جمجمه ای ۳۰۰ هزار ساله با جای سوراخ گلوله (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

جمجمه ای ۳۰۰ هزار ساله با جای سوراخ گلوله

یک معدنچی نزدیک به یک صد سال پیش، کامیاب به کشف جمجمه ای ۳۰۰ هزار ساله شد؛ مورد عجیب در باره ی این جمجمه، وجود یک سوراخ گرد شبیه به مکان یک گلوله به روز بود. بعد از مطالعات متعدد، کارشناسان به این نتیجه رسیدند که قربانی بدشانس باید با چیزی بسیار با سرعتتر از نیزه از پای در آمده باشد.
وبسایت techera.ir – فرید کریمی: جمجمه بروکن هیل با مکان سوراخ گلوله ی خود، سالهاست که ذهن دانشمندان را به خود مشغول کرده است.

یک معدنچی نزدیک به یک صد سال پیش، کامیاب به کشف جمجمه ای ۳۰۰ هزار ساله شد؛ مورد عجیب در باره ی این جمجمه، وجود یک سوراخ گرد شبیه به مکان یک گلوله به روز بود. بعد از مطالعات متعدد، کارشناسان به این نتیجه رسیدند که قربانی بدشانس باید با چیزی بسیار با سرعتتر از نیزه از پای در آمده باشد. فرضیه ای که به سوالات متعددی دامن زده است؛ از جمله اینکه، چه فناوری در هزار سال پیش، می قادر بوده چنین زیانی به فرد برساند؟

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس جمجمه ای 300 هزار ساله با مکان سوراخ گلوله

این جمجمه در سال ۱۹۲۲، در نزدیکی کابوه زیمباوه، توسط یک معدنچی که در حال جستجوی کانسار بود، یافته شد. در سمت چپ جمجمه بروکن هیل ، سوراخ کاملا گرد و کوچولوای وجود داشت. بعد از بررسی ها، محققان تصور کردند، این سوراخ به وسیله نیزه و یا ابزار تیز دیگری ایجاد شده باشد. با این حال، تحقیقات بیشتر، جزئیات گیراتری را آشکار کرد.

محققان در حال بررسی جمجمه بروکن هیل ، متوجه مشخصه خاص دیگری شدند. به چشم میامد، قسمتی از جمجمه از داخل بیرون زده است. این کشف علاوه بر سوراخ کوچک کاملاً گرد، به بحث های زیادی دامن زد. چه نوی شی می قادر بوده، چنین سوراخ کاملاً گردی بوجود آورد؟ و چطور کاسه سر از داخل متلاشی شده است؟

امتحانات بیشتری برای مشخص کردن گونه این جمجمه انجام شد. در ابتدا تصور می شد، این جمجمه به انسان رودزیایی تعلق داشته است، اما امروز، انسان معرفی کن براین باورند که این جمجمه متعلق به انسان راست قامت بوده است.

به نقل کرده محققان، وقتی که به جمجمه، ضربه ی ابزارهای پرتابه ای مانند پیکان (تیر ماه و کمان) و یا نیزه وارد می شود، ترک های شعاعی، شکستگی مویی در جمجمه به وجود مییاید. با این حال، بررسی های محققان نمایان میکند، هیچ شکستگی شعاعی در جمجمه نئاندرتال موجود نبوده است. به این ترتیب این امکان وجود دارد که، قربانی بدشانس به وسیله جسم پرتابه ای بسیار با سرعتتر از یک نیزه مورد اصابت قرار گرفته باشد. حال، پرسش این است، چه چیزی باعث، ایجاد این سوراخ عجیب شده است؟

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس جمجمه ای 300 هزار ساله با مکان سوراخ گلوله

رنه نوربیگن، نگارنده کتاب “اسرار نژادهای از یاد برده شده” در این باره نقل میکنید: “این مشخصه در جراحتهای سر قربانیان مدرن که بر اثر تفنگ های پر قدرت ایجاد شده، دیده می شود.”

در حالی که شکاکان، تشریح موضوع جمجمه بروکن هیل را به بخش شبه علم مربوط آگاهی میدارند، دیوید هچر چیلدرس در کتاب “فناوری خدایان”، نقل کرده های یک پزشک قانونی آلمانی را میگود: ” آسیب جمجمه فوت شد رودزیایی، امکان نمی دارد بوسیله چیزی به جز یک گلوله ایجاد شده باشد.”

چیزی که قادر هست، از وجود علوم باور نکردنی سنتی گزارش بکند. اما به هر حال، راز جمجمه بروکن هیل هنوز هم سر به مهر باقی مانده است. چه نوع شی پرتابه ای می قادر بوده چنین سوراخ تقریبا گردی در جمجمه این نئاندرتال بوجود آورده باشد؟ آیا این مشخصه مرموز جمجمه بروکن هیل ، ناشی از نوعی فناوری توسعه یافته بوده است؟ اگر چنین باشد، آیا بین ۲۰۰ هزار تا ۳۰۰ هزار سال پیش، یک تمدن توسعه یافته در زمین موجود بوده است؟

—همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد—

تهیه از : پارسا ز.

مطالب جالب و شگفت انگیز در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز عشق ناتمام ما جمال يار مستغنی است
««« »»»
به آب و رنگ و خال و خط چه حاجت روی زيبا را

جمجمه ای ۳۰۰ هزار ساله با جای سوراخ گلوله (۲ عکس)

TT / 112 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال