نظر يا پيشنهاد خود را با ما در ميان گذاريد*

تهیه از: شادی س.

اینترنت و وب در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تويی که بر سر خوبان کشوری چون تاج
««« »»»
سزد اگر همه دلبران دهندت باج

توضیح شرکت گوگل در رابطه با نبود بهره گیری از لرزش گیر OIS در دوربین پیکسل (۲ عکس)

TT / 123 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال