http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

نصرالله: هیچگاه حسین(ع) را رها نمی‌کنیم/ آمریکا به دنبال بهره‌برداری‌های جدید از داعش است

نصرالله: هیچگاه حسین(ع) را رها نمی‌کنیم/ آمریکا به دنبال بهره‌برداری‌های جدید از داعش است

به گزارش شبکه المنار،‌ دبیرکل حزب الله لبنان در شب عاشورا گفت: فردا بار دیگر با شیوه امام حسین (ع) بیعت می‌کنیم و در کنار ملت مظلوم، شریف و محاصره شده یمن و رهبران حکیم آنها می‌ایستیم، درکنار  ارتش یمن، کمیته‌های مردمی و قبایلی که از تعز و دیگر مناطق کشور دفاع می‌کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: با تمام تهدیدات و تلاش‌ها برای قتل ما در همه سال‌ها در روز عاشورا ما حسین(ع) را رها نمی‌کنیم و در کنار ملت یمن و مظلومان ایستاده‌ایم.

سید حسن نصرالله تأکید کرد: اوضاع منطقه نسبت به چند ماه قبل شاهد تنش بیشتری است. رخدادهای منطقه تأثیر زیاد و سرنوشت‌سازی بر اوضاع لبنان دارد. تشدید درگیری‌ها در یمن در این روزها به اوج خود رسیده است و نمونه بارز این مسئله حمله ائتلاف سعودی به مراسم ختم در صنعا بود.

در سوریه نیز که چند هفته پیش فرصتی برای آتش‌بس در سوریه از طریق مذاکرات روسیه و آمریکا وجود داشت طرف آمریکایی از مذاکرات عقب‌نشینی و توافق آتش‌بس را لغو کرد.

سید حسن نصرالله هشدار داد که آمریکایی‌ها می‌خواهند تمامی تروریست‌های داعش را از شهر موصل بیرون آورده و آن‌ها را در رقه و دیر الزور سوریه جمع کنند تا در آینده نقش‌های جدیدی را ایفا کنند.

وی گفت: حملات آمریکا در دیر الزور اشتباهی نبود بلکه برای دور کردن ارتش سوریه از این منطقه و باز کردن مسیر برای ورود داعش بود.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: اسرائیلی‌ها با انجام حملات علیه داعش مخالفت و از آن احساس خطر می‌کنند. منطقه در آستانه تشدید حملات و درگیری‌های بیشتر است. باید در مقابل این درگیری‌ها پایداری خود را حفظ و برای به شکست کشاندن طرح سرنگونی دولت سوریه تلاش کنیم.

وی تأکید کرد: آمریکا و عربستان و برخی کشورهای منطقه بر به شکست کشاندن راهکارهای سیاسی در سوریه پافشاری می‌کنند. عربستان در یمن بر ابقای رئیس‌جمهوری تأکید دارد که دوره‌اش به پایان رسیده است. در سوریه نیز بر برکناری بشار اسد، رئیس‌جمهور این کشور به عنوان شرط اصلی راهکار سیاسی تأکید دارد.

سید حسن نصرالله تأکید کرد: هدف سرنگونی سوریه و ضعیف کردن آن به خاطر هم‌پیمانشان اسرائیل است. کشورهای شورای همکاری خلیج فارس اگر خواهان خیر برای سوریه بودند با راهکار سیاسی در این کشور موافقت می‌کردند.

وی گفت: دولت سوریه همواره با هرگونه راهکاری درباره شهرک‌های الفوعه و کفریا موافق بوده است. اگر مردم سوریه این کشور را تسلیم افراد مسلح می‌کردند و اگر رهبران آن دوام نمی‌آوردند آینده و حال آن‌ صحنه برادرکشی بود. تنها خود مردم سوریه می‌توانند جنگ و درگیری در این کشور را نهایی کنند.

وی درباره حمله اخیر عربستان به صنعا گفت: این حمله یک تجاوز آشکار در روز روشن علیه عزاداران یمنی بود. مردم در آنجا گردهم آمده بودند و متجاوزان می‌دانستند در آنجا چه خبر است.

سید حسن نصرالله گفت: نظام عربستان زمانی که تصور کرد می‌تواند جنگ را در یمن نهایی کند و ظرف چند هفته پیروزی تاریخی را رقم بزند مرتکب اشتباهی تاریخی شد.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: در طول بیش از یک سال و نیم عربستان جنگ شدیدی را علیه یمن به راه انداخت. یمنی‌ها به رغم سکوت جامعه جهانی در مقابل تجاوز عربستان پایدار ماندند. به رغم مظلوم بودن یمنی‌ها آن‌ها با مذاکره موافقت کردند اما دیدند که در کویت از آن‌ها می‌خواهند تسلیم شوند. تعداد زخمی شدگان در کشتار صنعا به 600 تن رسید در حالی که عربستان از معالجه آن‌ها سر باز می‌زند.

وی افزود: عربستان باید درک کند که جنگ یمن هیچ افقی ندارد و هرگز در این جنگ پیروز نخواهد شد. پافشاری عربستان بر ادامه این جنگ تنها به شکست خود این کشور می‌انجامد. تمامی جهان کم‌کم می‌فهمد که تروریسمی که به جهان ضربه زده به خود عربستان بازخواهد گشت. ریاض نمی‌تواند از مرزهایش در برابر حملات یمنی‌ها دفاع کند. اگر عربستانی‌ها از ریختن خون مردم یمن دست نکشند خون یمنی‌ها عربستان را به زباله‌دان تاریخ خواهد کشاند.

ایسنا

منبع: ساعت 24
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
دست پشت‌پرده رژیم اسرائیل در حادثه ۱۱سپتامبر
تاکید آیت‌الله صافی گلپایگانی بر ضرورت توجه به تامین معیشت مردم
فراخوان جهانی تویوتا برای ۵.۸ میلیون خودرو
استخدام چرخکار ماهر آقا جهت لباس نوزاد
استخدام مکانیک ماهر و تنظیم موتورکار ماهر
استخدام نیرو مسلط به زبان انگلیسی در یک شرکت بازرگانی در مشهد
استخدام شرکت ماهان لبن طرثیث در کاشمر
استخدام پیک موتوری جهت کار در تهیه غذا در شهر تهران
استخدام ماما جهت کار در مطب زنان در تهران
استخدام ۲ ردیف شغلی در شرکت بهین ساختار ارتباط در تبریز
ویدیو فیلم آتش سوزی اتومبیلی پس از شعله ور شدن آیفون۷ ( آپارات )
فیلم بیاین گازش بگیریم ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم آقا گنده پستونک مستونک میخواد
وارسی بازار سوزان کرایه اتومبیل های فانتزی
ویدیو فیلم سه شنبه های بی اتومبیل در کارتون دیرین دیرین ( آپارات )
ویدیو فیلم پرسش پرسر و صدا جناب علی ضیاء درباره حبیب از امیر نوری روی آنتن ( آپارات )
کلیپ فیلم غافلگیری با دوربین مخفی بسیار دلچسب کریس رونالدو
کلیپ فیلم رقص در فصل زمستان زیر پتو
ویدیو فیلم غافلگیری با دوربین مخفی پله برقی در تبریز ( آپارات )
الیور استون از سیاست، کشور آمریکا و سینما نقل می کند (۶ عکس)
تبلیغات