http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

ترویج معارف عاشورایی تنها راه نجات جامعه بشری است

ترویج معارف عاشورایی تنها راه نجات جامعه بشری است

با دیگران به اشتراک بگذارید

ترویج معارف عاشورایی تنها راه نجات جامعه بشری است

استاندار گلستان نقل کرد: جامعه بشری در مبارزه با باطل نیازمند دانشگاه امام حسین(ع) است و وظیفه ملت ما این است که معارف عاشورایی را بشناسد و به آن عمل کنیم.

تصویر و عکس   ترویج معارف عاشورایی تنها راه نجات جامعه بشری است

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از گنبدکاووس، حسن صادقلو شامگاه سه شنبه در مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان در شب عاشورا در حسینیه سیستانی های گنبدکاووس اظهار داشت: در جهل نادانی برای نجات جامعه بشریت جز اتصال به دانشگاه امام حسین (ع) راه دیگری وجود ندارد و جامعه بشری در مبارزه با باطل و در طوفان زدگی زمین و وقت نیازمند دانشگاه امام حسین(ع) است و وظیفه ملت ما این است که معارف عاشورایی را بشناسد و به آن عمل کند.

وی اضافه کرد: امام حسین (ع) حادثه کربلا را به نوعی مدیریت کردند که تبدیل به مکتب شود و محرم و کربلا و عاشورا تنها یک تاریخ نیست بلکه فلسفه تاریخ است که تبدیل به مکتب شده است.

استاندار گلستان ادامه داد: با توجه به اینکه امام حسین (ع) حادثه کربلا را تبدیل به مکتب کرد به همین دلیل حادثه کربلا در کربلا نماند بلکه کربلا محرم و عاشورا تا مکانی که در جهان باطل وجود دارد همیشگی خواهد ماند پس باید به کربلا و عاشورا به عنوان یک مراسم نگاه نکرد بلکه کربلا یک معدل بزرگ انقلاب گریه کن است که باید از آن درس بگیریم.

صادقلو تصریح کرد: کربلا به جامعه نیاز ندارد بلکه جامعه به کربلا نیاز دارد و باید هر اقدامی که سبب ایجاد معرفت شده و مکتب کربلا را احیا می کند به انجام رساند.

استاندار گلستان اظهار داشت: وظیفه ما ترویج معارف کربلا و عاشورا است و یکی از معارف عاشورا شناخت دشمنان امام حسین(ع) و مکتب عاشورا است و ما باید در شناخت ها هم دوستان و هم دشمنان مکتب کربلا را بشناسیم.

صادقلو با اشاره به ۳ گروه از دشمنان مکتب کربلا اظهار کرد: شناخت دشمنان در مبارزه و احیای مکتب حسین(ع) واجب است که اگر دشمن شناسی به ثمر نرسد معارف عاشورا تکمیل نخواهد شد.

وی با اشاره به گروه نخست اظهار کرد: در گروه نخست دشمنانی بودند که جسم کربلا را از میان بردند و فاجعه آمیزترین جنایات که با تحقیق به ۲۹ جنایت می‎توان اشاره کرد پیش آمده به حدی که رسم عرب را نیز زیر پرسش برد.

وی نقل کرد: گروه دوم دسته‎ای بودند که آثار امام حسین(ع) را برطرف کردند و دوست نداشتند آثار مکتب‎ساز و روح‎بخش و نام امام حسین(ع) و جریان کربلا باقی بماند اما دشمنان سوم پیچیده‎ترین دشمنان هستند که باید نسبت به آنها هوشیار بود و این دسته کسانی هستند که هدف، جهت و روح مکتب حسین(ع) را به درگیری کشانده و مخدوش کردند و به نوعی جنگ نرمی است که در هدف و تقابل با امام حسین(ع) راه انداختند.

صادقلو اظهار داشت: گاهی دشمن از سلاح فریبکارانه که به ظاهر بد نیست بهره میگیرند و در صدد است با ظرافت تمام کربلا و مکتب امام حسین(ع) را مخدوش کند که جامعه ما باید توجه و دقت ضروری را کند.

وی تصریح کرد: باید در مداحی ها دقت و توجه ضروری شود به صورتی که مداحی و مدح، نوشته عزاداری نشود و از روحانیت کلاسیک در نوشته عزاداری بهره گرفته شود ما گاهی نگرانیم چون مداحی نوشته همه جلسات عزاداری شده است.

استاندار گلستان نقل کرد: باید در این مهمانیهای فرماندهی خوشگلی انجام شود و خوب خواندن، معرفت در مداحی‎ها ،به وحشت افتیم شب عاشورا در مداحی را زیبا خواهد کرد و جوانان در منطق خود نسبت به کربلا شک نکنند و کربلا قابل پاسداری است و باید به آن افتخار کرد.

—براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد—

تهیه از : ستايش ی.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای که در زنجير زلفت جای چندين آشناست
««« »»»
خوش فتاد آن خال مشکين بر رخ رنگين غريب

ترویج معارف عاشورایی تنها راه نجات جامعه بشری است

TT / 59 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام مسئول دفتر مدیر عامل در یک هلدینگ بزرگ فست فود
فیلم آموزشی آرایش و میکاپ چهره +( آپارات ) پخش
فیلم سه شنبه معماریِ ۱۷ ( آپارات ) -دانلود و پخش
با فقدان آیت الله قمی حوزه های علمیه استادی با تقوا و عالمی محقق را از دست داد
کیلیپ فیلم جدال زیبا قایق با کامیون +( آپارات ) پخش
آیت الله موحد(ره) عمر خود را برای ترویج فقه جعفری هزینه کرد
کلیپ فیلم تجاوز بانوان ایزدی بدست دولت اسلامی کشور عراق ISIS
روسیه خواهان ترویج اسلام با قراعت ایرانی است
کیلیپ فیلم هجوم زیبا بالگردهای عراقی به گروهک تروریستی داعش +( آپارات ) پخش
آیت الله بشیر النجفی: مجالس حسینی روح پایداری و مبارزه را تقویت می کند
مرحوم آیت الله موحد فردی متواضع و شاگرد پرور بود
کلیپ فیلم گلهای بازی ماشین سازی تبریز ۱ ۴ پیکان + پخش
ویدیو فیلم باور حمید عسکری (اجرای زنده نوروز ۹۳) ( آپارات )
فیلم ساخت آهنگ با MAGIX Music Maker 2014 Premium قسمت شش ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم کدوما بیشتر مثل تر هستن؟ ( نظر سنجی )
کیلیپ فیلم آواز و ترانه جدید و شگفت انگیز خوشگل و رمانتیک «مجید رستمی» +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم هنر هنرپیشگی قسمت سوم +( آپارات ) پخش
کلیپ فیلم سکانس شهادت مختار در سریال تلوزیونی مختارنامه
ویدیو فیلم جالب ترین تبلیغ دکتر استرنج! ( آپارات )
فیلم خودروی آئودی تی تی ۲۰۱۶ ( آپارات ) -دانلود و پخش
تبلیغات