ترویج معارف عاشورایی تنها راه نجات جامعه بشری است


با دیگران به اشتراک بگذارید

ترویج معارف عاشورایی تنها راه نجات جامعه بشری است

استاندار گلستان نقل کرد: جامعه بشری در مبارزه با باطل نیازمند دانشگاه امام حسین(ع) است و وظیفه ملت ما این است که معارف عاشورایی را بشناسد و به آن عمل کنیم.

تصویر و عکس   ترویج معارف عاشورایی تنها راه نجات جامعه بشری است

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از گنبدکاووس، حسن صادقلو شامگاه سه شنبه در مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان در شب عاشورا در حسینیه سیستانی های گنبدکاووس اظهار داشت: در جهل نادانی برای نجات جامعه بشریت جز اتصال به دانشگاه امام حسین (ع) راه دیگری وجود ندارد و جامعه بشری در مبارزه با باطل و در طوفان زدگی زمین و وقت نیازمند دانشگاه امام حسین(ع) است و وظیفه ملت ما این است که معارف عاشورایی را بشناسد و به آن عمل کند.

وی اضافه کرد: امام حسین (ع) حادثه کربلا را به نوعی مدیریت کردند که تبدیل به مکتب شود و محرم و کربلا و عاشورا تنها یک تاریخ نیست بلکه فلسفه تاریخ است که تبدیل به مکتب شده است.

استاندار گلستان ادامه داد: با توجه به اینکه امام حسین (ع) حادثه کربلا را تبدیل به مکتب کرد به همین دلیل حادثه کربلا در کربلا نماند بلکه کربلا محرم و عاشورا تا مکانی که در جهان باطل وجود دارد همیشگی خواهد ماند پس باید به کربلا و عاشورا به عنوان یک مراسم نگاه نکرد بلکه کربلا یک معدل بزرگ انقلاب گریه کن است که باید از آن درس بگیریم.

صادقلو تصریح کرد: کربلا به جامعه نیاز ندارد بلکه جامعه به کربلا نیاز دارد و باید هر اقدامی که سبب ایجاد معرفت شده و مکتب کربلا را احیا می کند به انجام رساند.

استاندار گلستان اظهار داشت: وظیفه ما ترویج معارف کربلا و عاشورا است و یکی از معارف عاشورا شناخت دشمنان امام حسین(ع) و مکتب عاشورا است و ما باید در شناخت ها هم دوستان و هم دشمنان مکتب کربلا را بشناسیم.

صادقلو با اشاره به ۳ گروه از دشمنان مکتب کربلا اظهار کرد: شناخت دشمنان در مبارزه و احیای مکتب حسین(ع) واجب است که اگر دشمن شناسی به ثمر نرسد معارف عاشورا تکمیل نخواهد شد.

وی با اشاره به گروه نخست اظهار کرد: در گروه نخست دشمنانی بودند که جسم کربلا را از میان بردند و فاجعه آمیزترین جنایات که با تحقیق به ۲۹ جنایت می‎توان اشاره کرد پیش آمده به حدی که رسم عرب را نیز زیر پرسش برد.

وی نقل کرد: گروه دوم دسته‎ای بودند که آثار امام حسین(ع) را برطرف کردند و دوست نداشتند آثار مکتب‎ساز و روح‎بخش و نام امام حسین(ع) و جریان کربلا باقی بماند اما دشمنان سوم پیچیده‎ترین دشمنان هستند که باید نسبت به آنها هوشیار بود و این دسته کسانی هستند که هدف، جهت و روح مکتب حسین(ع) را به درگیری کشانده و مخدوش کردند و به نوعی جنگ نرمی است که در هدف و تقابل با امام حسین(ع) راه انداختند.

صادقلو اظهار داشت: گاهی دشمن از سلاح فریبکارانه که به ظاهر بد نیست بهره میگیرند و در صدد است با ظرافت تمام کربلا و مکتب امام حسین(ع) را مخدوش کند که جامعه ما باید توجه و دقت ضروری را کند.

وی تصریح کرد: باید در مداحی ها دقت و توجه ضروری شود به صورتی که مداحی و مدح، نوشته عزاداری نشود و از روحانیت کلاسیک در نوشته عزاداری بهره گرفته شود ما گاهی نگرانیم چون مداحی نوشته همه جلسات عزاداری شده است.

استاندار گلستان نقل کرد: باید در این مهمانیهای فرماندهی خوشگلی انجام شود و خوب خواندن، معرفت در مداحی‎ها ،به وحشت افتیم شب عاشورا در مداحی را زیبا خواهد کرد و جوانان در منطق خود نسبت به کربلا شک نکنند و کربلا قابل پاسداری است و باید به آن افتخار کرد.

—براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد—

تهیه از : ستايش ی.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای که در زنجير زلفت جای چندين آشناست
««« »»»
خوش فتاد آن خال مشکين بر رخ رنگين غريب

ترویج معارف عاشورایی تنها راه نجات جامعه بشری است

TT / 59 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال