به چه دلیل کودک من بسیار پرسش سؤال می کند؟ (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

چرا کودک من زیاد سوال می پرسد؟

فرزندها مییاندیشند که والدین شان پاسخ همه ی سوالات آنها را آگاهی میدارند ، به همین دلیل از آنها سؤال میکنند ، آنها احساس می کنند که هر چیزی دلیلی دارد و آنها قادر هستند با سوال سؤال کردن به مسائل گوناگون پی ببرند .

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس چرا کودک من زیاد سوال سؤال میکند؟

فرزندها مییاندیشند که والدین شان پاسخ همه ی سوالات آنها را آگاهی میدارند ، به همین دلیل از آنها سؤال میکنند ، آنها احساس می کنند که هر چیزی دلیلی دارد و آنها قادر هستند با سوال سؤال کردن به مسائل گوناگون پی ببرند .

بنابراین زمانی خردسالی از مادرش سؤال میکند : (( چرا اون فوت شده قدش اینقدر بلنده ؟ )) تعجبی ندارد گاهی اوقات کودک برای کاهش استرس و تنش خودش ، سوال سؤال میکند.

کودک از جانداران به وحشت مییافتد سؤال میکند : (( چرا اون سگه اینقدر پارس می کنه ؟ )) گاهی اوقات نیز کودک شروع می کند به صحبت کردن و سوال سؤال کردن تا بتواند با والدینش مرتبط شده و به آنها نزدیک شود .

در بسیاری از موارد زمانی پدر و مادر پاسخ سوالات کودک را می دهند ، او دوباره همان سوال را سؤال میکند و یا این که از آنها دوباره سوال سؤال میکند و نقل میکنید چرا والدین امکان می دارد از این که مجبورند مُدام جواب سوال های بچه شان را بدهند ، غصه میخورند .

گاهی آنها واقعا نمی فهمند که کودک شان چه چیزی می خواهد چون با توضیحات آنها قانع نمی شود .

بنابراین خوب تر است پیش از پاسخ دادن به سوالات کودک ، از آنها سوال سؤال بکند تا بفهمید منظور آنها چه چیزی است و آنها واقعا چه چیزی از شما می خواهند .

گاهی کودک مُدام از شما سوال سؤال میکند و زمانی جواب او رامی دهید ، دوباره از شما سوال سؤال میکند چون منظور شما را متوجه نشده است . او قادر نیست چیزهایی که خودش نیازموده را درک کند .

نگرش کودک به مسائل گوناگون با شما تفاوت دارد ، به همین دلیل شما باید با توجه به سن و سال او پاسخ سوال هایش را بدهید شما همچنین باید آمادگی شنیدن سوال های تکراری خردسالتان را داشته باشید ، چون او باید یک مطلب را بارها در ذهنش مرور کند تا بتواند آن را درک کند .

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس چرا کودک من زیاد سوال سؤال میکند؟

کودکان معمولا پرسشهایی سؤال میکنند که پاسخ دادن به آنها معضل است .

روزی فرزندی چهارساله از دوستش پرسید که چرا آنها فقط دو بچه دارند . مادر آن کودک دلش نمیخواست فرزندش را ناراحت کند و نقل بکنید ما فقط دوست داشتیم دو تا بچه داشته باشیم ، بنابراین سوال را به کودک برگرداند و از او پرسید ، تو چرا می اندیشی ما فقط دو تا بچه داریم ؟ کودک هم نقل کرد ، چون دلتون خواسته !

گاهی کودکان پرسشهایی از شما سؤال میکنند که باعث شرمندگی شما می شود . مثلا زمانی با خردسالتان به مغازه رفته اید ، او جیغ میکشد و نقل میکنید : (( چرا اون فوت شده اینقدر چاقه ؟ )) کودک آگاهی نمیدارد که آن مرد از شنیدن این مسأله ناراحت میشود .

کودک با دیدن آن مرد تعجب کرده و چنین پرسشی را سؤال کرده است و باعث شرمندگی شما شده است. در این شرایط خوب تر است پاسخ کودک را خیلی مختصر و مفید بدهید و بگویید : (( خدا اونو اینگونه آفریده )) ، بعد سعی کنید موضوع بحث را تغییر دهید و بعدا در رابطه با این مسأله بیشتر با او صحبت بکنید.

اگر سوال های خردسالتان شما را ناراحت می کند ، به دلیل داشته باشید که همیشه مجبور نیستید که پاسخ او را بدهید .

گاهی کافی است در تایید حرف های او سری تکان دهید و با این کار به او نشان دهید که حرف هایش را متوجه می شوید. زمانی کودک متوجه میشود که به حرف هایش گوش می دهید ، همین برایش کافی خواهد بود.

کودک آنلاین

— با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى دهيد —

نگارنده : سامان ط.

کودک و خانواده در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در دلم بود که بی دوست نباشم هرگز
««« »»»
چه توان کرد که سعی من و دل باطل بود

به چه دلیل کودک من بسیار پرسش سؤال می کند؟ (۲ عکس)

TT / 137 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال