یک ایرانی در دربار سلطنتی کشور ژاپن است


با دیگران به اشتراک بگذارید

یک ایرانی در دربار سلطنتی ژاپن است

کانون ملی و تحقیقاتی دارایی‌های فرهنگی «نارا» در ژاپن اعلام کرد یافته‌های یک پژوهش جدید تاکید می‌کند که ژاپن باستان از طریق جاده ابریشم رابطه تواناای با دیگر فرهنگ‌های دنیاای داشته است.
خبرگزاری ایسنا: بررسی مجدد یک لوح چوبی سنتی در ژاپن نتایج جالب توجهی را درباره رابطه میان ایرانیان باستان و ژاپنی‌ها در پی داشته است.

به گزارش ژاپن تایمز، کانون ملی و تحقیقاتی دارایی‌های فرهنگی «نارا» در ژاپن اعلام کرد یافته‌های یک پژوهش جدید تاکید می‌کند که ژاپن باستان از طریق جاده ابریشم رابطه تواناای با دیگر فرهنگ‌های دنیاای داشته است.

این کانون تحقیقاتی اعلام کرد عکس‌های مادون قرمز تازه ای که از یک لوح چوبی متعلق به قرن هشتم در ژاپن چک شده حاکی از آن است یک فرد ایرانی که احتمالا دانشمند و آموزگار بوده در دربار سلطنتی ژاپن حاضر بوده است.

تصویر و عکس یک ایرانی  در دربار سلطنتی ژاپن است

گرچه پذیرفته شده که ژاپن روابط تجاری فرهنگی زیادی با کشورهای گوناگون از طریق جاده ابریشم داشته است اما مدارکی که گواه این ادعا در ژاپن باستان باشد بسیار نادر بود و به همین علت این یافته جدید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

«آکی‌هیرو واتانابه» یکی از پژوهشگران کانون تحقیقاتی نارا در این‌باره نقل کرد: کشورمان و ژاپن حداقل تا قرن هفتم روابط تجاری مستقیمی با یکدیگر داشته‌اند اما بررسی جدید بر روی یک لوح چوبی که اولین بار در دهه ۱۹۶۰ میلادی در منطقه سنتی نارا یافته شده است نشان از آن دارد که رابطه میان کشورمان و ژاین بسیار گسترده‌تر بوده و فردی ایرانی در همان لحظه در یک فرهنگستان مخصوص تعلیم مقامات دولتی حاضر بوده و به سبب تخصص ایرانیان باستان به احتمال فراوان به این افراد در قصر «هی‌جو» ریاضیات می‌آموخته است.

در همان لحظه از الواح چوبی به مکان کاغذ برای ثبت سوابق و نوشته‌ها استفاده می‌شده است. این لوح چوبی متعلق به سال ۷۶۵ بعد از میلاد (۱۲۵۱ سال قبل) است که بنابر اعلام محققان نشان از حضور یک فرد پارسی در ژاپن دارد که یک متخصص بوده است.

قصر «هی‌جو» بخشی از شهر «هی‌جوکیو» در منطقه نارا بود، که در اواسط قرن هشتم میلادی ساخته شد و برای چند دهه پایتخت ژاپن بود. در همان لحظه ژاپن به شدت سرگرم مدرنیزاسیون و وارد کردن فناوری، روش‌ها و عرف‌های فرهنگی شامل معماری، سبک‌های هنری، مذهب و دستگاه قضایی از سایر نقاط آسیا بود.

در حالی که این شهر سنتی دیگر وجود ندارد اما بقایای «هی‌جوکیو» در ۷۰ سال گذشته نکته کاوش باستان‌شناسان قرار گرفته است.

نباید مکان شگفتی باشد که بیش از هزار سال قبل فردی از کشورمان در ژاپن که در انتهای جاده ابریشم قرار دارد، کار و زندگی می‌کرده است. جاده ابریشم ارتباط‌دهنده ژاپن با کشورها و مذاهب در مغرب دور از جمله کشورمان و امپراتوری بیزانس بوده است.

– ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد –

نگارش : لادن ی.

مطالب جالب و شگفت انگیز در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خون پياله خور که حلال است خون او
««« »»»
در کار يار باش که کاريست کردنی

یک ایرانی در دربار سلطنتی کشور ژاپن است

TT / 61 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال