http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

سخن عمرسعد را به امام حسین(ع) نسبت می دهند تا «مذاکره برد برد» با دشمنان را توجیه کنند

سخن عمرسعد را به امام حسین(ع) نسبت می دهند تا «مذاکره برد  برد» با دشمنان را توجیه کنند

با دیگران به اشتراک بگذارید

سخن عمرسعد را به امام حسین(ع) نسبت می دهند تا «مذاکره برد برد» با دشمنان را توجیه کنند

حجت‌الاسلام والمسلمین مؤمنی گفت: تحریف آشکاری که برخی مسئولان و افرادی چون سروش محلاتی بر کارکرد و ماهیت مذاکره به انجام رسانده، حمل واژه برد ــ برد بر این مفهوم و تحمیل آن بر تاریخ معصومان علیهم السلام است.

تصویر و عکس   سخن عمرسعد را به امام حسین(ع) نسبت می دهند تا «مذاکره برد  برد» با دشمنان را توجیه کنند

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم (پویا)، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین مؤمنی از مدرسین سطوح مناسب حوزه علمیه قم، شب گذشته در هیئت محبان الفاطمه(س) با نقد شدید از یک تحریف بزرگ تاریخی درباره واقعه عاشورا که اخیراً در سخنان سروش محلاتی مطرح شده است، گفت: "یک فردی نقل کرده است که امام حسین(ع) در کربلا قصد مذاکره داشته و برخی شرمسار هستند که این مطلب را بگویند!".

این استاد مناسب حوزه و دانشگاه، با بیان اینکه گزارش منابع تاریخی ماجرا از آن دارد که پس از ورود عمرسعد ملعون به کربلا، مذاکره در مکانی میان دو لشگر صورت می گیرد و هر یک از طرفین با ۲۰ نفر در این صحنه حاضر می شوند؛ خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) با حضرت عباس(ع) و حضرت علی اکبر(ع) و عمرسعد هم با فرزندش حفص و غلامش در این صحنه حاضر شده است.

وی با تأکید بر اینکه هیچ یک از اهل علم از مصرف کردن واژه مذاکره برای این اقدام ابایی ندارد و خجالتی هم در کار نیست، ادامه داد: اما تمام سخن در معنایی است که برخی مسئولان اجرایی و اتباعشان همچون همین جناب سروش محلاتی بر مفهوم مذاکره تحمیل کرده و می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی اضافه کرد: تحریف آشکاری که بعضی از مسئولان اجرایی و برخی افراد دیگر بر کارکرد و ماهیت مذاکره به انجام رسانده، حمل واژه برد ــ برد بر این مفهوم و تحمیل آن بر تاریخ معصومان علیهم السلام است.

وی خطاب به آنها که مذاکره معصومین علیهم السلام با دشمنانشان را ذیل معنای «مذاکره برد ــ برد» معنا می کنند، گفت: "این حرف را که ناشی از بی سوادی است تکرار نکنید". مؤمنی تأکید کرد: نه مذاکره پیامبر(ص) در حدیبیه برد ــ برد بود و نه اقدام علی(ع) در صفین، نه حسن(ع) در مدائن و نه حسین(ع) در کربلا. اصلاً معنا ندارد که مذاکره میان حق و باطل برد ــ برد باشد. ابداً نمی توان گفت که معصوم(ع) به گونه ای مذاکره کند که به برد دشمن هم بینجامد؛ همواره برآیند مذاکره معصومین با دشمنانشان برای تحقق هدف نهایی برد جبهه حق و نابودی جبهه باطل بوده است.

