نماز ظهر عاشورا حقانیت سپاه امام حسین(ع) را به تاریخ ثابت کرد


با دیگران به اشتراک بگذارید

نماز ظهر عاشورا حقانیت سپاه امام حسین(ع) را به تاریخ ثابت کرد

استاد حوزه بیان کرد: نماز ظهر عاشورا حقانیت قیام امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان را به تاریخ ثابت کرد.

تصویر و عکس نماز ظهر عاشورا حقانیت سپاه امام حسین(ع) را به تاریخ ثابت کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین نظری منفرددر مهمانی عزاداری شب عاشورا در حضور آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: اگر کسی خدا را کشف کرد ،عبادت در کام او شیرین است، ولی کسی که در ایمان خود خالص نیست در عبادت کسل هستند.

وی اضافه کرد: پیامبر اکرم(ص( وقتی که وقت نماز فرا می رسید حتی در میان زوج ها خود به حالتی در می آمدند که گویی کسی را نمی شناختند؛ ایشان محو جمال ربوبی می شدند.

حجت الاسلام والمسلمین نظری منفرد بیان کرد: نماز یک نعمت بزرگ الهی است؛ خداوند متعال ما را لایق آگاهی داشته است که اجازه رابطه داده است؛ خداوند در سوره نوح می فرمایند که بندگی زمینه رحمت خاص خداوند است.

نگارنده و پژوهشگر حوزوی اظهارکرد: دو تن از یاران امام حسین در روز عاشورا د ر مقابل امام حسین(ع) ایستادند تا ایشان نماز قرار بدهند تا ثابت کنند که هدف ایشان از قیام چه بود و چه کسانی برای جهان به کربلا آمدند و چه کسانی برای خدا قیام کردند.

وی گفت: وقتی که امام حسین(ع) امشب را برای نماز و دعا و مناجات از سپاه ابن زیاد مهلت خواستند، شرایط به شکلی بود که صدای ذکر و نیایش خداوند تا صبح از خیام بر می درخواست.

این استاد حوزه اظهارکرد: امام حسین(ع) پیش از آنکه با اصحاب و اهل بیت(ع) اتمام حجت کند فرمودند که شما وفادارترین و خوب ترین اصحاب هستند و اگر به تاریخ دقیق کربلا بنگریم کسی از این یاران از کربلا بیرون نرفت.

وی گفت: امام حسین(ع) در شب عاشورا فرمودند، از تاریکی شب بهره مند شوید و از راه صحرا از این سرزمین بیرون روید زیرا سپاه ابن زیاد تنها به دنبال من هستند.

نظری منفرد اظهارکرد: خاندان عقیل در عاشورا ۷ شهید را تقدیم راه امام کردند؛ امام به خاندان ایشان فرمودند، شهادت مسلم(ع) بس است قادر هستید از این تاریکی بهره گرفته و به مدینه بروید که آنها قبول نکردند؛ ایشان سپس به اهل بیت(ع) و یاران نیز پیشنهاد به گریز از صحنه جنگ کردند.

وی گفت: بعد از سخنان امام حسین(ع) یاران، به ایشان فرمودند، روی آن زندگی قبیح است که کسی بخواهد در آن زید؛ اولین کسی که این سخنان را گفت، حضرت عباس(ع) بود که فرمود همان بصیرتی که به شما داشتیم امروز نیز داریم و هیچگاه شما را ول نمیکنیم.

استاد حوزه بیان کرد: مسلم بن اوسجع و زهیر و… هر کدام بیانات بسیار فوق العاده ای در خصوص همراهی با امام بیان کردند؛ زهیر بیان کرد که اگر هزار بار زاده شود و فوت بشوم بازهم دست از شما نمی کشم.

حجت الاسلام والمسلمین نظری منفرد بیان کرد: حضرت سجاد(ع) راوی وقایع شب عاشورا هستند که بیان می کنند که وقتی امام حسین(ع) اشعاری در خصوص سرنوشت فردا بیان می کنند حضرت زینب(س) بیهوش شدند؛ سپس امام حسین(ع) حضرت زینب را به خیمه حضرت سجاد(ع) بردند و فرمودند، مبادا ابلیس حلم تو را بدزدد؛ زیاد تو باید منتظر مانی و این حماسه را برای تاریخ روایت کنی.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال