باید فریاد امام حسین(ع) را در گوش آل سعود خواند که اگر دین ندارید،آزاده باشید


با دیگران به اشتراک بگذارید

باید فریاد امام حسین(ع) را در گوش آل سعود خواند که اگر دین ندارید،آزاده باشید

حضرت امام حسین (ع)با ندای اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید یک پیام دنیاای فرادینی را به دنیا بیان کردند؛ امروز باید این سخن را خطاب به آل سعود گفت که اگر مسلمان هم نباشید؛ نباید این چنین بانوان و کوکان یمنی را به خاک و خون می کشید؟

تصویر و عکس باید فریاد امام حسین(ع) را در گوش آل سعود خواند که اگر دین ندارید،آزاده باشید

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حضرت آیت الله جوادی آملی در مهمانی عزاداری شب عاشورا در بنیاد علوم وحیانی اسرا نقل کردند: مبارزه و مجاهده کبیری در سوره فرقان آمده است؛ سوره فرقان سوره مکی است و جهاد سور مکی، جهاد فرهنگی و فقهی است.

ایشان اضافه کردند: امام حسین(ع) در سه بخش؛ مثل سه بخش قرآن در بر می داری تحلیل عملی هستند؛ یک بخش قرآن بخش هایی مرتد به بخش ملی و محلی است که در این خصوص آیاتی چون یا ایهاالذین امنوا… گفته شده است که این احکام درون گروهی ما را بیان می کند.

معظم له بیان کردند: یک بخش دیگری از آیات قرآن منطقه ای است که ما و مسیحیان و یهودیان و زردتشیان و اهل ملت الهی که توحید و نبوت را قبول دارند را شامل می شود.

این مرجع تقلید اظهار کردند: بخش دیگر آیات قرآن، ناظر به جمعیت مسلمان و غیر مسلمان از جمله ملحدان وموحدان است که در آیات سوره ممتحنه به آن اشاره شده است.

ایشان نقل کردند: سالارشهیدان سه گستره داشتند؛ در این حرکت عاشورایی، حضرت راهبان را هم هدایت کردند و حتی وقتی در قتلگاه هم حاضر شدند با ندای اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید یک پیام دنیاای فرادینی را به دنیا بیان کردند.

این مرجع تقلید بیان کردند: ایشان فرمودند یک وظیفه مشترک انسانی با همه مردمان جهان داریم که فرای هر مذهبی باید به آن پایبند باشیم؛ امروز باید این سخن را خطاب به آل سعود گفت که اگر مسلمان هم نباشید نباید این چنین بانوان و کوکان یمنی را به خاک و خون می کشید؟

دین در دست اشرار اسیر شده است

ایشان اضافه کردند: وقتی که فردی درگیر هوای نفس شد، معضلی شخصی دارد که در بیان امام علی (ع) بیان شده است که این جنگ، جنگ فردی است، اما در مکان دیگر می فرمایند، دین در دست اشرار اسیر شده است.

معظم له بیان کردند؟ سقیفه و سقفی ها قرآن و فرهنگ دینی را به اسارت گرفتند؛ مکتب به اسارت رفته که خودش اسیر است چطور درس آزادی می دهد؟اگر بخواهیم از آزادی و حریت سخن بگوییم باید از یک مکتب کمک بگیریم، حال اگر خود مکتب را به اسارت بروند قطعا مسیر تازه ای در مقابل ما است.

ایشان نقل کردند: اسراییل و صیهونیست ها وجدان عمومی را به اسارت بردند؛ همان هایی که این همه جنایت در یمن می بینند و هیچ نمی گویند و اینشکلی مواقع ساکت هستند.

این مرجع تقلید بیان کردند: اصرار خداوند این است که مبادا این گروه از افرا مومنان و مردمان را شستشوی مغزی بدهند و مکتب را به اسارت ببرند و فرهنگ دینی را اسیر کنند؛ فرهنگ مردمان به اسارت رفته که این ستمها را در حق مردمان می بینند و سکوت می کنند.

ایشان نقل کردند: اینکه پیشنهاد داده شده است که مردمان در مهمانی عزاداری به یکدیگر شعار خون خواهی امام حسین(ع) بدهند به این علت است که باید فرهنگ خون خواهی از امام در همیشه تاریخ با مومنان همراه باشد.

این مرجع تقلید بیان کردند: وقتی که امام حسین(ع) می خواهند صحنه کربلا را به وحشت افتیم کنند بیان می کنند که من با نامه های شما به این سرزمین آمدم و حتی در همان نام این افراد را برده و بیان می کند که نامه های امضا شده شما امروز نزد من است و سپس با آنها اتمام حجت می کنند.

ایشان نقل کردند: این افرادی که از کوفیان در مقابل حضرت قرار گرفتند همان افرادی بود ند که پای منبر امام علی(ع) تربیت شدند و برخی از بانوان پای مکتب حضرت زینت حضور کشف کردند؛ به همین جهت می شود گفت که پس می شود مکتب را به اسارت برد و مکتبی ها را اسیر کرد.

حضرت آیت الله جوادی آملی بیان کردند: امام فرمودند، من چه معضلی دارم که شما من را کافر آگاهی میدارید؟ ما حلالی راحرام نکردیم و خونی هم از ما طلب ندارید، زیرا تمام این فتنه های این محدوده کوفه و… به دست ابن زیاد است؛ ایشان فرمودند، ما اهل ترور نیستیم و…؛ در این وادی امام با همه آنها اتمام حجت کردند تا ریشه حق و باطل مشخص شود.

ایشان بیان کردند: امام در ادامه فرمودند، شما مشکل مبارزات سیاسی نیز با ما ندارید، زیرا ما اختلافی بوجود نیاوردیم؛ سپس فرموند که در زمین بین مشرق و مغرب عالم فرزند پیامبر جز من کسی نیست؛ سپس برای اتمام حجت کرد و خردسال شیرخواره خود را نیز آودند تا دیگر حجتی بر آنها نمانده باشد.

این مرجع تقلید اظهار کردند: خداوند در آیه مباهله فرهنگ صحبت کردن را به پیامبر آموخت و فرمود نقل نکن علی فرزند عم من است بلکه نقل کن که علی(ع) از من است و سپس به ایشان یاد گرفتند که امام حسین(ع) را نیز نوه خویش نخواند بلکه ایشان را نیز با همین لفظ خطاب کند زیرا در اینجا مسئله، مسئله ولایت است.

ایشان نقل کردند: غالب اصحابی که در آن روز این حرف ها را شنیدند(حسین منی و یا علی(ع) منی) اکثرا فوت شده بودند یا سنین بالایی داشتند، ولی در اواخر زمان پیامبر مردان میانسال آن روز سنینی داشتند که به یاد می آوردند که پیامبر وقتی امام حسین(ع) خردسال وارد مسجد شد، چطور ایشان امام را روی پای خود می نشاندند و لب ها و رگ های گردن او را می بوسیدند و به همین خاطر نمی توانسند این مساله را تکذیب کنند.

حضرت آیت الله جوادی آملی بیان کردند: بعد از زمان پیامبر، نقل حدیث ممنوع و زیر کلکسیون ان کان دین اسیرا شده بود؛ اساس تحلیل سنت اهل بیت است و سنت اهل بیت نیز از سوی سقفی ها ممنوع شده بود؛ به همین خاطر پیامبر این سنت را پایه قرار دهی کردند که با رفتار خود به مکان سخن از حسین منی امام حسین(ع) را تا حدی برای مردمان بزرگ بشمارد که آنها حس کنند که ایشان در مقام ولی برای آنها خواهد بود.

ایشان نقل کردند: افرادی مثل سعد که خود را سپربلای نماز امام حسین کردند، هفت هزار و دویست کیلومتر راه آمده بودند و حضور نداشتند که ایشان را ترک کنند؛ همین امر باعث شد که سعد آخرین ماه تیر را با صورت خود دفع کرد و در آخرین لحظات به امام عرضه داشت که آیا از من راضی بودید یا خیر؟ این یاران بودند که نمایان کردند که وقتی دین قرار می داری را از امام حقیقی میگیرند برای دین چه می کنند.

___________________________________

تهیه و تدوین: شرمين م.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ افتادگی از دست مده زان که حسود
««« »»»
عرض و مال و دل و دين در سر مغروری کرد

باید فریاد امام حسین(ع) را در گوش آل سعود خواند که اگر دین ندارید،آزاده باشید

TT / 106 — TP / 9%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات