http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

عاشورا مکتب خانه تربیت مردم و عبرت گیری از تاریخ است

عاشورا مکتب خانه تربیت مردم و عبرت گیری از تاریخ است

با دیگران به اشتراک بگذارید

عاشورا مکتب خانه تربیت مردم و عبرت گیری از تاریخ است

عضو شورای حوزه علمیه مازندران، ریشه انقلاب اسلامی مردمان کشورمان را در عاشورای حسینی آگاهی داشت و اظهار داشت: با نگاهی به سال‌های قبل از انقلاب سال ۵۷ می‌توان به این مورد دست کشف کرد که ویژگی‌های مشترک فراوانی میان حرکت عاشورا و انقلاب اسلامی کشورمان وجود دارد.

تصویر و عکس عاشورا مکتب خانه تربیت مردمان و عبرت گیری از تاریخ است

حجت الاسلام محمد باقر محمدی لائینی، در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری حوزه از مازندران گفت: امام حسین(ع) مرگ در مسیر عزت را حیات جاودان آگاهی میدارد و در مسایل دین به صورت ظاهری نگاه نمی کند، بلکه تلاش می کند تا آن را در زندگی خود متبلور و متجلی کند.

وی افزود: نمود حضور دین در زندگی امام(ع)، بزرگی روح، عزت و کرامت انسانی، به اسارت نگرفتن روح انسان در دام خواهش ها و وسوسه ها و تسلیم نشدن در برابر آنچه انسانیت و روح انسانی را ذلیل می کند، است و به همین علت مرگ را در مسیر عزت جاودانه آگاهی میدارد.

امام جمعه نکا ادامه داد: با اینکه امام حسین(ع) آگاهی میدارد چه شرایط سختی در انتظار اوست در آن شرایط سنگین قبل از شهادتش، خانواده اش را جمع می کند و آنان را برای سختی ها و معضلات تهیه میکند و امید می دهد که خداوند، شر دشمنان را میراند.

وی، ریشه انقلاب اسلامی مردمان کشورمان را در عاشورای حسینی آگاهی داشت و اظهار داشت: با نگاهی به سال های قبل از انقلاب سال ۵۷ می شود به این مورد دست کشف کرد که ویژگی های مشترک فراوانی میان حرکت عاشورا و انقلاب اسلامی کشورمان وجود دارد.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که عاشورا مکتب خانه تربیت مردمان و عبرت گیری از حوادث تاریخ است، گفت: در عاشورا هم احساس و هم عاطفه، محبت، عشق و عقل متجلی است و از همین رو است که خوشگلی های عاشورا می شود در این نهضت تاریخی دید.

وی با بیان این که هجمه های بازرگانی زیادی بر عزاداری و نوع عزاداری در سطح فضای جایزی به ثمر میرسد، ادامه داد: بستن دروغ از سوی ناآگاهان به تاریخ به عاشورا برای گریاندن مردمان کاملاً مشخص است درحالی که هدف گرایش نیست بلکه تربیت مردمان است.

امام جمعه نکا، وارد کردن رویا و استراحت کن به اصل تاریخ و فرهنگ عاشورایی را کار خطا و اشتباه بیان کرد و گفت: تاریخ همراه عقلانیت عاشورا باید بیان شود، چرا که تمام رفتار امام حسین (ع) در عاشورا بر پایه عقل است.

استاد حوزه علمیه مازندران افزود: همان عواملی که انقلاب اسلامی را به وجود آورده امروز نیز باید ادامه داشته و مدنظر قرار بگیرد چراکه اگر از آن ایده ها و آرمان ها دور بشویم به یقین موجب بروز مشکلاتی در ادامه راه انقلاب اسلامی می شود.

امام جمعه نکا در تشریح تناسب قیام عاشورا با انقلاب اسلامی، امر به معروف و نهی از منکر را یکی از اصلیترین عوامل مشترک خواند و خاطرنشان کرد: این وظیفه و فریضه امروز در جامعه ما تقریباً تعطیل است و همه دوست دارند که انجام آن را به گردن سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و گشت های ارشاد بیندازند.

حجت الاسلام لائینی افزود: همه باید تذکر لسانی داده و از آمران به معروف و ناهیان از منکر نیز حمایت کنیم، البته باید قوه قضائیه و قانون گذاران نیز به شکلی راه کار و حمایت حقوقی و قانونی را فراهم کنند تا مجری امر به معروف و نهی از منکر خود در نهایت بدهکار نشده و معضلی برای این افراد ایجاد نشود.

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام برنامه نویس حرفه ایPHP و اندروید در مدیا همراه ارتباطات
کلیپ فیلم رهبرانقلاب: اشتباه نکنید؛ با رابطه هیچ مخالفتی ندارم
ویدیو فیلم به چه دلیل کشور ژاپن از کشور آمریکا میترسد و کشورمان ایران نمیترسد؟! ( آپارات )
فیلم لبه پرتگاه ( آپارات ) -دانلود و پخش
ویدیو فیلم مظلومیّت یاقوت ۹ جهالت و خیانت!! ( آپارات )
کیلیپ فیلم مارش من یک رفیق داشتم +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم روغن ترخون موجب لاغرشدن می شود +( آپارات ) پخش
راهکارهای طب سنتی برای میگرن
فیلم دکتر هلاکویی تفاوت نظر در مورد اولویت های زندگی من و.. ( آپارات ) -دانلود و پخش
فیلم دکتر هلاکویی معضلات تک فرزندی را می دانم اما آمادگی… ( آپارات ) -دانلود و پخش
ویدیو فیلم دکتر هلاکویی نامزد برای دختر ۲۱ ساله ام از شهر دیگری ( آپارات )
صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 8آبان
کلیپ فیلم سگ پرخطر
کیلیپ فیلم دورهمی ۸۹ +( آپارات ) پخش
کلیپ فیلم تصویر و عکس موتور سواری دختری که همه را تعجب زده کرد !
کلیپ فیلم عکس بلند کردن چرخ های موتور بدست یک دختر
کیلیپ فیلم آموزش تک چرخ زدن با موتور به وسیله یک دختر تنها +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم عکس سلفی گرفتن همزمان در تک چرخ زدن دختر با دوس فرزندش +( آپارات ) پخش
ویدیو فیلم ما مردم کشورمان (کمدی) ( آپارات )
ویدیو فیلم دورهمی ۸۷ ( آپارات )
تبلیغات