حضور در خیمه امام حسین(ع) از مسیر ولایت می گذرد


با دیگران به اشتراک بگذارید

حضور در خیمه امام حسین(ع) از مسیر ولایت می گذرد

رئیس کانون روایت سیره شهدا با اشاره به اینکه بیچارگی ما این است که فقط در محرم و صفر حسینی هستیم، گفت: اینکه فقط در هیئت، حسینی باشیم، اما در دانشگاه، اداره، بازار و خیابان از یاد بریم حسینی هستیم، سرگردانی و بیچارگی است.

تصویر و عکس حضور در خیمه امام حسین(ع) از مسیر ولایت می گذرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی ماندگاری در مهمانی عزاداری شب عاشورای حسینی در هیئت رزمندگان اسلام قم که در مجتمع امام خمینی(ره) به انجام رسانده شد، اظهار داشت: امام حسین(ع) در شب عاشورا به یاران خود فرمودند اگر کسی به دیگران مقروض است از خیمه بیرون رود و دِین مردمان را ادا کند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از افراد وارد حرم اما تعداد قلیلی وارد حریم امام حسین(ع) می شوند، گفت: همه عزاداران حسینی وارد حرم امام حسین(ع) شده اند اما باید خود را ارزیابی کنیم آیا وارد حریم هم هستیم یا خیر؛ حریم حضرت سیدالشهدا(ع) در بر می داری چارچوب و قاعده است؛ حیف است انسان حرم امام حسین(ع) برود اما نتواند به حریم وارد شود.

*چهار گام برای ورود به حریم امام حسین(ع)

رئیس کانون روایت سیره شهدا با بیان اینکه وارد شدن در حریم امام حسین(ع) در گروی چهار گام «خواستن»، «آگاهی داشتن»، «اقدام کردن» و «هزینه توجه کرد کردن» است، اظهار داشت: اصلیترین گام برای ورود به خیمه امام حسین(ع) خواست درونی است؛ خدا از نیت همه افراد آگاه و از هرکسی به ما نزدیک تر است و آگاهی میدارد در قلب ما چه می گذرد.

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری با اشاره به اینکه اگر واقعا خواستار حضور در حریم امام حسین(ع) باشیم اسباب آن فراهم می شود، تصریح کرد: بسیاری از ما هنوز با تمام وجود نخواسته ایم در خیمه امام حسین(ع) حضور یابیم؛ کسی که بخواهد در حریم حضرت سیدالشهدا(ع) باشد، جهان در نگاهش کوچولو می شود.

وی اضافه کرد: امام حسین(ع) در شب عاشورا از حضرت عباس(ع) خواست کرد که برای برای نماز، قرآن و مناجات از دشمن زمان بگیرد؛ همه ما باید از خداوند بخواهیم که از مسیر گناه بازگردیم و بنده خدا و یار حجت بن الحسن(عج) باشیم.

رئیس کانون روایت سیره شهدا تصریح کرد: شهید حاج احمد کریمی فرمانده گردان حضرت معصومه(س) به دوستان خود نقل کرده بود نمی خواهم با یک تیر ماه و ترکش کشته شوم؛ از خدا می خواهم برای امام حسین(ع) قطعه قطعه شوم تا در روز خفن از حضرت سیدالشهدا(ع) خجالت نکشم.

*حضور در مجلس عزاداری باید موجب اصلاح افکار و رفتار شود

این کارشناس برنامه های معارفی صداوسیما با بیان اینکه حضور در مجلس امام حسین(ع) باید موجب اصلاح افکار و رفتار ما شود، ابراز داشت: زهیر، وهب و حر با نگاه امام حسین(ع) اصلاح شدند؛ ما هم باید با تمام وجود برای اصلاح خود از حجت بن الحسن(عج) مدد بخواهیم.

*خلاصه کردن حسینی بودن به محرم و صفر بیچارگی است

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری با اشاره به اینکه بیچارگی ما این است که فقط در محرم و صفر حسینی هستیم، اظهار داشت: اینکه فقط در هیئت، حسینی باشیم اما در دانشگاه، اداره، بازار و خیابان از یاد بریم حسینی هستیم، سرگردانی و بیچارگی است.

وی با بیان اینکه کربلا یعنی گذشتن از هرچه وجود دارد، ابراز داشت: شهدا با تمام وجود از همه تعلقات دنیوی گذشتند و به حیات طیبه رسیدند.

*عاشورا شب قدر جوانان حسینی است

رئیس کانون روایت سیره شهدا با اشاره به اینکه عاشورا شب قدر جوانان حسینی است، اظهار داشت: در شب عاشورا از سیدالشهدا(ع) بخواهیم که حیا، ادب، دیانت و استقامت داشته باشیم.

*حضور در خیمه امام حسین(ع) از مسیر ولایت می گذرد

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری حضور در خیمه امام حسین(ع) در گروی حرکت در مسیر ولایت است، تصریح کرد: کسی که پشت سر ولایت حرکت کند، امنیت از انحراف دارد و دشمن قادر نیست او را از صف امام حسین(ع) جدا کند و به سعادت و عزت دست مییابد.

وی با بیان اینکه شهدا با امنیت خاطر با جهان وداع کردند و در جهان و آخرت سعادتمند شدند، ابراز داشت: سرنوشت انسان بی ولی، ضلالت و گمراهی است و باید برای دستیابی به سعادت در مسیر ولایتمداری حرکت کنیم.

رئیس کانون روایت سیره شهدا با اشاره به اینکه مردمان کوفه، مدینه و کشور عراق دچار سرگردانی و گمراهی شدند، گفت: امروز نیز برخی افراد سرگردان هستند زیرا ولایت را نشناخته اند؛ براساس آیات و روایات اگر در خط ولایت باشیم، در صراط مستقیم هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری با بیان اینکه حضرت عباس(ع) تسلیم ولایت بود، اظهار داشت: گاهی حرف ولایت مطابق نفع ظاهری ما است و شاید تسلیم بودن در این نقطه، ارزش چندانی نداشته باشد؛ گاهی حرف ولایت را متوجه نمی شویم اما تسلیم هستیم که این مسئله ارزش دارد؛ گاهی اوقات هم ولی خدا کاری می کند که با عقل کوچولو خود گمان می کنیم کار اشتباهی می کند اما اگر در این نقطه تسلیم باشیم ارزش بسیار زیادی دارد.

وی با تاکید بر اینکه کل دین ما ولایت قرآن و عترت است، تصریح کرد: اگر می خواهیم خیمه نشین امام حسین(ع) باشیم، باید آگاهی بداریم حرکت در مسیر ولایت خدا، پیامبر(ص)، ائمه معصومین(ع) و در عصر غیبت ولایت فقیه زمینه ساز تحقق این مسئله است.

*عزادار امام حسین(ع) نباید دلش برای گناه غش کند

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری با بیان اینکه در مسیر ولایت باید ملازم رکاب حجت بن الحسن(عج) بود، اظهار داشت: گاهی باید از همه هستی و داشته های خود بگذریم؛ نمی شود در خیمه امام حسین(ع) باشیم و دل مان برای گناه غش کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه باید از انجام حرام و خطای دیگران بگذریم، گفت: کسی که در خیمه امام حسین(ع) کینه داشته باشد به کار حضرت سیدالشهدا(ع) نمی آید.

انتهای پیام/۳۱۳/۳۳

—————————————————-

مسئول متن : شيرزاد ا.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

طيره جلوه طوبی قد چون سرو تو شد
««« »»»
غيرت خلد برين ساحت بستان تو باد

حضور در خیمه امام حسین(ع) از مسیر ولایت می گذرد

TT / 66 — TP / 7%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال