http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

نماز ظهر عاشورا حقانیت سپاه امام حسین(ع) را به تاریخ ثابت کرد

نماز ظهر عاشورا حقانیت سپاه امام حسین(ع) را به تاریخ ثابت کرد

با دیگران به اشتراک بگذارید

نماز ظهر عاشورا حقانیت سپاه امام حسین(ع) را به تاریخ ثابت کرد

استاد حوزه بیان کرد: نماز ظهر عاشورا حقانیت قیام امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان را به تاریخ ثابت کرد.

تصویر و عکس نماز ظهر عاشورا حقانیت سپاه امام حسین(ع) را به تاریخ ثابت کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین نظری منفرددر مهمانی عزاداری شب عاشورا در حضور آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: اگر کسی خدا را کشف کرد ،عبادت در کام او شیرین است، ولی کسی که در ایمان خود خالص نیست در عبادت کسل هستند.

وی اضافه کرد: پیامبر اکرم(ص( وقتی که وقت نماز فرا می رسید حتی در میان زوج ها خود به حالتی در می آمدند که گویی کسی را نمی شناختند؛ ایشان محو جمال ربوبی می شدند.

حجت الاسلام والمسلمین نظری منفرد بیان کرد: نماز یک نعمت بزرگ الهی است؛ خداوند متعال ما را لایق آگاهی داشته است که اجازه رابطه داده است؛ خداوند در سوره نوح می فرمایند که بندگی زمینه رحمت خاص خداوند است.

نگارنده و پژوهشگر حوزوی اظهارکرد: دو تن از یاران امام حسین در روز عاشورا د ر مقابل امام حسین(ع) ایستادند تا ایشان نماز قرار بدهند تا ثابت کنند که هدف ایشان از قیام چه بود و چه کسانی برای جهان به کربلا آمدند و چه کسانی برای خدا قیام کردند.

وی گفت: وقتی که امام حسین(ع) امشب را برای نماز و دعا و مناجات از سپاه ابن زیاد مهلت خواستند، شرایط به شکلی بود که صدای ذکر و نیایش خداوند تا صبح از خیام بر می درخواست.

این استاد حوزه اظهارکرد: امام حسین(ع) پیش از آنکه با اصحاب و اهل بیت(ع) اتمام حجت کند فرمودند که شما وفادارترین و خوب ترین اصحاب هستند و اگر به تاریخ دقیق کربلا بنگریم کسی از این یاران از کربلا بیرون نرفت.

وی گفت: امام حسین(ع) در شب عاشورا فرمودند، از تاریکی شب بهره مند شوید و از راه صحرا از این سرزمین بیرون روید زیرا سپاه ابن زیاد تنها به دنبال من هستند.

نظری منفرد اظهارکرد: خاندان عقیل در عاشورا ۷ شهید را تقدیم راه امام کردند؛ امام به خاندان ایشان فرمودند، شهادت مسلم(ع) بس است قادر هستید از این تاریکی بهره گرفته و به مدینه بروید که آنها قبول نکردند؛ ایشان سپس به اهل بیت(ع) و یاران نیز پیشنهاد به گریز از صحنه جنگ کردند.

وی گفت: بعد از سخنان امام حسین(ع) یاران، به ایشان فرمودند، روی آن زندگی قبیح است که کسی بخواهد در آن زید؛ اولین کسی که این سخنان را گفت، حضرت عباس(ع) بود که فرمود همان بصیرتی که به شما داشتیم امروز نیز داریم و هیچگاه شما را ول نمیکنیم.

استاد حوزه بیان کرد: مسلم بن اوسجع و زهیر و… هر کدام بیانات بسیار فوق العاده ای در خصوص همراهی با امام بیان کردند؛ زهیر بیان کرد که اگر هزار بار زاده شود و فوت بشوم بازهم دست از شما نمی کشم.

حجت الاسلام والمسلمین نظری منفرد بیان کرد: حضرت سجاد(ع) راوی وقایع شب عاشورا هستند که بیان می کنند که وقتی امام حسین(ع) اشعاری در خصوص سرنوشت فردا بیان می کنند حضرت زینب(س) بیهوش شدند؛ سپس امام حسین(ع) حضرت زینب را به خیمه حضرت سجاد(ع) بردند و فرمودند، مبادا ابلیس حلم تو را بدزدد؛ زیاد تو باید منتظر مانی و این حماسه را برای تاریخ روایت کنی.

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
مبادرت تازه مایکرو سافت برای پخش بازی
بریتانیا و آمریکا تسلیحات و سرباز به شرق اروپا اعزام می کنند
مسکو: ناوهای روسیه در حال حرکت به سوی سوریه هستند
مواضع مشاوران «کلینتون» از سیاست سختگیرانه او نسبت به ایران حکایت دارد
سرماخوردگی در اطفال + راههای مداوا (۲ عکس)
واشنگتن: تصمیمی برای هماهنگی با دولت سوریه در عملیات رقه نداریم
«ترکی فیصل»: روسیه در مبارزه با گروه‎های تروریستی جدی نیست/توافق هسته‎ای، ایران را جسورتر کرد
اعدام ۲۳۲ غیرنظامی در جنوب موصل
خاموش و روشن های مک
فیلم تست کیبورد برای سایت ایسام ( آپارات ) -دانلود و پخش
لطیفه های جدید و عکس‌های خنده دار (سری ۱۷۵)
بازیگر زن سریال هشت و نیم دقیقه در آرزوی بازی با بازیگر مرد / عکس
ساختمان «کفش ملی» آتش گرفت +عکس
عکس/ اولین دستگاه خودپرداز جهان
در زندگی یاد گرفتم:با احمق بحث نکنم و بگذارم...
فیل اسپنسر: اسکورپیو پیشرفت بسیار خوبی دارد
استخدام کارشناس امور اداری،حسابدار،برنامه نویس در کرج
فیلم جوانب والیبال پارسه ۳ ۰ هاوش شهرداری تبریز ۳ ۱ شهرداری اراک ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم نخستین پاس ستارگان بزرگ بسکتبال در NBA
روزنامه استخدامی استان همدان |پنج شنبه ۶ آبان ۹۵
تبلیغات