کودکانی که قربانی رسانه های آنلاین می شوند (۴ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

کودکانی که قربانی شبکه های اجتماعی می شوند

شبکه های اجتماعی و فضای جایزی ذهن خردسال را از میان میبرد

گاهی نادیده گرفتن حقیقتها آینده فرزندانمان را نابود می سازد ، اینها شعار نیستند بلکه واقعیاتی هستند که آمار و تحقیقات آنها را ثابت می کند . تقریبا همه والدین از خطرات فضای جایزی و بهره گیری از گوشی موبایل و تبلت برای فرزندها مطلع هستند اما متاسفانه کوتاهی آنها در مهار این موضوع تاثیرات منفی بسیاری روب عملکرد ذهنی و جسمانی بچه شان قرار خواهد داد.

خضرات و پیامد بهره گیری از شبکه های اجتماعی و موبایل برای فرزندها

مطالعات تازه ای در راستای استفاده کودکان از شبکه های اجتماعی و فضای جایزی انجام شده که نمایان میکند کودکانی که در طول روز بیش از سه ساعت از وقت خود را در شبکه های اجتماعی سپری می کنند، احتمالا دچار معضلات ذهنی بیشتری خواهند شد.

یک نمودار مجلسی که توسط مرکز آمار انگلیس انتشار داده شده به وضوح نمایان میکند :کودکانی که بیش از سه ساعت از وقت خود را در فضای جایزی سپری می کنند، دو برابر بیشتر از کودکان دیگر در خطر ابتلا به معضلات ذهنی و روانی هستند. براساس این نمودار، از میان کودکانی که در طول روزبا شبکه های اجتماعی و فضای جایزی سرو کار ندارند تنها ۱۲ درصد در بر می داری علامت های مریضی ذهنی هستند در حالی که این آمار برای کودکانی که در طول روز سه ساعت از وقت خود را در فضای جایزی سپری می کنند، به ۲۷ درصد می رسد. به نقل کرده محققان این دسته از کودکانی که بیش از سه ساعت از وقت خود را در فضای جایزی سپری می کنند، در فضای واقعی از نظر رشد اجتماعی و عاطفی تحت خطر هستند.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس کودکانی که قربانی شبکه های اجتماعی می شوند

کاهش قابلیتهای خردسال با بهره گیری از فضای جایزی وشبکه های اجتماعی

براساس آمار حدود ۸ درصد از افرادی که بیش از سه ساعت در طول روز درگیر فضای جایزی و شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک، توییتر و تلگرام می شوند بین ۱۰ تا ۱۵ سال سن دارند. از میان قشر خردسال ۵۶ درصد بیش از سه ساعت از فضای جایزی بهره میگیرند که ۱۱ درصد از آن ها به طور حتم از معضلات ذهنی عذاب میکشند.

در این میان آمار نمایان میکند که دختران نسبت به پسران وقت بیشتری صرف فضای جایزی و وب گردی می کنند. به واژه دیگراز هر ۱۰ فرزند یکی از آن ها بیش از سه ساعت از وقت خود را صرف شبکه های اجتماعی می کند در حالی که این آمار برای پسران یک به بیست است.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس کودکانی که قربانی شبکه های اجتماعی می شوند

آمار پیامد شبکه های اجتماعی و موبایل و تبلت روی کودکان

گزارش ها حاکی از آن است که شبکه های اجتماعی از یک طرف فرصتی را برای روابط اجتماعی با دیگران و ایجاد روابط فراهم می کند و از طرف دیگر پتانسیل زیادی برای ایجاد مشکلاتی مثل مقایسه اجتماعی، تهدید های جایزی و انزوا دارند.

بسیاری از معضلات روانی که این روزها در بین دانش آموزان مدرسه دیده می شود، از شبکه های اجتماعی و حتی محتوای غیر قابل مهار آن ها سرچشمه می گیرند.

یک روان پزشک خردسال و نوجوان به نام دکتر هایلی ون وانبرگ در این باره گفت:" در جهان جدید فرزندها به قدری در فضای جایزی غرق شده اند که باعث شده نه تنها درک درستی از خود و تواناییهایشان نداشته باشند، بلکه دنیای واقعی را آن گونه که باید درک نمی کنند تا مکانی که برخی از آن ها قادر نیستند بین واقعیت و خیال تمایز قائل شوند."

دکتر ون وانبرگ، عضو اجلاس روانپزشکان بیمارستان Woodbourne در بیرمنگام شهری واقع درشهرستان متروپلین در ناحیه میدلند غربی انگلستان و پس از لندن در ادامه گفت:" کودکان بسیار به فناوری مدرن اعتماد دارند و متوجه تاثیرات منفی اینترنت نیستند. این فضا علاوه بر معضلات افسردگی قادر هست به سادگی مهارت های اجتماعی کودکان مثل گوش کردن، درست حرف زدن و همدردی با دیگران تحت تاثیر گذارد."

وی در مورد آثار مخرب اینترنت بر روح و روان کودکان اذعان کرد:" کودکان بدون اینکه درست و صادقانه با دیگران مرتبط شوند و به یکدیگر گوش دهند، برای یکدیگر جک و تصویر و عکس می فرستند و بدون توجه به آثار حرف و پیامی که به یکدیگر می دهند در فضای جایزی بایکدیگر چت و گفتگو می کنند در حالی که این مکالمه های جایزی قادر هست باعث ایجاد برداشت های غلط و در نتیجه مضرات روانی بر طرف مقابل شود."

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس کودکانی که قربانی شبکه های اجتماعی می شوند

خطرات شبکه های اجتماعی و فضای جایزی برای فرزندها

مطالعات قبلی روانشناسان ثابت کرده که هرچه کودکان وقت بیشتری در مقابل صفحه اکران (تلویزیون و بازی های کامپیوتری) سپری کنند، به میزان بیشتری در معرض فشار های روانی ، پریشانی و افسردگی خواهند بود و حالا مطالعات جدید از ارتباط مستقیم بین ساعت سرگرم شدن کوکان در اینترنت و معضلات روانی و ذهنی گزارش میکند.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس کودکانی که قربانی شبکه های اجتماعی می شوند

آمار کاهش توانایی ذهنی کودکان با بهره گیری از شبکه های اجتماعی

کودکانی که قربانی شبکه های اجتماعی می شوند

***براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد***

نگارنده: اشكان ن.

کودک و خانواده در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ياد باد آن صحبت شب‌ها که با نوشين لبان
««« »»»
بحث سر عشق و ذکر حلقه عشاق بود

کودکانی که قربانی رسانه های آنلاین می شوند (۴ عکس)

TT / 148 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال