شیوه هایی برای لذیذ شدن بورانی (۳ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

ترفندهایی برای خوشمزه شدن بورانی

اسفناج بورانی را خوب تر است بخارپز کنید . برای این کار اسفناج ،نمک و چندین حبه سیر را داخل قابلمه بریزید و زیر شعله را خیلی کاهش دهید و اجازه دهید بخارپز شود .
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس ترفندهایی برای خوشمزه شدن بورانی
اسفناج بورانی را خوب تر است بخارپز کنید . برای این کار اسفناج ،نمک و چندین حبه سیر را داخل قابلمه بریزید و زیر شعله را خیلی کاهش دهید و اجازه دهید بخارپز شود .
به هیچ عنوان از بادمجان تفت داده شده برای تهیه بورانی بهره نگیرید . برای تهیه بورانی بادمجان ، بادمجان را کباب کنید و پوست آن را بگیرید و بورانی تهیه کنید . اگر می خواهید با بادمجان تفت داده شده بورانی تهیه کنید مقدار خیلی کمی روغن بریزید و تفت دهید. قادر هستید بادمجان را پوست گیرید و به آن کره بمالید و داخل فر طبخ بکنید و سپس بورانی تهیه کنید .
به بورانی لبو شکر نیافزایید . وقتی که لبو طبخ کرد قادر هستید کمی عسل به آن افزایید اما افزودن شکر درهنگام طبخ کرد درست نیست .
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس ترفندهایی برای خوشمزه شدن بورانی
برای بورانی کدو حلوایی ، کدو حلوایی را با آب طبخ بکنید و با کمی کره تفت دهید . در این صورت بورانی کدو حلوایی طعم دار تر خواهد شد .
با هر بورانی چاشنی ویژه به خود را بخورید مثلا به بورانی اسفناج نعنا و گل سرخ، به بورانی کدو حلوایی کمی عسل و زعفران و به بورانی بادمجان سیر جدید افزایید.
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس ترفندهایی برای خوشمزه شدن بورانی
بورانی را با چیپس بخورید خیلی خوشمزه است . بورانی اسفناج را با چیپس پیاز و جعفری ،بورانی کدو حلوایی و لبو را با چیپس سهل و بورانی بادمجان را با چیپس فلفلی بخورید .
برای تهیه بورانی لبو خوب تر است لبوها را تهیه کند کنید و یا داخل میکسر میکس کنید تا در بورانی خوشگل تر به چشم بیاید .
باید به هر نوع بورانی ماست ویژه به خودش را افزایید و این تفکر که ماست خامه ای و پرچرب بورانی شما را خوشمزه می کند اشتباه است . برای بورانی اسفناج از ماست موسیر ، برای بورانی بادمجان از ماست خامه ای و برای بورانی لبو از ماست شیرین بهره گیرید .
آکاایران

–نظرات شما مايه دلگرمى ماست–

نگارنده: شكيبا ن.

آموزش های گوناگون در بخش آشپزی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مرغان باغ قافيه سنجند و بذله گوی
««« »»»
تا خواجه می خورد به غزل‌های پهلوی

شیوه هایی برای لذیذ شدن بورانی (۳ عکس)

TT / 82 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال