http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

دسترسی به فضای مجازی نسل پنج بین المللی

دسترسی به فضای مجازی نسل پنج بین المللی

با دیگران به اشتراک بگذارید

دسترسی به اینترنت نسل پنج جهانی

تصویر و عکس دسترسی به اینترنت نسل پنج دنیاای

شرکت AT&T که سابقه نورانی ای در امر اپراتوری خطوط همراه و اینترنت بیسیم در آمریکا دارد، اکنون در حال برنامه ریزی برای آزمایش یک تکنولوژی جدید برای تامین اینترنت پر سرعت بیسیم تقریبا برای تمام نقاط دنیا است.

به گزارش کلیک، این تکنولوژی که “پروژه AirGig” نام گرفته است، بر مبنای زیر ساخت های الکتریکی موجود فعالیت میکند تا به ارسال و انتقال یک سیگنال بیسیم یاری رساند و این کار را با بهره گیری از یک آنتن کم هزینه قیمت پلاستیکی به انجام میرساند.

جان دونووان رییس استراتژی و رییس کل AT&T در اظهار نظری نقل کرده است: پروژه ایر گیگ در بر می داری پتانسیل عظیمی در دسترسی دنیاای به اینترنت سریعی بسیار فراتر از سرعت به روز و فراتر از مرز های آمریکا است. نتایجی که از امتحانهای محیط باز به دست آورده ایم، بسیار دلگرم کننده بود و به چشم مییاید که ما به دستیابی به اینترنت نسل پنجم دنیاای نزدیک می شویم.

پروژه ایر گیگ با BPL تفاوت کردهد
اگرچه AT&T این پروژه را نوعی انقلاب شناسانده است، مردمان آن را مشابه یک ایده موجود به نام BPL آگاهی میدارند. BPL در واقع اینترنت با پهنای باند زیاد بر بستر خطوط قدرت است که به مدت بیش از یک دهه وجود دارد. BPL در مورد انتقال سیگنال های دیجیتالی با سرعت زیاد بکن روی سیم های الکتریکی در فرکانس های الکترومغناطیسی بالاتر از فرکانس مورد استفاده در انتقال قدرت است.

اما بر اساس نقل کرده مسئولین AT&T، ایرگیگ مانند BPL عمل نمی کند. در حالی که ایده باستانی BPL بر بستر جابجا کرده از بین سی است، تکنولوژی ایر گیگ نوعی سیگنال رادیویی با طول موج میلی متری است بین گستره ۳۰ تا ۳۰۰ گیگا هرتز است که به جای آن که از درون سیم عبور کند، در پیرامون و در نزدیکی سیم ها حرکت می کنند!

گرچه امواج پروژه ایر گیگ توسط سطح بیرونی هدایت شده و در راستای سیم ها رسانده میشوند، مانند سایر سیگنال های موجود دقیقا از درون این سیم ها عبور نمی کنند. این به آن علت است که داده از طریق یک موج رادیویی بیسیم که توسط خطوط قدرت به جای سیگنال سیمی هدایت می شوند، عبور می کند. سیستم های همراه مادامی که در محدوده پوشش دهی این خطوط قدرت واقع باشند، قادر هستند به طور مستقیم به سیگنال بیسیم متصل شوند.

کاربرد های جدید اتصالات بیسیم
در اثر بهره گیری از این اتصال بیسیم، دیگر هیچ نیازی به ایجاد زیرساخت های بیشتر برای جابجا کرده به دورتر وجود ندارد. آنتن شرکت قادر هست بر روی زیرساخت های موجود و با کمترین هزینه توسعه ممکن نصب شوند. این امر ایجاب میکند تا امکان تامین اینترنت پر سرعت حتی تا سرعت های گیگابیتی برای مناطق پیرامون شهرها، روستاها و مناطق دور افتاده برای نخستین بار در تاریخ ممکن شود.

به ادعای AT&T این تکنولوژی برای توسعه خود نیاز به روش های سهلتری نسبت به کابل فیبری داشته و بر روی هر گستره ای با هر ویژگی و کیفیت قابل انتقال است و قادر هست به هر خانه و هر دستگاه بیسیم بدون افت کیفیت منتقل شود. از آن گذشته با بهره گیری از این تکنولوژی، AT&T خواهد توانست تا کاربردهای بیسیم با سرعت بالا را به تمام نقاطی که مدت ها دسترسی اینترنت به آن ها سخت بود بیاورد. همچنین با این دستاورد راه برای کاربردهای کاملا تازه ای از تکنولوژی حقیقت جایزی گشوده خواهد شد.

به علاوه، پروژه ایر گیگ به طور گیراای برای شرکت های صنعتی که خطوط قدرت آن ها در این انتقال به کار گرفته میشوند، سود آوری خواهد داشت. برای مثال، این تکنولوژی قادر هست تنوع زیادی از کاربردهای هوشمند را ممکن کرده و توسعه دهد و همچنین تشخیص زودتر معضلات خطوط انتقال را ممکن کند. از جمله این معضلات می توان به وجود شاخه های درختان اشاره کرد. همچنین این ابداع می تواند تا از طول، نحوه نصب و بهره گیری از سیستم های مهار این صنعت پشتیبانی کند.

**************************

مسئول متن : شراره ز.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از طعنه رقيب نگردد عيار من
««« »»»
چون زر اگر برند مرا در دهان گاز

دسترسی به فضای مجازی نسل پنج بین المللی

TT / 110 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام فروشنده جهت نمایندگی برند ایتالیایی در تهران
مدل های رنگ موی سال 2017 رنگ موی بنفش بسیار زیبا و چشم نواز
طرز تهیه کوکوی میگو/عکس
حمله هکری به وب سایت وزارت خارجه روسیه
فروش تسهیلاتی لیفان ۸۲۰ ویژه آبان ماه
کی روش همه را شوکه کرد!
استقبال روحانی از رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین
جهان در سال 2045 با ذهن کنترل می‌شود
استخدام منشی و فروشنده آشنا به نرم افزار هلو و کامپیوتر
گالری جدیدترین مدل پالتو و کاپشن دخترانه و زنانه ۲۰۱۷ – ۹۶
به چه دلیل بعضی از افراد چپ دست می شوند؟
جزئیات نحوه استفاده از موبایل به جای کارت بانکی
ورود برخی خودروهای خاص ممنوع شد
الناز شاکردوست با تیپ متفاوت در خارج از کشور! +عکس
تبریک تاج به تیم ملی جوانان
با کاربردی‌ترین میانبرهای صفحه کلید برای کار با نوار وظیفه ویندوز آشنا شوید!
استخدام همکار آقا جهت توزیع تراکت در کرمان
داستانک: دایی عاشق و دیوانه‌ی من
معمای جالب چوب کبریت/عکس
خون در مدفوع از علائم هشدار سرطان روده بزرگ است
تبلیغات