این عضو مدرسین سطوح مناسب حوزه علمیه قم، در هیئت محبان الفاطمه(س) گفت: آنهایی که این مطالب را مطرح می کنند، اگر یک منطق مظفر هم خوب می خواندند آگاهی میداشتند که جمع ضدّین محال است؛ نمی شود همزمان هم حق ببرد و هم باطل. اصلاً این حرف از نظر عقلی مضحک و بانمک نیست؟ پس چطور است که به آسانی چنین سخنانی به زبان جاری می کنند؟

حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه در کربلا به خلاف ادعای آقای سروش محلاتی، امام(ع) هیچ گاه سخن از دست در دست یزید قرار دادن و یا به مرز رفتن را مطرح نکرده است، تصریح کرد: این حرفها تحریف تاریخ و دروغ مسلم است. سخن عقبةبن سمعان غلام رباب(س) شاهد این مدعای ماست که گفت "در تمام مسیر همراه حضرت بودم و هیچ گاه چنین سخنی نشنیده ام". گویا این شایعه که حسین(ع) سه راه را پیشنهاد کرد ناشی از ادعایی بوده که عمرسعد در نامه اش به ابن زیاد مطرح کرد تا او را قانع کند که جنگ نشود و گفت که "حسین ارائه داده یا قرار بدهیم برگردد و یا به یکی از مرزها برود و یا به شام برود و دست در دست یزید قرار بدهد".

این خطیب شهیر در هیئت محبان الفاطمه(س) با بیان اینکه مطلبی که آقای سروش محلاتی اخیراً نقل کرده سر تا سر شبهه مطلق است، گفت: کاملاً واضح است که هدف سیاسی آنها از نقش این شبهات چه چیزی است؛ اما باید آنها را انذار دهیم که از خدا و عاقبت به شرّی به وحشت بیافتند.

حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی خاطرنشان کرد: هدف امام از همه کارهایش هدایت گریه کن و تأمین صلاح امت بوده است. اگر امام به دنبال پرهیز از جنگ است نه از باب ترس و ذلت بلکه از باب هدایت امت است. سخن نقل کردن امام حسین(ع) با عمر سعد به این شیوه بود که به او هشدار داد و نصیحت کرد و پس از مشاهده اصرار عمر سعد بر مواضعش او را نفرین کرد.

______________________

گردآوری از : فرشته ق.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو گل به دامن از اين باغ می‌بری حافظ
««« »»»
چه غم ز ناله و فرياد باغبان داری

سخن عمرسعد را به امام حسین(ع) نسبت می دهند تا «مذاکره برد برد» با دشمنان را توجیه کنند

TT / 57 — TP / 8%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
باورتان می شود این 5 کار را تا امروز اشتباه انجام می دادید؟
مهلت پذیره نویسی شرکت توسعه عمران آرمان میانه تمدید شد
استخدام کارشناس ارشد حسابداری در یک شرکت معتبر
امکانات جدید WhatsApp
دختر 4 ساله مسلط به 7 زبان خارجی + دانلود فیلم
قرارگاه خاتم الانبیا در مناقصه واگذاری قطعه 2 آزادراه شمال شرکت نکرد
دلار دوباره حرکت صعودى خود را شروع کرد
صحبت های جنجالی اکبر عبدی درباره محمدرضا شریفی نیا و مسعود فراستی
شکست سنگین هامبورگ در هفته هشتم بوندسلیگا
تفاوتهای اس300 و اس400 جزئی است/ نیاز چندانی به واردات سامانه های پدافندی نداریم
استخدام تدوینگر آقا مسلط به پریمیر، ادیوس، افتر افکت
درصورت وجود این نشانه ها کبد شما بیمار است
اسامی و زندگینامه افراد مشهور و پولداری که در گذشته فقیر بوده اند
پوتین می‌خواهد در امریکا انقلاب رنگی راه بیندازد
اقدام چندش آور هندی ها برای درمان بیماری (عکس)
بررسی عملکرد موفق تجار زاغه نشین در تعاملات تجاری
بیوگرافی سعید طوسی قاری قرآن + و تکذیب شایعه
حمله بی سابقه هکری دهها سایت مشهور آمریکایی
استخدام پشتیبان وب سایت در یک شرکت معتبر
مونا فرجاد و آنا نعمتی روی فرش قرمزجشنواره رم + عکس