http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

ایجاد بنیاد خیریه در دانشگاه ها، راهکاری مناسب برای جذب موقوفات علمی (۲ عکس)

ایجاد بنیاد خیریه در دانشگاه ها، راهکاری مناسب برای جذب موقوفات علمی (۲ عکس)

با دیگران به اشتراک بگذارید

ایجاد بنیاد خیریه در دانشگاه ها، راهکاری مناسب برای جذب موقوفات علمی

ایرنا– رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان، ایجاد بنیادهای خیریه از سوی دانشگاه ها برای جذب هرچه بیشتر موقوفات علمی و مددهای خیریه مردمی را راهگشا آگاهی داشت.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس ایجاد بنیاد خیریه در دانشگاه ها، راهکاری عالی برای جذب موقوفات علمی

دکتر سیدمحمود مدرس هاشمی در مصاحبه با خبرنگار گروه علمی ایرنا، با اشاره به این که توسعه اقتصادی کشور و تولید ثروت در جامعه تنها در سایه توسعه علمی و تکنولوژی حاصل خواهد شد، گفت: این درحالی است که فرهنگ وقف یا همان صدقه جاریه که در دین مبین اسلام نکته تاکید زیاد است، در حوزه علم و تکنولوژی مغفول واقع شده است.
وی با تاکید براین که خیرین باید به حوزه پژوهش نیز وارد شده و زیرساخت های دانشگاه ها را برای تقویت زیرساخت های علم و تکنولوژی تقویت کنند، اذعان داشت: حقیقت این است که خیرین ایران برای انجام امور خیر آشنایی چندانی به حوزه های علمی، تعلیمی و تکنولوژی ندارند و بیشتر اقدامات خداپسندانه آنها محدود به مدرسه سازی و ساخت مسجد و حسینیه است.
رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در ادامه تاکید کرد: جذب خیرین به طور حتم نیازمند فرهنگ سازی، معرفی کردن و تبیین هرچه بیشتر تاثیرات علم و پژوهش در بهبود روند زندگی و اقتصاد جامعه است.
وی با اشاره به تاثیرات بلندمدت وقف در حوزه علم و تکنولوژی نسبت به سایر حوزه ها گفت: هنگامی که برای ساخت یک مرکز علمی مانند مدرسه و دانشگاه یا انجام تحقیقات علمی و تهیه کرد وسایل نکته نیاز دانشجویان و محققان کشور از سوی خیرین سرمایه گذاری شود، به محض شکوفایی اقدامات علمی در این مراکز تمام بخش های جامعه تا سالیان متمادی از نتایج و دستاوردهای عمیق آن بهره مند خواهد شد.
دکتر مدرس هاشمی در ادامه با اشاره به این که در حال حاضر ایجاد بنیادهای خیرین از سوی دانشگاه ها راهکاری مطلوب برای جذب مددهای دوستداران علم و دانش است، گفت: دانشگاه اصفهان در این راستا از حدود یکسال پیش یک بنیاد خیریه متشکل از ۲۵ نفر از خیران استان و جمعی از دانشگاهیان با تصویب اساسنامه و انتخاب هیات امنا بوجود آورده است.
رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان این که در طول یکسال گذشته امور خیریه دانشگاه از طریق این بنیاد انجام شده است در عین حال گفت: البته به خاطر اینکه این بنیاد جدید تاسیس است و از طرفی به خاطر همان ضعف فرهنگ وقف علمی و پژوهشی در کشور و همچنین آشنا نبودن خیرین با این بنیاد، کار به کندی پیش رفته است.
دکتر مدرس هاشمی در عین حال یکی از دلائل عمده کاهش وقف در کشور را رکود اقتصادی حاکم بر اقتصاد جامعه عنوان و در عین حال ایجاد بنیادهای خیرین برای جذب هرچه بیشتر مددهای مردمی به خصوص ایجاد امکان دریافت مددهای با مبالغ پایین تر از سوی دانشگاه ها را برای شکوفاتر شدن هرچه بیشتر علم و پژوهش و تکنولوژی در کشور بسیار راهگشا آگاهی داشت.
رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: به هرحال اصلی این است که خود دانشگاه ها باید با تاسیس بنیادهای خیرین افراد درست کار را برای کمک و وقف در بخش علم و تکنولوژی ترغیب کنند.
علمی ** ۱۸۳۶ **۲۰۱۷
خبرنگار: یوسف درویشی*منتشر کننده:زهره محتشمی پور

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس ایجاد بنیاد خیریه در دانشگاه ها، راهکاری عالی برای جذب موقوفات علمی


منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
۱۳ درمان خانگی برای پیشگیری و درمان تبخال
تنها نوابغ و مبتلایان اسکیزوفرنی می توانند به این سه سوال به درستی پاسخ دهند.
تورهای داخلی ارزان قیمت و لحظه آخری نوروز 96
علیرضا حیدری: با لگد زدن به دیوار در باز نمی‌شود!
وزیر نیرو: سود بانکی در کشورهای همسایه ۲ تا ۳ درصد است
چگونه بیشتر عضله سازی کنیم؟
۱۰ استفاده جالب ومفید از آسپرین که تا به حال نمی دانستید.
بیکاری یک میلیون فارغ‌التحصیل در سال جاری
آخرین خبرها از کارخانه‌های«ارج»،«آزمایش» و «پارس‌الکتریک»
داعش از هیفا وهبی تقاضای جهاد نکاح کرد + تصاویر
کیلیپ فیلم ایرج مهدیان رمز من(به همراه متن) +( آپارات ) پخش
تصاویری کمیاب از الهام حمیدی
تست هوش جالب معمای چوب کبریتی
نخستین تصویر از موشک‌های اتمی روسیه +عکس
قیمت این محصول ایرانی هوش از سرتان می پراند!
سازمان حج و زیارت: خبر زنده بودن یک زائر فاجعه منا کذب است
کیلیپ فیلم مستند دانش تا ثروت، شبکه یک، شرکت مهندسی باربد +( آپارات ) پخش
کاریکاتورهای باحال و جالب (+عکس)
اولویت رسانه ملی تبیین فلسفه راهپیمایی اربعین است
موتورسیکلت گران شد
تبلیغات