معضلات هنر پیشگان و هنرپیشگان معروف که غذاخوری دارند + عکسها و تصاویر


با دیگران به اشتراک بگذارید

مشکلات بازیگران و هنرمندان مشهور که رستوران دارند + تصاویر

مشکلات کافه داری بازیگران مشهور

بسیاری از هنرمندان و چهره های معروف ایران شغل های دومی چون کافه داری یا رستوران داری را هم مییازمایند.

به مخصوص اگر هنرمندی صاحب نام و شهرتی هم باشد، سعی می کند تا از نام خود برای کافی شاپ و یا غذاخوری ای که مد نظر گیرد، هم بهره گیرد تا علاوه بر کار هنری به نوعی از رستوران و کافی شاپ برای موقعیتی تجاری هم بهره ببرد.

البته نباید منکر این موضوع شد که شهرت در پیشبرد خوب تر کار و البته رواج یافتن یک رستوران و یا کافه تأثیر چشم گیری دارد.

حتی می توان گفت شهرت، پله ای است برای موفقیت تا بازیگران را از نظر مالی کمی بی نیاز کند و این مسئله قادر هست به آنها این اطمینان را بدهد که در آینده و پس از پایان عصر طلایی خود پشتوانه مالی و درآمد قابل اتکایی داشته باشند.

این امر در تمام دنیا رواج دارد و خیلی از سوپراستارهای هالیوودی و بالیوودی هم در کنار بازیگری به شغل های دیگری هم توجه میکنند.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس مشکلات هنرپیشگان و هنرمندان مشهور که رستوران دارند + تصاویر

کافه آقای شهاب حسینی

پل نیومن فقید یکی از نامدار ترین هنرمندانی بود که در این عرصه نام دارتر هم شد. رابرت دنیرو هم از جمله بازیگران معروف سینماست که چند رستوران زنجیره ای دارد. بروس ویلیس، آرنولد شوارتزنگر و سیلوستر استالونه هم به صورت شریکی غذاخوری ای هایی را دایر کرده اند.

در ابتدای امر مییاندیشیم تنها این هنرپیشگان هستند که به خاطر شهرت، رستوران و کافی شاپ دارند اما کوئنتین تارانتینو و فرانسیس فورد کاپولا هر دو کارگردان سینما و نیز جنیفر لوپز خواننده مشهور هم هر کدام غذاخوریهای خود را در شهرهای گوناگون آمریکای لاتین مدیریت می کنند که اتفاقاً این هنرمندان در هر دو شغل کامیاب هم بوده اند و تا به امروز کافه های خود را دایر نگه داشته اند.

اما در ایران، هنرمندانی که کافی شاپ و یا رستوران دارند، با آنچه در خارج از ایران می گذرد، کمی فرق می دارد.

هنرمندان در ایران همچنان با معضلاتی در کافی شاپ داری و یا افتتاح رستوران روبرو هستیم که بعضی واز آنها عطای این کار را به لقایش می بخشند و همانند اشکان خطیبی هرگز به این شغل دوم بر نمی گردند.

خیلی از هنرپیشگان هم مجوز پاتوقی برای هنرمندان را از نهادها و صنوف گوناگون نمیگیرند. اما چند بازیگر هم با افتتاح رستوران و کافی شاپ تاکنون کامیاب هم بوده اند.

بر همین اساس شاهد بوده ایم که در طی سال های اخیر، آقای شهاب حسینی، امین حیایی، محمد صالح علاء، بهرام رادان، علی مصفا، سام نورانی ای، حسین پاکدل، آقای مهران غفوریان، محمدرضا هدایتی، جواد عزتی، سپند امیرسلیمانی و …

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس مشکلات هنرپیشگان و هنرمندان مشهور که رستوران دارند + تصاویر

کافه بهرام رادان

رستوران و یا کافی شاپ هایی داشته اند که هنوز هم در کنار حرفه هنری خود به این کار هم مشغول هستند. ابتکار علی مصفا بازیگر سینما هم در نوع خودجالب است که کافه فیلم را طبقه بالای "سینما جمهوری" افتتاح کرد و مکان دنجی یافت و با همسرش لیلا حاتمی بساط کافه را چید.

به نقل کرده مصفا قرار بود در این تریا فیلم به تصویر بکشند و نمایش این فیلم ها همراه با جلسات انتقاد و بررسی باشد و در هر نشست مهمانان مخصوص ای حاضر باشند. اما با آتش گرفتن سینما جمهوری، کافه علی مصفا هم به سرانجام نرسید.

در این گزارش درباره افتتاح کافی شاپ و رستوران با چند هنرمند به گفتمان توجه کرده ایم که چه معضلاتی سر راه هنرمندان برای افتتاح کافی شاپ ها وجود دارد و چقدر شهرت قادر هست به موفقیت یک کافی شاپ یاری رساند.

اشکان خطیبی:جنس کاری من با مقوله هنر جلو میرود

اشکان خطیبی بازیگر سینما و تلویزیون که مدتی مدیر غذاخوری ای در تهران بود، با بیان اینکه دیگر علاقه ای به داشتن کافی شاپ در ایران ندارد، به هنرآنلاین گفت:من به خاطر مشکلات حاد مالی که با چند شریکم در رستوران داری داشتم، از آن گروه طلاق گرفتم و هیچ پولی را هم استخراج نکردم.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس مشکلات هنرپیشگان و هنرمندان مشهور که رستوران دارند + تصاویر

کافه اشکان خطیبی

یکی از اصلی ترین علل کار من این بود که اعتبار شخصی برای من اهمیت بیشتری داشت و بر آن شدم که دیگر رستوران نداشته باشم. در واقع یک حرکتی بود که فقط بنده را متضرر کرد.

بازیگر فیلم "اسب جاندار نجیبی است" در ادامه و با اشاره به این که هرگز نمی خواهد به اداره رستوران و یا کافی شاپ اندیشد، بیان کرد:دیگر نمی خواهم چنین کاری را به انجام رسانم؛ چرا که تجربه بسیار تلخی را گذراندم. به خاطر اینکه جنس کاری من از جنس دیگری است و جهانی فراتر از دنیای کافی شاپ و رستوران را در سر دارم.

به خصوص کسانی که در دنیای اقتصاد حضور دارند، دنیای هنر برای آن ها قابل درک نیست. دیده ام که حتی تلاشی هم برای درک کردن دنیای هنر ندارند و به دنبال سودجویی های خود هستند. اکثر آدم های اقتصادی به فکر تأمین بودجه اقتصادی خود هستند.

اشتباه من بود که به فکر افتتاح رستوران بودم و شادم که به اشتباهم پی بردم. بعضی زمانها ضروری است که آدم ها بعضی اشتباهات را بکنند تا هوس در واقع پا قرار دادن به دنیای اقتصادی را دیگر نداشته باشند.

من معتقدم اگر کسی قرار است در حیطه اقتصادی هم کار کند، باید از جنس کاری باشد که آن را دوست دارد و به آن علاقه دارد. من باید جنس کارم را با هنر پیش می بردم.

خطیبی درباره اینکه آدم های خاص و هنری هم سر و کارشان با کافی شاپ ها است، بیان کرد:فعالیت اقتصادی باید از جنس هنر برای یک هنرمند باشد و نه از جنس خدمات رسانی اجتماعی.

اما متاسفانه فعالیت های اقتصادی و هنری در ایران خیلی نه هوادار دارد و نه هیچ چیز دیگری؛ به همین دلیل مجبور می شویم هر از چند گاهی بلند پروازی های ذهنی مان را با چند اشتباه پیش ببریم که در آن مسیر هم متضرر می شویم.

وی با بیان اینکه نسبت به گذشته بیشتر کارهای هنری را با برنامه ریزی پیش می برد، عنوان کرد:این روزها مشغول برنامه ریزی و تهیه کردن نمایشنامه "روز واقعه" بهرام بیضایی برای نمایشنامه خوانی در تاریخ ۲۳،۲۲ و ۲۴ در تالار اصلی تئاتر شهر هستم و علاوه بر آن چند فیلمنامه دارم که به زودی برای بازی در یکی از این فیلمنامه ها قراردارد امضا خواهم کرد تا اگر خدا بخواهد در فستیوال فیلم فجر هم با یک فیلم حاضر باشم.

مسعود فراستی:از افتتاح کافه ام راضی هستم

مسعود فراستی که به تازگی کافی شاپی را افتتاح کرده است، بیان کرد:مدت ها بود که به دنبال افتتاح کافه ای در تهران بودم. چون به این کار علاقه دارم. شادم که این کافه را مبدل کرده ام به پاتوقی برای هنرمندانی که علاوه بر طی کردن ساعتی برای خوردن یک نوشیدنی، از فضای آن هم بهره میگیرند.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس مشکلات هنرپیشگان و هنرمندان مشهور که رستوران دارند + تصاویر

کافه مسعود فراستی

وی در ادامه گفت:من سه کلاس در همین کافی شاپم افتتاح کرده ام. دو کلاس برای شاخه هایی در سینما و یک کلاس هم برای انتقاد کتاب است.

در واقع این کافه، پاتوقی برای دوستداران و علاقه مندان به کارهای هنری است. در کنار این کلاس ها، قهوه خوب به دست مردمان می دهیم و زمین را هم جارو می کنیم.

این انتقادگر سینما درباره استفاده اقتصادی در کنار یک کار فرهنگی و هنری هم عنوان کرد:قطعاً استفاده اقتصادی هم در کنار این کار به ثمر میرسد.

به هر حال کسانی که به این کافه آمده اند، کسانی نبوده اند که در واقع آگاهی ندارند به کجا آمده اند و چه کافه ای را برگزیده اند. به هرحال فضا بیانگر این موضوع است که شاید این کافه با کافی شاپ های دیگر متفاوت باشد.

وی در ادامه بیان کرد:این کافه برای پسر و دختر هایی نیست که فقط به دنبال تفریح و کشیدن قلیان و … هستند. کسانی که به کافه من می آیند آگاهی میدارند که در این کافه بحث غذا و سرویس خوب است و در کنار آن پاتوق عالی ای آموزش فرهنگی و هنری هم است.

فراستی درباره این که اگر روزی کافه نداشته باشد، چه شغلی را برای نزدیکی کار هنر خود و بُعد اقتصادی آن میبرگزد، بیان کرد:اگر روزی کافی شاپ را از من بگیرند، کتاب به فروش رسانی افتتاح خواهم کرد.

این انتقادگر سینما درباره این که خیلی از هنرمندان به دنبال افتتاح کافی شاپ و یا رستوران بوده اند، اما در ادامه مسیر به بن بست خورده اند، گفت:خیلی ها شناختی از کافه ندارند و کافه را دوست ندارند.

عده ای هستند که می خواهند جاای را افتتاح کنند تا از شهرت شان برای کسب درآمد بهره گیرند. ببینید این کافه ای که خانواده من دارند، به نوعی به این هم اندیشیده بودند که علاوه بر نگهدای کافی شاپ حالا با غذا و امکاناتی که در اختیار مردمان قرار میدهند، هنری را هم بیاموزند.

در واقع برخلاف گروهی من این جریان را طوری می بینم که اول یک کافی شاپ خود با مواد غذایی و نوشیدنی های متنوع در اختیار مردمان باشد، پس از آن، مثلاً مسعود فراستی هم کلاس های تعلیمی اش را به انجام رساند. کافه باید مکان خوبی باشد و فضای عالی ای داشته باشد.

فراستی درباره شناخت خود از کافه داری بیان کرد:من مدتی در کشور پاریس میزیستم که بیشتر ساعت های زندگی ام را در کافه ها طی میکردم. در ایران هم به این شکل بود. به همین دلیل به دنبال افتتاح کافه بودم تا همه تجربه کافه رفتن هایم را در آن فضا به اجرا قرار بدهم.

مشکلات هنرپیشگان و هنرمندان مشهور که رستوران دارند + تصاویر

————————————-

مطلب از : راتين ه.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

با چشم و ابروی تو چه تدبير دل کنم
««« »»»
وه زين کمان که بر من بيمار می‌کشی

معضلات هنر پیشگان و هنرپیشگان معروف که غذاخوری دارند + عکسها و تصاویر

TT / 210 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال